пари BG-Canada?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: пари BG-Canada?

Мнение от speedy »

dog, не си прав. На bgmontreal това му е бизнеса, така че е в пълното си право да прецени колко пари да иска за услугите си. На който му трябва точно такава услуга пита за цената и ако я сметне за добра плаща, ако не отива при друг - точно както ти си направил. Не става въпрос за някакви изедници-кръвопийци, а за нормален бизнес.

Ако ти беше взел парите и не ти беше свършил работа щеше да е съвсем друг въпрос.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Айде пак. Никой не спори за това колко пари да иска бгмонтреал за услугите си. Както вече казах - да иска колкото поиска. Вече всеки си преценява дали му изнася или не. А аз лично нямам нищо напреки да се рекламира във форума - аз оттук разбрах за него и както вече казах, бях много доволна от свършената работа. Единствения проблем, който аз виждам, е в подхода му. Ама спирам дотук, да не се наложи после да доказвам разни неща за роднини до девето коляно.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Independent написа:
bgmontreal написа:
Independent написа:Ти пак не ме разбра. Нито съм те нападала за реклама, нито съм казала, че трябва да работиш за без пари. Единственото, което казах, е, че цените при теб съвсем не са "табарнашките", които ги беше изкарал дог. И че клиентите, които са се отказали от услугите ти, след като са чули цените, не са един или двама.

Другото - ти сам си решаваш за колко пари да работиш. Нито се опитвам да ти гледам в паничката, нито ме интересува.
Ами намери клиенти които са ПЛАТИЛИ повече и тогава ще коментираме
Иначе чул недочул от други не става.
Ти колко си ми платила за да може да сравним ябълки с ябълки ;)
цените ми ги има на сайта!
И е много "нисък" удар да се говори за цени ЧУТИ от някой, след като си ПЛАТИЛА самата ти!
Аз колко съм платила и дали съм плащала изобщо нещо не е предмет на спора поради простата причина, че тази година така и не се възползвах от услугите ти. Причината за това пък е именно това, което чух. Не ща да се впускам в хълбойски изпълнения и да търча да нося от сто кладенеца вода, затова не ми се занимава да търся някой, който да си е правил декларациите при теб тази година. А на хората, от които ЧУХ тези цени, вярвам безрезервно, винаги съм разчитала на тях и никога не са ме разочаровали. Да си мисли някой, че те са решили да ти съсипят репутацията и бизнеса е нелепо, тъй като изобщо този тип бизнес не им е в сферата на интересите. А да ме обвиняваш мен, че искам да ти навредя, е още по-нелепо, след като съм те виждала един-единствен път и интересите ми в счетоводството се свеждат до това да си изчислявам данъците един път годишно.

И изобщо що не си гледаш кефа, ми си седнал да спориш със сульо о пульо ти се чудя.
Аз те питах колко съм ти взел когато съм ги правил декларациите?
Не си се обадила и не си разбрала, а колко съм КАЗАЛ на друг.
Това е проблема, че винаги има ЧУЛ иначе нямам нищо против другите хора, но да са ти взели определена сума за която говоря тук и после да си слушал друг КОЙТО ЧУЛ е малко странно
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Independent написа:Айде пак. Никой не спори за това колко пари да иска бгмонтреал за услугите си. Както вече казах - да иска колкото поиска. Вече всеки си преценява дали му изнася или не. А аз лично нямам нищо напреки да се рекламира във форума - аз оттук разбрах за него и както вече казах, бях много доволна от свършената работа. Единствения проблем, който аз виждам, е в подхода му. Ама спирам дотук, да не се наложи после да доказвам разни неща за роднини до девето коляно.
Какъв ми е подхода?
Давам напътствие, че трябва да видят каква е цената на придобиване. Давам точна инфо, че и 1 долар да е разликата се плаща данък и казвам, че другото е платена инфо. Ако искаш идваш при мен, ако искаш на друго място, но това не е вече безплатна информация, както не е без пари пицата и всичко друго ;)
Имам право да преценявам разликата и имам опита да я знам!
Надявам се че никой няма да ме обвинява, че не съм давал достатъчно фри инфо (даже дог-а ще го потвърди)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

bgmontreal написа:
Independent написа:Айде пак. Никой не спори за това колко пари да иска бгмонтреал за услугите си. Както вече казах - да иска колкото поиска. Вече всеки си преценява дали му изнася или не. А аз лично нямам нищо напреки да се рекламира във форума - аз оттук разбрах за него и както вече казах, бях много доволна от свършената работа. Единствения проблем, който аз виждам, е в подхода му. Ама спирам дотук, да не се наложи после да доказвам разни неща за роднини до девето коляно.
Какъв ми е подхода?
Давам напътствие, че трябва да видят каква е цената на придобиване. Давам точна инфо, че и 1 долар да е разликата се плаща данък и казвам, че другото е платена инфо. Ако искаш идваш при мен, ако искаш на друго място, но това не е вече безплатна информация, както не е без пари пицата и всичко друго ;)

