Колко време е валидна визата

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Колко време е валидна визата

Мнение от dtodorova »

Здравейте!
Искам да ви питам (при условие че сертификатите са валидни 1 година) колко време е валидна визата и от кога започва да тече този срок? Май съм чувала, че започва от момента, в който се пратят медицинските или нещо такова?! :?
10х
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Една година от датата, на която са правени медицинските
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

Наиситна ли сертификатите важат вече една година. Ние като бяхме в процедура, сертификата важеше 3 години. А крайната дата на визата е една година след датата на медицинските. Ако нещо се проточат медицинските по някаква причина (съмнение за туберколоза и т.н.), визата изтича една година по-късно от датата когато за първи път сте отишли във Вита.
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dtodorova »

Да, наистина сертификатите важат вече една година и точно затова се притеснявам да не би и срока на визата да е променен :?:
lesinia
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 5:53 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от lesinia »

И на нашите писма към поканите и визите пише че имаме срок до датата на медицинските ни догодина, така че явно важат една година от медицинските. Не ми се вижда много справедливо, ама е така. А това за едната година на сертификатите за селекция, направо ме удивлява. Ние бяхме на интервю през април и тогава още важаха по три години. :nenam:
01-11-2005 - изпр.документи - Виена
09-02-2006 - получена дата за интервю
13-04-2006 - интервю - УСПЕШНО!!! ;)
11-05-2006 - изпр. док.- Букурещ - баркодове 13-06-2006
25-08-2006 - медицински - на 07-09 ОК!
09-11-2006-покана за визи; ВИЗИ-05-12-2006!
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Не знам дали важат една година, но ние бяхме на интервю на 21.11 и после като си разглеждахме сертификатите, на тях пише че важат 3 години, та не знам......! :roll: :?:
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Не си обърнал внимание.В точ.19 на сертификата пише,че трябва да представиш документи за виза не по-късно от 1г.,считано от датата на интервюто.
ivog
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 12:50 pm

Мнение от ivog »

Здравейте! Сертификатите имат срок 3 години, а в срок до 1 година от датата на интервюто трябва да се подадат документи за виза.
Последно промяна от ivog на Пет Дек 08, 2006 9:49 am, променено общо 1 път.
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

По постинга на ivog, не разбирам как така сертификата важи 3 години, а срока за подаване на следващите документи е 1 година. Значи ако до една година не се пуснат докум. за Букурещ се прецаква положението, но поне ни остава сертификата който е важащ. Но за какво може да се ползва :nenam: Има някакво разминаване по мненията тука, а е важен тоя момент, и затова трябва хората които са на тоя етап да обърнат внимание.
И другото нещо, защо според някои писали по темата, едногодишния срок на визата не е справедлив. Кое не му е справедливо? Такива са правилата.
ivog
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 12:50 pm

Мнение от ivog »

arci написа:...В точ.19 на сертификата пише,че трябва да представиш документи за виза не по-късно от 1г.,считано от датата на интервюто.
А в сертификата най-отдолу има срок, който е три години. Странно!?!
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

Ми няма нищо странно, срока на сертификата ти е 3 години. Можеш да си го държиш, и да подадеш следващите документи за Букурещ, след 2г. примерно. Странното е друго, че има хора които са писали че техните сертификати са с валидност 1г. Ето това намирам за странно аз. То най-долу в сертификата пише кога е издаден, и насреща на същия ред пише до кога важи. Нищо друго няма като дати. Ни най-малко пък да ти пишат кога трябва да подадеш докум. за Букурещ. Със сертификата нали дават и едни допълнителни информации на едни листи (поне така си спомням смътно), и там на листите може да пише некви такива неща.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Срока на сертификата беше три години до скоро. Сега вече е една година. Нищо чудно няма. В този срок трябва да си пратиш документите за виза и това е срока на валидността му. Просто са съкратили срока.
Аватар
tasdevil
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 1:19 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от tasdevil »

Аз още не съм си чел сертификатите (изтрезняваме) :lol:
Но с моя френски разбрах, че до една година трябва да подадем документи за виза, това го каза Линда
Успех на всички и късмет и за в бъдеще
Живей ДНЕС, защото ВЧЕРА няма да се върне, а УТРЕ може и да не дойде :))
интервю 06.12
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

tasdevil написа:Аз още не съм си чел сертификатите (изтрезняваме) :lol:
Но с моя френски разбрах, че до една година трябва да подадем документи за виза, това го каза Линда
Успех на всички и късмет и за в бъдеще
потвърждавам, Линда каза че документите за виза трябва да бъдат подадени до 1г. след интервюто, пише го и на сертификата, а отдолу пише че има 3г. валидност самия сертификат
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
toni_bonboni
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 2:56 pm

1 или 3 години е валиден сертификатът?

Мнение от toni_bonboni »

Според този текст сертификатът е валиден 3 години:
Échéance et période de validité

Le Certificat de sélection du Québec (CSQ) délivré à la suite de l'acceptation de la demande est valide pour une période de 3 ans, à compter de la date de sa délivrance.

http://www.formulaire.gouv.qc.ca/cgi/af ... table=0#25
Заключено