Преместване

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Преместване

Мнение от pepino »

Предстои ми преместване от Квебек към Алберта (със собствения ми автомобил- имам и кебекарска шофьорска книжка), някои може ли да ми каже в кои институция трябва да се обадя за да им съобщя радостната вест и най-много ме интерисува как стои въпроса с пререгистрацията на автомобила в Алберта. Мерси.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Длъжен си само до 3 месеца да си смениш шофьорската книжка и регистрецията на колата. Тогава ще им кажеш новия адрес, като докажеш че живееш там. Да известяваш Кебек грижата си е твоя, според тамошния закон.

Иначе най-лошото тука е че трябва да минеш "out of province inspection" на колата, което освен пари, заплашва с това че може да те накарат да правиш сериозни ремонти, щото така е устроена системата. Повечето механици намират всичките кусури и не дават лесно тоя документ.
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

А самата регистрация, т. е. табелка с номер и таксата (= годишен данък) излиза около $80.
Ако пък ти трябва нова застраховка, ми се обади след като пристигнеш. :)
Embrace your climate change!
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

7George написа:А самата регистрация, т. е. табелка с номер и таксата (= годишен данък) излиза около $80.
Ако пък ти трябва нова застраховка, ми се обади след като пристигнеш. :)
Жоро, ти в коя компания си и колко ти излиза?

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

AleksandrAI написа: Жоро, ти в коя компания си и колко ти излиза?
C & D Insurance, те продават застраховки на ING - Canada.

Плащам $105 месечно за 2 коли, едната от които - пълна застраховка.
Обаче им представих преведено писмо от българската си застрахователна компания за стажа ми там, че нямам произшествия и искове и т. н. Както и за жена ми също, като втори шофьор.
Знам, че доста от българите тука са при тях.
Последно промяна от 7George на Чет Май 03, 2007 1:01 am, променено общо 1 път.
Embrace your climate change!
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

7George написа:
AleksandrAI написа: Жоро, ти в коя компания си и колко ти излиза?
C & D Insurance, те продавот застраховки на ING - Canada.

Плащам $105 месечно за 2 коли, едната от които - пълна застраховка.
Обаче им представих преведено писмо от българската си застрахователна компания за стажа ми там, че нямам произшествия и искове и т. н. Както и за жена ми също, като втори шофьор.
Знам, че доста от българите тука са при тях.
Аз съм на Canadian Direct Insurance. Kойто българин съм насочил към тях е останал доволен.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

И аз съм в C&D - много доволни българи има при тях. А относно преместването - Успех.
И внимавай с колата, т.е. - ще се наложи да минеш Out of province inspection - която хич не минава лесно и колкото е по-стара колата, толкова по-трудно. Ако има ръжда - откажи се. Поинтересувай се за това.
Успех пак :)
Аватар
limen
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 4:13 am
Местоположение: Been there, and there...

Преместване

Мнение от limen »

Миналата година с епреместих от ВС в Алберта. .... Закона е до 30 дни трябва да пререгистрираш. Но дори и да те спрът чренгета (и имаш квебекарска застраховка) - те не заят от кога си дошъл.... ::) Аз направих прахърлянето на около 4я месец - никави проблеми.
Прво - мнинаваш преглед (Кан тайърс) - около $75; ако си ОК прехвърлянето е чрез посредници - А1 (плащаш за услугата - $82) - те ти дават номер (ако се помолиш, ама наистина се помолиш - и ако случиш на готин чиновник - може и да си го избереш). След това си избираш застраховател (аз избрах Wawanesa - препоръчаха ми я и съм доволен за сега). Тия тиквеници от ICBC (мамка им) ме накараха да си изпратя (по пощата) стария номер за да ми прекатят застраховката. Така и направих - и те ми пратиха чек за $7.40 (въпреки че бях платил месец повече) - мамицата им монополистка....
А, BTW направи си сметка дали нямя да ти е по-евтино (цени на бензина, амортизациа, разходи...) да продадеш таратайката в Квебек, да хванеш Грей Хаунд за $100 и да си купиш кола като престигнеш.... --> само идея ::)
Успех с преместването...
Радвам се че все повече българи в Квебек се осиферват бавно-бавно и осъзнават че "West is the Best..." както го е казал великия Jim Morrison....
"There are two types of tragedies in life. One is not getting what you want, the other is getting it."
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