Имам право да преценявам разликата и имам опита да я знам!
Надявам се че никой няма да ме обвинява, че не съм давал достатъчно фри инфо (даже дог-а ще го потвърди)
Аз краставото псе тържествено потвърждам. Потвърдих. Подпис /не се чете/
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ей много заразбираха от счетоводство и ценообразуане всички :) ...
БгМона като се оставя да го вземат за мезе ще го ръфат и 10 страници ако се наложи ... Що моя фризьор не седне да ми се оправдава защо взима двойно на салонските цени из квартала, ама и аз смея ли да го питам :lol: ... Всеки взима колкото прецени и който иска му ги дава. На мен тази която ми правеше данъците преди, тази година даже не ми върна обаждането. Явно е доста заета и не иска да се занимава с прости декларации на чек, за които взима по 30 на човек, няма първи, няма втори. На селфимплойд и фирми взима 100. Е, едно момиче ни ги направи за 30 две декларации, нямам намерение да плащам максимални цени за един Т4 и разходите за детска градина. Всяка жаба да си знае гьола, за някои сложни доходи опитен счетоводител може да спести бая пари, те знаят при кого да отидат. За другите е все едно и кавгите на дребно са смешни :lol:.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Re: пари BG-Canada?

Мнение от shark6286 »

nadiaK. написа:Здравеите,
смятам да продавам къщата ни в бг.(София).Искам да ви попитам как е наи добре да се пренесат парите(които няма да са малко).И как после тези пари да се внесат в тукашна банка .

благодаря предварително :)))
Оригиналния въпрос е как да се пренесат парите, но предполагам идеята е и как след пренасянето да останат възможно най-много от тях.

За самото пренасяне не мога да дам мнение. И на мен би ми било интересно да разбера при кой от начините (освен пренасянето в брой) ще се платят най-малко комисионни.

По-интересно обаче ми беше да разбера дали се дължат данъци в Канада ако си продадеш къщата в България. Искам да уточня предварително, че нямам претенции да съм икономист или да разбирам тези неща. Давам информацията, която намерих без да правя крайни заключения. Тези неща не са точна наука според мен и имам чувството, че понякога могат да се интерпретират по различен начин. Ето какво открих:

В General Income Tax and Benefit Guide 2006 ето какво пише на страница 14 за Foreign Income:
As a Canadian resident, you have to report your
income from all sources, both inside and outside
Canada.
How do you report foreign income and
other amounts?
Report foreign income and other amounts (such as
expenses and taxes paid) in Canadian dollars. Use the
exchange rate that was in effect on the day you received the
income or paid the expense. If the amount was paid at
various times throughout the year, you can visit the Bank of
Canada Web site at www.bankofcanada.ca, or contact us to
get an average annual rate.
Значи, трябва да се декларира дохода от България или поне аз така го разбирам.

В T1 General никъде няма отделно поле за foreign income. Затова пък има линия 127 (Taxable capital gains). За да се изчисли сумата трябва да се попълни и приложи Schedule 3. Естествено си има отделно ръководство как се попълва тази бланка. Ето го тук:

T4037 Capital Gains 2006

Предполагам, че къщата за която говори nadiaK попада в категорията Personal-use property и едновременно с това е principal residence. Наистина доста предположения, но ако са верни отиваме на страница 38 от ръководството където пише ето това:
When you sell your home, you may realize a capital
gain. If the property was your principal residence for
every year you owned it, you do not have to report the sale
on your return. However, if at any time during the period
you owned the property it was not your principal
residence, you may have to report all or part of the capital
gain.
На страница 39 пък пише следното:
When you sell your home or when you are considered to
have sold it, usually you do not have to report the sale on
your return and you do not have to pay tax on any gain
from the sale
. This is the case if the home was your
principal residence for every year you owned it.
И така накратко, ако продаваш къщата си в България в която си живял през цялото време, не трябва да декларираш capital gain и да плащаш данъци в Канада. Така поне аз го разбирам. Не твърдя, че това е истината.

