Що всички, които заминават, спират да пишат?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Що всички, които заминават, спират да пишат?

Мнение от becks »

Интересно ми е защо всички заминаващи спират да пишат? Преди тук имаше едни подробни описания за полета, включително и с какво хранят в самолета ;)

Сега даже първи впечатления от Канада липсват?!
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Еми сигурно защото или работят яко или нямат интернет в Канадата! :lol: А ти докъде си с процедурата? Няма ли да пътуваш и ти скоро? :wink:
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Аз също съм го задавал този въпрос, но отговор няма. Особено впечатление прави някой, който докато е в Бг яко тръби колко е гадно тук и колко ще е по-добре о Кебек. Сещам се веднага и за примери, но както скоро разбрах, нервите струват много скъпо в Канада ( около 500 доларя на месец ) и не искам някой да тръгне да ме плюе.
Та моето обяснение е следното:

1. Отиват в Канада и разбират, че всъщност живота ти не се променя особено - от работа в къщи и т.н.
2. Процеса на емигрирането е завършил - просто нямат интерес вече да следят форума
3. Ученето на езика, бачкането по никое време за да може да учиш и огромните разстояния в големия град, както и изискването да не оставяш децата си без надзор до незнам си колко години ти изяждат малкото свободно време
4. Усещането, че си заменил едни компромиси с други, като новите може да са по-малко но и по-дразнещи ( например че в Канада ти си емигранта от НАМАЙНАТАСИ и се опитваш да им говориш езика като суданец второкурсник в МЕИ български ) не предразполагат особено към писане

Може да добавите и още точки. На мен ми прави впечатление, че от Канада пишат хора, които още учат или са по отдавна там , или пък ползват интернет на работа ( най-масовия според мен случай)
А може би Канада за някои е мечта, а вече постигната тя спира да бъде такава. Да не говорим че не е нито толкова лъскава, нито толкова атрактивна, колкото им се е искало.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

RobinHood написа: А ти докъде си с процедурата? Няма ли да пътуваш и ти скоро? :wink:
Ами аз вчера получих виза, след кратка, лесна и бърза процедура :D
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

ЕЕее..,супер много се радваме за теб! Сега ти пожелаваме бързо намиране на евтини самолетни билети :wink: и лек полет към Канадско. :wave: :krila: :dance: :haplio:
Последно промяна от RobinHood на Чет Фев 01, 2007 8:31 am, променено общо 1 път.
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

Честито BECKS - за визата !!!
Много Късмет - и само напред - Смело и Безотговорно !!!
Последно промяна от toro40 на Чет Фев 01, 2007 8:28 am, променено общо 1 път.
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Тенкю :beer: :beer: :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

becks написа:Тенкю :beer: :beer: :D
Айде ,чакаме те бира :wink:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

becks написа:Тенкю :beer: :beer: :D
Айде ,чакаме те бира :wink:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Честито Бекс,
попътен вятър, лек път и бърза адаптация ти желая и гледай да не забравиш ква тема си пуснал после.
NO PAIN NO GAIN
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

NaviD написа:Аз също съм го задавал този въпрос, но отговор няма. Особено впечатление прави някой, който докато е в Бг яко тръби колко е гадно тук и колко ще е по-добре о Кебек. Сещам се веднага и за примери, но както скоро разбрах, нервите струват много скъпо в Канада ( около 500 доларя на месец ) и не искам някой да тръгне да ме плюе.
Та моето обяснение е следното:

1. Отиват в Канада и разбират, че всъщност живота ти не се променя особено - от работа в къщи и т.н
2. Процеса на емигрирането е завършил - просто нямат интерес вече да следят форума

3. Ученето на езика, бачкането по никое време за да може да учиш и огромните разстояния в големия град, както и изискването да не оставяш децата си без надзор до незнам си колко години ти изяждат малкото свободно време

4. Усещането, че си заменил едни компромиси с други, като новите може да са по-малко но и по-дразнещи ( например че в Канада ти си емигранта от НАМАЙНАТАСИ и се опитваш да им говориш езика като суданец второкурсник в МЕИ български ) не предразполагат особено към писане

Може да добавите и още точки. На мен ми прави впечатление, че от Канада пишат хора, които още учат или са по отдавна там , или пък ползват интернет на работа ( най-масовия според мен случай)
А може би Канада за някои е мечта, а вече постигната тя спира да бъде такава. Да не говорим че не е нито толкова лъскава, нито толкова атрактивна, колкото им се е искало.
Имаше един виц в който се казваше че най-голямото наказание за човека е да го накараш да живее без връзки. Е тук в началото си наказан. За всяко нещо трябва да се пребориш сам, няма кой да го свърши вместо теб. А това отнема много време и нерви. Малцина са късметлиите. Летаргията от БГ е заменена с живот на бързи обороти.
Всичко трябва да се научи много бързо езици, закони, нрави и обичаи и т.н.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Мнение от dart vador »

Интересно ми е защо всички заминаващи спират да пишат
5. Защото след пристигането изчезва еуфорията....

Бекс честита виза!
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Защото реалността безкомпромисно опровергава погрешни представи за Канада , някои от които формирани в резултат на четенето на този Форум.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Що всички, които заминават, спират да пишат?

Мнение от iliana »

becks написа:Интересно ми е защо всички заминаващи спират да пишат? Преди тук имаше едни подробни описания за полета, включително и с какво хранят в самолета ;)

Сега даже първи впечатления от Канада липсват?!
Много често когато някой все пак напише, бързо се намират хора да му кажат че е още зелен, че нищо не знае и не е видял, че чувствата му не са такива каквито ги описва и го пращат да си мери температурата
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

наляга го синдрома канадско куче и му се взима акъла :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Заключено