Бременност по време на процедурата

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Бременност по време на процедурата

Мнение от toro40 »

При бременност и съответно предстоящи медицински изледвания - вариянтите са два - раждане на детето в Канада или в България:

==Първи вариянт - Раждане на Бебо в Канада - и съответно най-малкия става първи Канадски гражданин, преди Мама и Татко!
Процеса протича по следния начин - При установяване на бременност и предстоящи медицински процедурата е следната. Получавате си бланките за медицински изследвания - минавате медицинските прегледи и проблема е в Рентгеновата снимка на бъдещата МАЙКА. Според световната здравна организация на рентгенова снимка може да бъде подложенна бременна жена след 6-ия месец, когато плода има изградена костна структура и след подписване на декларация от майката, че е съгласна - сиреч на нейна глава.
Малко инфо което намерих по въпроса:

"Безопасни ли са рентгеновите снимки?

Зависи каква снимка се налага и на колко радиация сте изложена. Колкото повече се излагате на радиация, толкова по-голям е рискът за плода. Повечето диагностични рентгенови снимки обаче не излагат плода на достатъчно високи нива на радиация, за да предизвикат проблем. Доказано е, че излагането на плода на радиация над 10 рада увеличава шанса за увреждания, но е голяма рядкост диагностичната рентгенова снимка да превишава 5 рада. Важно е кумулативното ниво на радиация през бременността. Например плодът ще бъде изложен общо на 100 милирада естествена радиация от слънцето и околната среда.
Въпреки относително ниския риск, експертите препоръчват да се избягват рентгенови снимки до края на бременността, ако не са наложителни. Ако все пак лекарят ви счита, че снимката е необходима, предупредете рентгенолога за състоянието си за да вземе адекватни предпазни мерки. "

И така правите си медицинските изследвания без рентгенова снимка на Майката, в тях се отбелязва че жената е бременна, в кой месец, предполагаема дата на раждане и те се пращат -> Букурещ -> Виена, през това време процедурата ви върви и документите ви се придвижват, но се чака също и рентгеново изселедване на Бъдещата Майка. И тука идва съдбоносния въпрос който трябва да вземат бъдещите родители - рентгенова снимка след 6 месец със спецялна защитна ризница с оловна защита, която улавя вредните лъчи. И от тук нататък до месец и половина - Визи, и Полет в 7-ия месец и половина, което също крие определен риск - и раждане в Канада на малкото Бебче - което още преди раждането си ще е извървяло пътя на Емигранта . Получава се доста сериозна адаптация заради самото раждане - което е един доста велик и незабравим момент в всяко семейство, което води до сплотяване и до увереност в силите, въпреки че не сте в родната си страна. Медицинските грижи за бременни жени доколкото успях да прочета по въпроса и раждането са безплатни. И ако има найстина запознати с тоз въпрос моля да споделят. - >
Как се процедира при пристигане бременна в Канада, безплатно ли е обслужването, и изобщо повече информация? :nenam: :nenam: :nenam:

==Втория вариянт - пак се правят медицинските изследвания без въпросната Рентгенова снимка. Изчаква се раждането на Бебо в България. Мама прави рентгеновата снимка, което също е за предпочитане с олово-защитна ризница заради кърмата, което също крие своя риск заради кърменето. Пращат му се документите и таксата във Виена за издаване на сертификат за селекция на БЕБО. Пращате документите на бебчо с необходимите форми към Букорещ и таксите, и чакате покана за визи на цялото семейство. Междувременно издавате международен паспорт на новия член на семейството. Тука вече идва притеснението за влизане в срок на Канадска земя. Срока е една година от датата на първите медицински прегледи. Вече сте доста увлечени и в грижите и проблемите около бебето. Започвате да се чудите дали да тръгвате или не, чувствате се не на земята от щастие и любов, объркани сте по повод на адаптацията ви в Канада, на всичко гледате с розови очила, а времето да отреагирате остава все по малко. И не са малко хората които точно на този етап са се отказали от емиграцията, и после всичко отначало с голямото сажаление за пропуснатия шанс. И отново да се върнем към проблема за полета с малкото Кърмаче, установяването в непозната обстановка и държава, и многото въпросителни и проблеми които възникват около едно мънинко бебче в първите месеци и при липса на доста близки приятели или дори роднини, бихте се чувствали доста зле - лично мнение.