Сега е момента за по-знаещите да се намесят с коментари :)
"Life is the art of drawing without an eraser." - John W. Gardner
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

И така накратко, ако продаваш къщата си в България в която си живял през цялото време, не трябва да декларираш capital gain и да плащаш данъци в Канада. Така поне аз го разбирам. Не твърдя, че това е истината.

Сега е момента за по-знаещите да се намесят с коментари
Nе ми се вярва данъчните да определят жилище в което не си живял последните 2-3 години (мисля че НадяК е от толкова в канада) като principal residence.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Абе ясно е, "леко" като се подправят цифрите и всичко ще е 6, даже може и на загуба да си я продал че да имаш и капитъл загуби за в бъдеще ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

След като НадиаК е дошла в Канада - това вече не и е принципал резиденс! А преди това е ирелъвънд!
Явно моите насоки не се взимат в предвид и няма нужда да ги давам ;)
Ако всичко ставаше с такс гайд-а нямаше да има такс акт който е по-голям от тухла 8ца за Канада и тухла 4ка за Квебек.
Най-интересното е после като трябва да се оправя, а това другаря адвокат най-много обича ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
nadiaK.
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:45 am
Местоположение: Vancouver

Мнение от nadiaK. »

Nadia K. suvsem se oburka:)))
niakakva kusta niama da prodavam,ste hvana da se vurna v BG.
..... shega:)
blagodaria vi za jelanieto da pomognete v tozi sluchai,no ako moejete budete po konkretni.
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Голяма полемика...
Въпросче:Като ги внесете кеш тия пари,после какво ще ги правите-може само да ги изпиете според мен.
Банковия трансфер ви гарантира произхода.Пристига не за 5 дни а за по малко от 24 часа.Сумата е с добро досие-на момента ми се обадиха от банката,че няма проблем с трансферираната сума и ми предложиха няколко варианта на влог.Ако си купувате къща банката иска доказателство от къде са парите ви,така,че трябва да имат най-малко 2 месеца досие...Мислете по тези въпроси,преди да действате.Ако не ви се дават 50 кинта за трансфер на 50-90К,тогава няма какво да говорим.
И искам да подчертая,че споделям личен опит за улеснение на тези,които имат проблем.Не познавам лично никой от финансистите във форума .
Данъците си правя при не случаен счетоводител с дългогодишен опит.От там е и инфото което ви дадох в предишен постинг.
Лек ден
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

nadiaK. написа:Nadia K. suvsem se oburka:)))
niakakva kusta niama da prodavam,ste hvana da se vurna v BG.
..... shega:)
blagodaria vi za jelanieto da pomognete v tozi sluchai,no ako moejete budete po konkretni.
Споко Наде, не се шашкай.
За прехвърлянето на парите - прочети какво съм ти писала по-напред. Не е толкова сложно колкото изглежда.
За данъците - говори със специалист.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

jess написа:Голяма полемика...
Въпросче:Като ги внесете кеш тия пари,после какво ще ги правите-може само да ги изпиете според мен.
Банковия трансфер ви гарантира произхода.Пристига не за 5 дни а за по малко от 24 часа.Сумата е с добро досие-на момента ми се обадиха от банката,че няма проблем с трансферираната сума и ми предложиха няколко варианта на влог.Ако си купувате къща банката иска доказателство от къде са парите ви,така,че трябва да имат най-малко 2 месеца досие...Мислете по тези въпроси,преди да действате.Ако не ви се дават 50 кинта за трансфер на 50-90К,тогава няма какво да говорим.
И искам да подчертая,че споделям личен опит за улеснение на тези,които имат проблем.Не познавам лично никой от финансистите във форума .
Данъците си правя при не случаен счетоводител с дългогодишен опит.От там е и инфото което ви дадох в предишен постинг.
Лек ден
Ако счетоводителя ви е казал че до 100К не се облагат капитал гейн ПРИ ПРОДАЖБА НА ИМОТ (който не е праймъри резиденс) то ТОЙ Е МНОООГО СЛУЧАЕН!
Цената на придобиване наистина е от момента на стъпване в канада и после всеки долар капитал гейн е облагаем - това е закона, а останалото е въпрос на знания и опит ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

nadiaK. написа:blagodaria vi za jelanieto da pomognete v tozi sluchai,no ako moejete budete po konkretni.
конкретния отговор ти е дала сървайвър- ако къщата е на родител, той продава , взима парите и ти ги праща кат дарение, няма данъци.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Заключено