BG BIRA ZA BREAST BOOSTING

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
borimira2
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 1:40 pm
Местоположение: Burlington, ON

BG BIRA ZA BREAST BOOSTING

Мнение от borimira2 »

Ei I tova dojivjahme….

Dneska sutrinta na pat za rabota slushahme s kolegi radio JackFM (Vancouversko). Izvednaj napravo mi napraviha denja…

Saobshtiha, che v BG prodavali BEER za uvelichavane na bjusta. I edin kanadetz bil kupil za jena si takava beer. A edinia mi kolega (nie carpool-vame) popita dali sam pila mnogo ot tazi beer I zashto ne sam im kazvala predi tova da kupjat i te na jenite si:))

Dojivjahme I tozi mit da stigne do Kanada, no interesnoto e, che ne e dori BEER a BOZA, vapreki che ako se zamislime ima obshti neshta v tehnologiata na proizvodstvo…napraveni sa ot pshenitza, proso, echemik whatever…. I tazi smes se ostavja da fermentira ) Abe kakvo da Vi kazvam...)
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Повече по темата:

http://dnes.bg/article.php?id=31827

8)
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: BG BIRA ZA BREAST BOOSTING

Мнение от vladi »

Che bozata bulgarska napitka li e? Az zashto si mislia che e turska?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Кефи ме бозата яко -:)
:beer: :beer: :beer:
borimira2
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 1:40 pm
Местоположение: Burlington, ON

I pak za bozata;))

Мнение от borimira2 »

Bozata i Marginala (ne samo zashtoto obicha boza) sa super:))

A statiata e tolkova dolnoprobna, chak me beshe jad da cheta kakvi gluposti se pishat. Boza se pravelo ot maja i brashno... a stila e tolkova otvratitelen.... no blagodarenie na statii kato tezi dneska moite kolegi me bazikaha tzjal den zaradi vaprosnata BG BEER... dobre, che nosja na maitap:))

Mejdu drugoto prijateli sa mi razkazvali, che boza se iznasja ot BG za London v nekakvi vakumirani plikove! I tam njamash problem da si zakupish. Minalata godina v Chicago kato bjah opitah ot mestnata im boza v edin BG magazin, no ne beshe kato istinskata savsem:)) Znam, che v Toronto magazina Karlovo bjaha pochnali da pravjat, no se otkazaha goljama hamalogia bilo a i barzo se razvalja bozata...




Marginal39 написа:Кефи ме бозата яко -:)
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Бори, имам ли честта да те познавам мойто дете?
:beer: :beer: :beer:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

А бозата не се ли води албанска напитка? Поне аз знам ,че сме я взели от албанците.

Ето това измъкнах от Уикипедията:

Бозата е слабоалкохолна напитка с гъста консистенция. Произвежда се чрез смесена алкохолно-млечнокисела ферментация на брашно от просо, или други други зърнени храни като ръж или пшеница. Подслажда се със захар, захарин или глюкоза. Обикновено готовата напитка съдържа от 0,6% до 1% алкохол. Характерна е за балканските страни България, Сърбия, Турция и др. Произходът й е от Албания, от където са и най-добрите майстори. В Турция се сервира поръсена с канела и се консумира с печена леблебия (нахут), предимно в зимните месеци поради малката си трайност. По време на Османската империя бозата е била включена в основната храна на войската благодарение на високата си хранителна стойност. В България град Радомир е бил известен като център за производство на боза в началато на 20 век
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Еми освен и рецептата някой да даде :roll: ...
Ало, Радомир ...
Циганите - на Сатурн !
Zmei Gorianin
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 2:43 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Zmei Gorianin »

borimira2
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 1:40 pm
Местоположение: Burlington, ON

Re: BG BIRA ZA BREAST BOOSTING

Мнение от borimira2 »

A po vaprosa za Birata, oppsss Bozata uvajaemi kanadtzi.... da vi kaja edin vitz, koito dneska mi go pripomniha....


Ne bilo mi ti komputri, ami nai-mi bili kompoti. I ne bili vneseni v BG, a nai mi ti bili varnati za losho kachestvo....;)))

Bate Margi, az sam edno Pate:))
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

да бе,
в събота и по ШомФМ (CHOM FM 97.7 Montreal) ме втрещиха със същата информация. "Боза ейл" викат, вид бира...
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

edelwais написа:да бе,
в събота и по ШомФМ (CHOM FM 97.7 Montreal) ме втрещиха със същата информация. "Боза ейл" викат, вид бира...
Нищо чудно, поради същата причина хигиеничните салфетки се натичат "Kleenex" ...
:beer: :beer: :beer:
Заключено