Ne idvayte vav Calgary

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Boris
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2003 3:36 am

Ne idvayte vav Calgary

Мнение от Boris »

Bratia ne idvayte v Calgary, tuk se prasko veche ot narod, nema kvo da se iade, izkupi se vischko i nema kade da se spi, spi se samo po dvoiki, niama legla, taka che ako ne ste dvoika i niamate namerenie da psite s nepoznat :), ne idvayte.
A pka nefta, toi oshte ne e teknal, a naroda ide li ide. Mnogo stanahmme, stiga tolkoz, toite si tam deto ste si i na sichki shte ni e dobre :)).
Naprolet shte razdavat palatki, tazi zima za edin den svarshiha spalnite chovali za rabotnicite deto nema de da spat.
Za dogodina rezrevata shte go praviat na rabotnicheski kunping, tam shte se spi amam pak po dvoiki, niama palatka bachelor.
A i da ne zabravia, uchete se da prepustate kon, shtoto tuk s konia se stiga nay barzo navsiakade, kato cepish prez preriata i aide v rekata, po rekata skonia chak v Downtown.
Mnogo poskapnaha i konete i magaretata i magareshkite kolichki, ot 50$ na 500$ za karuca, kolkoto edna mazda, ama si golemo predimstvo povirvaite mi. Takme i niakoi padpadak moje da udarite v preriata i vecheriata da podsigurite. Samo gledayte konia na stud da darji, vii shte izdarjite ama konia i toi vajen.
Ta taka bratia, stoite si na toplo po kashtiata, ne mislete za puchinata Alberta, piite si vinceto i rakiikata i si prepichate parjolite. Vesela Koleda, bratia i sestri i chestita nova godina i vsiaka jaba da si znae goila ::))
Never give up !
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Ti hubavo vikash, ama niakoi se precakaha veche i se nabutaha v preriata. :wink:
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

Кой пък се е залетял към Калгари????
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Добре де, двойките поне смесени ли са или не?
:beer: :beer: :beer:
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

i da se nau4at da doiat kravi ina4e gladni 6a stoiat.
i kulturata da si e donesat 4e tuk e dificit i mnogo trudno se namira. triabva da ima6 poznat koito da ti e prodade pod masata. i kafe si nosete 4e tuk kafeneta niama. nai blizkoto e v sasednata provincia!!!!!!!!!!!

ako vse pak ste re6ili i ne ste namerili koi da vi razubedi da tragnete kam Calgary obadete se na BATETO ot foruma - toi e mnogo kompetenten po taia tema i 6a vi raziasni vsi4ko.
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Аватар
wizard2004
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Яну 16, 2006 7:59 pm
Местоположение: canada

Мнение от wizard2004 »

BORISE, DA TI KAJA 4ESTNO OT MNOGO OTDAVNA NE SAM SE ZABAVLIAVALA ISKRENO KATO 4ETA FORUMA , NO TAZI TEMA NAPRAVO ME RAZBI.BRAVO!!!!!!!!!!! AZ NE GO ZNAEH TOVA ZA GRADA V KOITO JIVEEM ,NO SEGA SAM SVETNATA PO VUPROSA S TRANSPORTNATA SISTEMA V CALGARY. EEEE TOVA BE6E PROSTO SUPER. HAHAHAHAHA
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Добре де, тва последното изречение за гьола кво значи, че трябваше да си седиме в БГ ли?
& ако не, кой ми определя кой ми е гьола, аз, жена ми, Тодор Живков, Далай Лама, ти или кой?
Кажи се пак да знам.
Ето ти една друга поговорка между другото: " Бистра водица - срам за майстора" -:)
:beer: :beer: :beer:
Последно промяна от Marginal39 на Съб Дек 23, 2006 3:25 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

И все пак не мога да разбера смисъла на този постинг?Или по-точно разбирам го ,но не искам да вярвам ,че българите в Калгари всичките сте такива като автора на темата и тази дето му прави евала.Защото ако поразсъждаваме върху иронията с която е обвит постинга ще прочеътеме следното:
"Смотаняци такива ,стойте си в скапаните си в Монреал и т.п и хич не си пъхайте носа в "нашия" Калгари.Тук не сте добре дошли и ние не ви искаме!"
Нали така ,разбрал съм добре...само ,че да ви кажа това си е жива ксенофобщина и антисънародническо поведение,което за кой ли път доказва истинската природа на българите!Докато руснаците искат да се събират повече руснаци на едно място и да правят комуни (между другото знам ,че руснаците например излизат на излети по 30-40 семейства заедно),българите се призовават един друг да не се събират на едно място!!!!Срам!
Сега съм сигурен,че ще ми скочат уважаемите сънародници от Калгари да ме убеждават ,че не съм прав и че автора само е искал да се пошегува и да се противопостави на плюещите по Калгари(такива много също не познавам),ама не на мен тия.........аз мога да чета между редовете и такива като Борис са ми ясни отдалече-..........душици!
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

СВпоко!Няма да дойдеме у вашето село!
Аз съм доволен от Монреал ,имам прекрасни перспективи тука и не виждам смисъл да имигрирам наново!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Kwon-Do написа:И все пак не мога да разбера смисъла на този постинг?Или по-точно разбирам го ,но не искам да вярвам ,че българите в Калгари всичките сте такива като автора на темата 4. и тази дето му прави евала.Защото ако поразсъждаваме върху иронията с която е обвит постинга ще прочеътеме следното:
1. "Смотаняци такива ,стойте си в скапаните си в Монреал и т.п и хич не си пъхайте носа в "нашия" Калгари.Тук не сте добре дошли и ние не ви искаме!"2. Нали така ,разбрал съм добре...само ,че да ви кажа това си е жива ксенофобщина и антисънародническо поведение,което за кой ли път доказва истинската природа на българите!
Докато руснаците искат да се събират повече руснаци на едно място и да правят комуни (между другото знам ,че руснаците например излизат на излети по 30-40 семейства заедно),българите се призовават един друг да не се събират на едно място!!!!3. Срам!
Сега съмсигурен,че ще ми скочат уважаемите сънародници от Калгари да ме убеждават ,че не съм прав и че автора само е искал да се пошегува и да се противопостави на плюещите по Калгари
(такива много също не познавам),ама не на мен тия.........аз мога да чета между редовете и такива като Борис са ми ясни отдалече-..........душици!
Начи, сега аз искам да ти светна някои далавери относно въпроса който те притеснява:
1. Нормално е за българин да не иска да е с българи, тва ни е в нравите, освен това голям процент от нас са се махнали от България точно за да не са сред българи.
Тва за ксенофобщината е верно но идва от хубавата ни история, разпаряли са ни кви ли не, жизантийци, турци, германци, руснаци и т.н.
Антисънародническото поведение е нормално като се има в предвид кво хубаво възпитание ни дадоха хубавите хора - комунистите, "Прееби другарчето си за да си направиш по-хубаво местенце".
Що примерно да те преебава някои англичанин или китаец, за да т иземе хубавата службица или заплатка ли?
Индийците имат религии, кебекарите имат родолюбие, американците богатсвтво, французите демокрация, японците интелигенция и традиции, латиносите нрави и родолюбие а ние нямаме НИЩО освен омразата, подлостта, крадливоста ( да не забравяме кой открадна от богатите за да раздаде на мързеливите ПРЪВ ), лецемерието, предателството, и още някои "качесвтва" на които ни възпитаха комунистите.
Плюс тва да не забравяме кой стимулираше некадърността с почти равните заплати на сички, били те специалисти, работници, чиновници и т.н. и със забраняването на частната практика и по този начин премахване на стимула за развитие и конкуренция.
Та не се сърди на тоя дето е отворил темата щото дори и да е заклет комунист не е той сам.


4. Мисля че тя се майтапи.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

Майтапи се казваш?Ми дай да напишеме едно от типа....."Не идвайте в Канада ,тук е ..........."Да се помайтапиме със хората които са още в България.....Грозно а????
А иначе си прав за всичко което каза по-горе..........ама историята си е история ,а света върви напред и който иска да оцелее трябва да приема нови ценности и да променя заложените исторически в нацията черти.Иначе все ще сме в ситуации като тази в Либия.....защото 6000 българи продължават да седят там и не са организирали ни една протестна акция,да не говориме ,че би трябвало да хванат и масово да напуснат!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Kwon-Do написа:Майтапи се казваш?Ми дай да напишеме едно от типа....."Не идвайте в Канада ,тук е ..........."Да се помайтапиме със хората които са още в България.....Грозно а????
А иначе си прав за всичко което каза по-горе..........ама историята си е история ,а света върви напред и който иска да оцелее трябва да приема нови ценности и да променя заложените исторически в нацията черти.Иначе все ще сме в ситуации като тази в Либия.....защото 6000 збългари продължават да седят там и не са организирали ни една протестна акция,да не говориме ,че би трябвало да хванат и масово да напуснат!
Говорех за постинга на жената.
Ми тия хора са с комунистическо възпитание, за тях освен маното не съществува нищо друго, а освен тва пак хубавите хора комунистите ни научиха да си траеме щото иначе лошо после.
За повечето хора не е лесно нито изгодно да се променят, освен тва ние българите сме гьонове и се променяме още по-трудно.
Виж например латиносите за колко време си забравиха езика и почнаха да говорят само испански а ние на турски знаеме около 100 думи след 5 вековното робство и тва е.
Виж например кебекарчетата колко са меки, до преди 40 години църквата е колела и бесела сега не става за нищо, до 1969 хомосексуалистите са ги вкарвали в пандиза заради сексуалните им наклонности а сега ни се качиха на главата.
До 70-те жените не са ги бръснели за слива а сега и те ни се качиха на главите ( е, не точно жените ма тва са подробности ).
А българчетата в БГ си милеят се още за "доброто старо време" през комунистическо и си правят илюзии че като изберат за сетен път комунистите ше могат пак както преди да си драпат вълната и да им плащат за тва -:)
Та искам да кажа че другите нации са подвижни и гъвкави за разлика от нас.
За тва и държавата ни е скапана щото не можеме да се организираме и секи дърпа одеалото към себе си и си мисли че е много хитър.
:beer: :beer: :beer:
Последно промяна от Marginal39 на Съб Дек 23, 2006 1:04 pm, променено общо 1 път.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Тва дето казах че за българчетата не съществува друго освен маното го казах във връзка с тва че ти се възмущаваш че се още гърбели българи в Резняшката Джамахирия.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Борисе.

Ми ела в Монреал бе братчед, тука има достатъчно квартири да си кютиш сам.
Ако те мързи да работиш ше чакаш известно време и щи дадат МНОГО евтина квартира.
Мазохист ли си та стоиш в Калгари?
:beer: :beer: :beer:
Boris
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2003 3:36 am

U bre, breeeeeeee

Мнение от Boris »

Bugari s kaplaci,
jivi i zdravi u bugarsko i kanadasko,
Montreal, Quebec, Calgary i Durankulak
site do edin Unak

Iajte piite i se veselete
za nacianalizam zabravete,
i za selo tay ne klevetete

Nie sme si nay dobre,
tma deto ima kvo da se iade,
Drajte zdravo chashata,
i buntuvayte se zdravata

Niama drugi kato nas
Birnika ili Andreshko,
vse bulgarski geroi,
Koi dobaria, koi zlia
Tui ne moga da razkria
Never give up !
Заключено