Решението лежи на плещите на бъдещите родители - доста сложно решение, за да се избере най - правилния ход, заради многото рискове и неизвестни!!!
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Здр.
Ние също си задаваме тези въпроси с жена ми.
Мисля, че нито един от вариантите не е приемлив.
Първия вариянт предполага рентгенова снимка в периода на бременност, която е абсолютно недопустима. Тези приказки за дозите на облъчване ги приемам с недоверие, защото съм учил мед.техника и знам колко неточно се определят дозите. Защитната риза не може чак толкова точно да защити плода, защото той е близо до белите дробове-снимката може да не показва целите дробове и да не бъде призната.
После идва полета в напреднала бременност - чувал съм, че полета е повече от 10 часа. Ами ако бременността е тежка - с повръщане до самото раждане. Да предположим, че е нормална - как ще се чувстват краката на бременната след такъв полет. Пък и не само те. Да напомня, че бременните посещават тоалетна на 1 час.
Втория вариант предполага рентгенова снимка по време на кърменето.
Ние имаме бебе и съпругата ми го кърми. Помня как се бореше да запази възможността си да кърми - разправии с лекари от старата школа, психическо натоварване, запушване, изцеждане, график.
Рентгенова снимка на млечните жлези не е за предпочитане. Най-малко заради притеснението какво може да се случи.
Полета с кърмаче на такова разстояние ще е незабравимо преживяване - по-силно от адаптацията в чуждата страна.
Според мен трябва да се пристъпи към процедурите след 1 година на бебето. Така го виждам аз.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

semeen написа:Здр.
Ние също си задаваме тези въпроси с жена ми.
Мисля, че нито един от вариантите не е приемлив.
Първия вариянт предполага рентгенова снимка в периода на бременност, която е абсолютно недопустима. Тези приказки за дозите на облъчване ги приемам с недоверие, защото съм учил мед.техника и знам колко неточно се определят дозите. Защитната риза не може чак толкова точно да защити плода, защото той е близо до белите дробове-снимката може да не показва целите дробове и да не бъде призната.
После идва полета в напреднала бременност - чувал съм, че полета е повече от 10 часа. Ами ако бременността е тежка - с повръщане до самото раждане. Да предположим, че е нормална - как ще се чувстват краката на бременната след такъв полет. Пък и не само те. Да напомня, че бременните посещават тоалетна на 1 час.
Втория вариант предполага рентгенова снимка по време на кърменето.
Ние имаме бебе и съпругата ми го кърми. Помня как се бореше да запази възможността си да кърми - разправии с лекари от старата школа, психическо натоварване, запушване, изцеждане, график.
Рентгенова снимка на млечните жлези не е за предпочитане. Най-малко заради притеснението какво може да се случи.
Полета с кърмаче на такова разстояние ще е незабравимо преживяване - по-силно от адаптацията в чуждата страна.
Според мен трябва да се пристъпи към процедурите след 1 година на бебето. Така го виждам аз.
След рентгеновата снимка кърмата се изхвърля еднократно и после пак може да си кърми жената на воля. Не е като облъчването да forever....
Полет с кърмаче не е нещо особено. Хората пътуват непрекъснато с едецата си! Аз лично съм пътувала с кърмаче и малко дете много пъти през океана.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Защо си говорят всички бабини деветини, не ми е ясно :roll:. Торо, това от кой медицински източник е копирано, и ако не е защо мислиш че трябва да го тиражираш? Снимката не уврежда по никакъв начин жлезата или млякото в нея, няма остатъчна радиация или от каквото там се опасявате. Нито може да се получи свястна снимка с оловна престилка :roll:. Ето малко от списание Педиатрикс, поне што се отнася за здравето хайде да спрем да играем на развален телефон. Беки, ще ми е интересно да разбера този "трик" с изхвърлянето на млякото след снимка откъде го научи, не вярвам да е от Канада ...

Breastfeeding Myths
Nursing mothers cannot breastfeed if they have had X-rays.

Not true! Regular X-rays such as a chest X-ray or dental X-rays do not affect the milk or the baby and the mother may nurse without concern.
Mammograms are harder to read when the mother is lactating, but can be done and the mother should not stop breastfeeding just to get this done. There are other ways of investigating a breast lump. Newer imaging methods such as CT scan and MRI scans are of no concern, even if contrast is used. And special X-rays using contrast media? As long as no radioactive isotope is used there is no concern and the mother should not stop even for one feed. Herein are included studies such as intravenous pyelogram, lymphangiogram, venogram, arteriogram, myelogram etc. What about studies using radioactive nucleotides (bone scans, lung scans, etc.)? The baby will get a little radioactive nucleotide. However, as we often do these very same tests on children, even small babies, and the potential loss of benefits if the mother stops breastfeeding are considerable, the mother should continue breastfeeding. If you feel you must stop for a period of time, express milk in advance so that the baby can be fed your milk and not formula. After 2 half lives, 75% of the compound will be out of your body. This is surely waiting long enough (the half life of technetium, which is used in most radioactive scans is only 6 hours, so that 12 hours after the injection, 75% of it will be out of your body). The exception is the thyroid scan. This test must be avoided in breastfeeding mothers. There are many ways of evaluating the thyroid, and only very occasionally does a thyroid scan truly have to be done. Check first before taking the radioactive iodine—the test can wait until you know for sure. In many cases where the scan must be done, it can be put off for several months.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
POLA
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 5:01 pm
Местоположение: Plovdiv/Calgary AB

Мнение от POLA »

Zdravejte i ot men.
V BG рентген на бременна се прави в краен слу4ай в Канада се смята 4е дозата с която се обла4ва плода е няколко кратно по-ниска от тератогенната.Така 4е няма опасност.Това не бива все пак да ви успокоява тай като всяко правило има изклю4ения.
Относно раждане в Канада мога да ви успокоя 4е вси4ко е безплатно,4увства6 се като в 5 звезден хотел,епидурал/упойка/и про4ие.В Алберта здравните застраховки са в сила от парвия ден на издаване на здравна карта а тя се вади за няколко мин о6те на другиа ден на пристигането.После си намирате ли4ен лекар и той ви насо4ва какво да правите нататак.
Трагвайте с положителна нагласа и не се бойте-това не е БГ
P.S.az imam experience samo za Alberta.Razu4ete predvaritelno kak e v provintsiata v koiato otivate.Good luck!
venera
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 22, 2007 12:39 am

Мнение от venera »

Здравейте,

съсвем случайно влязох във форума и набързо се регистрирах, за да отговоря по темата, защото нашия случай беше същия: бременност по време на процедурата. Разбрах ме, че съм бременна 1 месец преди датата за медицинските и така в последния момент ни казаха че няма друг вариант на рентгеновата снимка, с нея ми обясниха, че гледали за туберколоза и въпреки че тази болест се установява и с кръвни изследвания, те си държаха на снимката такъв бил стандарта. Рентгенолога на "Вита" ни увери, че няма никакъв проблем за снимката и че всички мерки се взимат.На кратко нашата история: в седми месец и половина направих тази снимка, с въпросната оловна жилетка, синът ни се роди в България, защото в Бритиш Колумбия, здравните карти ги получаваш след 3 месечен престой, т.е. нямаше време до раждането да получим здравни карти. Пътувахме когато той навърши 4 месеца, 1 седмица преди изтичане на крайния срок на медицинските и сме тук вече 10-и месец. Пожелавам взимане на правилното решение!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Аз имам един въпрос относно здравните карти.

На мен ми се наложи да правя серия медицински изследвания на децата си, когато дойдохме, преди да сме получили медицинските карти. Понеже нямахме още въпросните здравни карти, получихме по пощата съответните сметки, на които пишеше или да ги платим, или да дадем номер на здравна карта. Изчакахме, докато получим картите (около месец и половина), без да им отговаряме и след което им се обадихме, дадохме номерата на картите и всичко беше ок.
Та въпросът ми е съвсем теоритичен - ако човек дойде, наложи му се изследване, консултация, раждане или няква друга медицинска процедура, не може ли да отложи плащането/даването на номер на картата известно време, както се случи при мен и нямаше никакъв проблем? Все пак това би решило доста от проблемите на бъдещите майки и притесненията им относно първите 3 месеца.
Let it go...
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

Благодаря на всички за отговорите,
ако възникнат още въпроси ще питаме и ще ви държим в течене с нашия въпрос. :wink:
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

Ако детето ще се ражда в България няма смисъл да се минават медицински, когато жената е бременна. Просто се уведомяват в Букурещ, отлагат се медицинските и се минават след като се роди бебето като то се добавя към кандидатурата. Така се получава виза и за него след като се роди. Всяко раждане на детето след минаване на медицинските и преди визата е рисково понеже докато родите може статусът да стане decision made и добавяне тогава към кандидатурата може и да не е възможно.
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

Оказва се че има доста хора със сходни проблеми, което е много хубаво в даден момент,можеш да се поучиш.
Жена ми забременя в етапа на чакане на форм-те за мед. прегледи. Знаехме че нема лабаво за рентгена, минава се на всчка цена ако искаш да продължиш нататък. И ние четохме че можело след 6 мес., можело след 7 мес.. Ние лично решихме да не рискуваме. И не съжелявам. Това отложи процедурата ни грубо с 1 год. Не искам да влияя за вземане на решение, но хората са различни, организма е различен, различно приемат дадени влияния. Виждали ли сте дете осакатено от ваксина? Аз видях по БГ ТВ преди години. С право по-стари хора ми казваха че родителите мислят за децата си най-лошото когато им се е случило нещо или им предстои нещо. Ако, не дай си боже, нещо стане с плода..., тогава кое ще е по-важно, заминаването в Канада ли? Аз също бях нахъсан да дойдем маx. бързо, но добре че взехме решението да изчакаме. По-добре така отколкото да съжалявам цял живот.
А забавянето се получи от това че трябваше да изчакаме към 1,5-2 мес. докато бебето добие някаква физиономия за да му направим снимка за паспорт. Преди това пък пратихме забравих вече какви документи за да му пратят сертификат, после паспорта се чака 1 мес. и т.н. След това си минахме и тримата прегледи и така си продалжихм нататък.
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Браво, Бънди!
Много ми допадна написаното. Като се видим след някоя година в Торонто ще те черпя една бира. Може и да повечераме - мойта жена готви страхотно за разлика от твойта :rotfl:
Малко съм скептичен към твърденията на медицински лица относно безопасността на иначе смъртоносни лъчения. И въобще и детето си го гледаме със съвети само на лекари, които имат близки до нашите виждания :D
Нищо лошо към медиците обаче техните грешки са на 2 метра под земята.
А по въпроса за кърменето съм ужасен. Има лекари в България, които с лека ръка препоръчват да не се кърми!!! Друго си е да се купуват скъпи адаптирани млека, които не помагат за изграждането на антитела и т.н., но кой го е еня. И знаете ли колко авторитено ни четат конско е кабинета си като че ли сме ученици - хора с научни степени. То да имаш дете си е подвиг.
krem
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 7:49 am

Мнение от krem »

здравеите!
Искам да попитам Venera, а и всички които могат да ми дадът полезна информация ще са ми от полза. Ние сме в очакване на медицинските и разбрах, че съм бременна. Новината много не зарадва, но и установих че ни очакват доста препятствия.Искам да попитам, тъй като серификатите които получихме на интервюто са с валидност 1 г., нашите изтичат ноември месец 2007., а ренген мога да правия чак след 6-7 месец. И да го направиа тогава, се чака още 1-1.5м. за визи, попадам в положение 4е вече не многа да летя с самолет, а и здравните карти в Quebec се получават след 3 месеца.- не мога да родя там. моля даъте ми съвет.
Венера - вашите сертификати с каква давност бяха?
Благодаря на всички предварително.
Заключено