Пътуване до Монтреал с електронен билет

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Пътуване до Монтреал с електронен билет

Мнение от Welder »

Здравейте! Някой от вас да е пътувал с електронен билет? Как точно става пътуването с тоя билет? В смисъл как ше знам кое е моето място в самолета примерно? Въобще навсякъде където ти искат хартиения билет, какво представям? Всъщност къде ми искат хатртиения/електронния билет?

Сори за елементарните въпроси, но ше ми е сефте да се возя на самолет... :roll:
Последно промяна от Welder на Съб Фев 24, 2007 11:40 am, променено общо 1 път.
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Електонният билет е лист хартия А4 с твоето име , номер на билет , резервационен номер и тн всичко което е на хартиеният билет.

Когато отиваш на чек-ин им го даваш и те ти издават бординг карта на която има указано мястото ти в самолета.

Не се притеснявай , пътувай си спокойно тенденцията е до една година всички авиокомапнии да преминат на ел.билети.
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

1.Електронния билет никъде не ти го искат!
2.На чекирането си даваш само паспорта и тя рови в системата и те намира
3. Тогава ти и дава номера на седалката, като ако си нахален може и да се пазариш
4. Възможно е на някои електронни билети да си знаеш още при купуването с кредитната карта номера на мястото си и дали си до прозореца- това е при Аir France i Alitalia, i понякога Бритиш.
5.За всеки случай си пази ел.билета и най вече самия му номер и кода при резервирането, ама досега не съм чувал да е станало издънка.
6. От 1 януари 2008 всички минават на ел.билети. Само май нашите компании ме съмняват :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
qni
Мнения: 65
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 10:15 am

Мнение от qni »

Ako pita6 men ,vnimavai ot kogo si kupuva6 bileti za6toto e pulno s hakeri i te prodavat taka bileti ,aposle na leti6teto teb te zaklu4vat policaite.Predi da go kupi6 proveri horata ot koito go kupuva6,tova e prosto suvet priqtel :)
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

sasho71 написа: 6. От 1 януари 2008 всички минават на ел.билети. Само май нашите компании ме съмняват :lol:
досега с БГеър и с Хемус съм пътувал само с електронни, ама вторите така чарджат...направо ми се зави свят като си платих като пич цели 38Е до БГ а сметката набъбна на 150Е :D това с електронен, уж доста по евтин.
На въпроса, не се притеснявай на бордовата карта ти пише всичко, идеята е да се пести от издаване на тесте билети.
...мразя мастика без айрян...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Не знам как е от БГ ма аз като пътувам с такъв билет ( което е било последните 5-6 пъти ) отивам на летището, там има автомат в който си вкарвам кредитната карта и той ми печати нещо като билет и с него отивам на гишето, те четат и ми зимат багажа, проверяват паспорта и ми дават място.
Регистрацията съм направил предварително по нет-а.
Чао и успех -:)
:beer: :beer: :beer:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Може ли някой да каже дали е пътувал скоро с електронен билет от България и как става - пращат ти имейл с данните или само с едно номерче отиваш на летището.

И за що по дяволите от сайта на авиокомпанията дават по-ниски цени отколкото от туристическа агенция ???????? :roll:
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

С електронен билет получаваш само едно хвърчащо листче с информация лично за теб - за кои полети имаш резервации, по кое време излитат и пристигат и на кои летища и терминали. Пазиш си го за своя информация. На летището си даваш само паспорта, те те изравят от системата и ти издават бордните карти с номерата на местата. Можеш да кажеш дали искаш до прозорец или до пътека, те ще ти кажат дали имат такива свободни места.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ако имаш само ръчен багаж - примерно си в командировка за 1-2-3 дена на летищата в Канада има едни автоматични гишета дето слагаш вътре кредитната карта, с която си купил билета и там си избираш място и ти принтира бордната карта, спестява ценно време...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Lub0 написа:Ако имаш само ръчен багаж - примерно си в командировка за 1-2-3 дена на летищата в Канада има едни автоматични гишета дето слагаш вътре кредитната карта, с която си купил билета и там си избираш място и ти принтира бордната карта, спестява ценно време...
Свърши тя тая с ръчен багаж само :cry:
Само за два дни да отиваш някъде, не можеш да тръгнеш без парфюм (или афтършейв за мъжете). Автоматично отива в багажното.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Може, в малка опаковка и в прозрачно пликче, няма проблем, или пък като мен, не се бръснеш 3 дена :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Любо, ти ако можеш да не се бръснеш три дена, аз без парфюм не излизам от вкъщи даже и до магазина. И кво значи малка опаковка? Последния път едно флаконче 75 мл ми го конфискуваха, добре, че не беше скъпо..
Да не говорим, че след двата пъти, когато ходих с изпотрошени нокти (какво да правя, само да се пресегна да си взема куфара от лентата и ноктите вече отишли), вече си нося и несесерчето с пилички. То ша мине през секюрити някой друг път. Затова по-добре в багажното да ми е мирна главата.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Да ви имам проблемите :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор