НЯМА ЛИ ДА СЕ НАМЕРИ НЯКОЙ ДА МИ ОТГОВОРИ........

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

НЯМА ЛИ ДА СЕ НАМЕРИ НЯКОЙ ДА МИ ОТГОВОРИ........

Мнение от Diavolo »

На съпруга ми който не е водещ му искат доп. документ формулиран така : Attestation d`assurance social d`entrepreneur ou attestation de paiement d`impot pour minimum un an depuis 2000 / meis pas signee par lui meme/.Тъй като той е ЕТ/ едноличен търговец/ има осигурителна книжка. Моля обяснете ми точно какъв документ трябва да представя .
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

да поиска от НОИ справка за месеците през които се е самоосигурявал или е бил осигуряван.
по официален докс от държавния, здраве му кажи!
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

РЕ

Мнение от Diavolo »

Никито , той има осигурителна книжка която е заверена от ревизор за годините които си е внасял осигуровките- тя не е ли достатъчна?
И също може ли да се представи данъчната декларация с платежно за внесен данък печалба.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

значи от НОИ вадят един документ, който е отбелязан всеки месец разбит на заплата и внесена осигурителна вноска. подава се молба и го правят за 1 седмица. прочетох за проблема ви в стари постинги, но те са много назад и нямам никакъв линк
разгледай интервютата, които минаха през октомври и декември двете сесии през 2006. там имаше случай където на самото интервю им искаха други докс. върни назад страниците до датите от началото на интервютата. голямо търсене ще падне но си струва.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: РЕ

Мнение от dog »

Diavolo написа:Никито , той има осигурителна книжка която е заверена от ревизор за годините които си е внасял осигуровките- тя не е ли достатъчна?
И също може ли да се представи данъчната декларация с платежно за внесен данък печалба.
Ако не сте представяли преведени тези документи до сега, то може спокойно да им ги пратите. Платежното би трябвало да се преведе като "Платежно за платен данък печалба", а не само цифри + превода на данъчната декларация. А този който ви превежда осигурителната книжка трябва да преведе подписа и печата на ревизора като "Подпис и печат на ревизор (име)(номер на ревизора)" или нещо подобно.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

ре

Мнение от Diavolo »

Благодаря Dog, ние сме на интервю през май и ни искат тези документи да ги занесем на самото интервю. Значи според теб са достатъчни така ли?
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: ре

Мнение от dog »

Diavolo написа:Благодаря Dog, ние сме на интервю през май и ни искат тези документи да ги занесем на самото интервю. Значи според теб са достатъчни така ли?
Ако имате възможност извадете си и справка от НОИ, както ви написа Никито. Би трябвало и само тези документи които имате да свършат работа.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
iv
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 2:04 pm
Местоположение: Toronto, Nort York

Мнение от iv »

разгледай интервютата, които минаха през октомври и декември двете сесии през 2006. там имаше случай където на самото интервю им искаха други документи
Да и това съм аз с моята съпруга. Тя има фирма от 2000г. и осигурителната книжка не свърши работа... върнаха ни за данъчна декларация за 2 години назад- заверена от данъчното. Изготвиха ни ги за една седмица. Изкарайте си всички доказващи документи за стажа и бележката от НОИ за осигуровки за да нямате проблеми.


Успех!

п.с. имайте предвид че все за нещо ще се опитат да се заядат, това е за психо-атака
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 0%E4%E0%EC :wink:
на циганина давали царство, а той: А има ли хляб?
Аватар
Helena
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 2:27 am
Местоположение: София (ама искам Montreal)

Мнение от Helena »

iv написа:п.с. имайте предвид че все за нещо ще се опитат да се заядат, това е за психо-атака
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 0%E4%E0%EC :wink:
Не съм съгласна и не е нужно да се всява паника по този начин. С мен пък никой не се е "заяждал" .

Хората просто следват някакви процедури и следят за изпълнението на критериите.
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

ре

Мнение от Diavolo »

iv, ние смятаме да представим данъчните декларации за 2006 и 2006 год. с прикачени платежни за платен данък печалба , както и осигурителната му книжка заверена от ревизор-достатъчно ли е?
Вие бяхте ли превели данъчната декларация?
Аватар
iv
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 2:04 pm
Местоположение: Toronto, Nort York

Мнение от iv »

Хелена, ние бяхме при мадам Хорнер, но се молехме да минем през Линда ili La Rue и си мислехме дали да си отложим интервюто за след мадам Хорнер, само хората минали през тази бабичка знаят за какво говоря!

Данъчната декларация се превежда /заклет преводач/ и заверява в данъчното за преходните години, иначе рискуваш да изнервиш изпитващия, баланса в края на годината да не е на минус, че ще има обяснения. Knijkata e dobre taka.
на циганина давали царство, а той: А има ли хляб?
riba_mech
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 4:31 am
Местоположение: Sofia

Мнение от riba_mech »

Sto procenta podkrepqm iv i nikito.
Iv е прав, че ако решат да Ви мотаят така ще го направят, че свят ще ви се извие. Понякога такива простотии искат само и само да се направят на велики. Възможно е да се разглежда като психоатака, но според мен се опитват някой хора да ги отбият, ако им мине номера ;), ако не мине номера ще ви пуснат по-натам. Трябва да сте търпеливи и настоятелни (почти нахални) и със сигурност си извадете документа от НОИ, за който спомена nikito. И не разсъждавайте дали е същия и дали се припокрива с предния. Тук е в сила мотото на мечо Пух "Колкото повече, толкова повече"

Аз изпращах едни и същи документи под най-различна форма, може би го правят за да се засече информацията, за да са сигурни, че е така.

Стискам Ви палци и Ви желая успех.
Аз съм живо доказателство, че с постоянство всичко се преодолява, а има и много други тук, които могат да го потвърдят.
Канадците бай-дъ-уей не харесват фирмаджии съм чула от хора посетили Жана Е, без да коментирам самата фирма и правят спънки на хората с фирми. За един канадац е необяснимо човек дръзнал да си направи бизнес да не му е добре и да иска да емигрира. Въпрос на психика...

Още веднъж успех!
DCS - 1-wa chast - 10. 2004
DCS - 2-ra chast - 17.03.2006
Pokana za intervu - 20.07.2006
Uspeshno intervu - 12.10.2006
Pusnati docs kym Bukuresht - 28.11.2006
Barkodowe - 22.02.2007
Medicinski - 16.03.2007
VIZA - 04.06.2007
Публикувай отговор