В Албърта има едно правило когато се местиш от друга провинция-Ако не ти е спукано най малко предното стъкло на колата застраховката е двойна.Всяка втора кола в Албърта е с потрошени стъкла.Причината е ,че зимата там не се чистят улиците,нито се хвърля сол за да се стопи снега и леда ,а се засипват с чакъл.Сибирска технология от която като пукне пролет не остава почти здраво стъкло от ниско и високо прелитащи камъни.Така ,че внимавай кога мислиш да предприемаш смяна на регистрацията на автомобила си ,щото ще ти е много трудно да ги убедиш ,че си съвсем от скоро в Албърта при наличието на здрави стъкла ,особенно в този сезон когато камъните на квадратен метър по улиците са в пъти по вече от реднекс пийпъл в Уест Едмънтън Мол. :D
emiliana

Мнение от emiliana »

bateto написа:В Албърта има едно правило когато се местиш от друга провинция-Ако не ти е спукано най малко предното стъкло на колата застраховката е двойна.Всяка втора кола в Албърта е с потрошени стъкла.Причината е ,че зимата там не се чистят улиците,нито се хвърля сол за да се стопи снега и леда ,а се засипват с чакъл.Сибирска технология от която като пукне пролет не остава почти здраво стъкло от ниско и високо прелитащи камъни.Така ,че внимавай кога мислиш да предприемаш смяна на регистрацията на автомобила си ,щото ще ти е много трудно да ги убедиш ,че си съвсем от скоро в Албърта при наличието на здрави стъкла ,особенно в този сезон когато камъните на квадратен метър по улиците са в пъти по вече от реднекс пийпъл в Уест Едмънтън Мол. :D
:P Защо не стана стъклар в Алберта :lol:
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

Благодаря на всички за отговорите, някой може ли да ми каже къде се намира тукашния КАТ в Калгари, живея в NE, там ли трябва да си сменя номера, а също така къде се минава преглед, на място или в оторизиран сервиз, и след като мина сервиз тогава ли се застраховам, и отивам в КАТ или първо в КАТ със застраховката, после в сервиз и пак се връщам в КАТ.
А за книжката какви документи трябва да си нося. Мерси
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Първо си намираш от тук: http://www.servicealberta.gov.ab.ca/ra/ran.cfm
най-близкото до теб Registry. Там става прехвърлянето на колата и смяната на книжката.
За редистрация на колата първо трябва от това Registry да ти дадат едни документи с които отиваш в сервиз оторизиран да прави такива прегледи. Трябва от Registry-то да ти дадат адреси на тези сервизи.
Отиваш с тези документи в сервиза и след като минеш там прегледа пак се връщаш в Registry-то за вече финалната регистрация и да ти дадат номер.
За регистрацията на колата ти трябва месна застраховка. Така че трябва да си пуснеш една преди финалното ходене в Registry-то.
За книжката : просто отиваш и си я даваш и ти я сменят с местна.
За застраховката ще ти искат и Driver Abstract от Quebec.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Ето тука може да видиш адресите на механиците, правещи такава инспекция в Албърта:

http://www.trans.gov.ab.ca:81/docType54 ... ishome.asp

Иначе как сте, кога пристигнахте? :D
Embrace your climate change!
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

Благодаря за отговорите, още в понеделник се заемам. Аз сам пътувах с колата, тръгнах в събота вечер и успях да пристигна тук в понеделник късно през нощта. Иначе сме добре, взе да ми харесва Калгари:-)
Публикувай отговор