IELTS

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
venelinna
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 06, 2006 4:15 am

IELTS

Мнение от venelinna »

Здравейте!Кандидатствам с английски и до 6 месеца тряабва да се явя на IELTS.имам проблеми с писането,но говоренето и четенето ми са ОК.Може ли мякои да ми каже до каква степен мога да си позволя недобро представяне на теста,имайки впредвид,че събирам точки от всичко останало-имам педагогическо образование,стаж и близнаци на 1.5г.Благодаря ви предварително!
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Венелина, Вие ли решихте да се явявате или от посолството Ви казаха да го направите ?Защото аз се опитвам по друг начин да докажа че владея езика и още не съм получила отговор дали това което им изпратих е достатъчно.
Благодаря Ви предварително .
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: IELTS

Мнение от Koko »

venelinna написа:Здравейте!Кандидатствам с английски и до 6 месеца тряабва да се явя на IELTS.имам проблеми с писането,но говоренето и четенето ми са ОК.Може ли мякои да ми каже до каква степен мога да си позволя недобро представяне на теста,имайки впредвид,че събирам точки от всичко останало-имам педагогическо образование,стаж и близнаци на 1.5г.Благодаря ви предварително!
Трябва да имаш резултат от 5 точки на всяка част от IELTS за да ти дадът някакви точки по имиграционата процедура. Това е част от кореспонденция с офиса в Букурещ:

Въпрос:
...the presentation of IELTS certificate by the main applicant with the following results will be acceptable as proof of English language skills: Speaking: 5; Listening: 5; Reading: 5; Writing: 4?

Отговор:
A person with the scores you have listed would receive 6 points for English
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
venelinna
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 06, 2006 4:15 am

Мнение от venelinna »

perah написа:Венелина, Вие ли решихте да се явявате или от посолството Ви казаха да го направите ?Защото аз се опитвам по друг начин да докажа че владея езика и още не съм получила отговор дали това което им изпратих е достатъчно.
Благодаря Ви предварително .
Здравеитв perah за да отговоря на въпроса ви ще тръгна по-отдалеч.Нашите документи се подготвят от агент,избрахме този вариант,защото нямаме близки в Канада,а той урежда кой да ни посрещне с вече намерена квартира.Ако успеем ще заминем с децата си,така че имаме нужда от известна сигурност.Въпросният агент ни увери,че в срок от 6 месеца след подаване на документите ще бъда повикана на интервю.За целта трябва да получа писмо,с което да бада призована.Надявам се да съм ви била полезна,ако ви интересува още нещо питайте!
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

venelinna написа:Въпросният агент ни увери,че в срок от 6 месеца след подаване на документите ще бъда повикана на интервю.За целта трябва да получа писмо,с което да бада призована.Надявам се да съм ви била полезна,ако ви интересува още нещо питайте!
По коя от програмите кандидатствате?

По мое време агент не можеше по никакъв начин да гарантира в какъв срок ще/дали някой ще бъде извикан на интервю. Съфорумците да кажат дали нещата са се променили и ако не са - внимавайте с агента!

Успех!
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
venelinna
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 06, 2006 4:15 am

Мнение от venelinna »

По мое време агент не можеше по никакъв начин да гарантира в какъв срок ще/дали някой ще бъде извикан на интервю. Съфорумците да кажат дали нещата са се променили и ако не са - внимавайте с агента!

Дано грешите!Научихме за агента от познати,заминали с негова помощ.Плаща се след получаване на визата.Изключваме всички такси стествено,които превеждаме заедно.Наистина дано грешите,защото никак не е евтино...
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Както казах, зависи за къде кандидатствате (Федералната, Квебек, имате ли роднини, спонсори, договор с Канадска фирма и т.н.), но в офицялния сайт на стр. 22

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/EG7.pdf

е казано много ясно:

We treat everyone equally, whether they use the services of a
representative or not. If you choose to hire a representative, your application will not be given special
attention nor can you expect faster processing or a more favourable outcome.


Ако нямате скрит коз: за Федералната в момента не викат на интервю и се чака около 4 години. Ако кандидатствате за Квебек може и да Ви извикат на интервю до половин година, а може и да не Ви (зависи кога са сесиите).
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Мерси за отговора venelinna! Успех .
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
venelinna
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 06, 2006 4:15 am

Мнение от venelinna »

Нещо,важно,което забравих:Благодаря ви,КоКо!
VorGrigorov,беше ми обяснено,че процедурата по кадидатстване във Федерална Канада е съкратена и вече не отнема толкова време,а за година,година и половина всичко може да приключи,дай боже успешно.Наистина се надявам да грешите,защото и ние подобно на други кандидат емигранти,залагаме образно казано всичко.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Според мен са Ви качили на количката. Надявам се да не съм прав.

Огледайте се във форума. В момента заминават хора подали документи преди 3-4 години. Ако това не ви е достатачно, вижте офицялния сайт:

http://www.cic.gc.ca/english/department ... d-fed.html

Информацията е обновена преди 2 месеца и сроковете са 55 до 61 месеца за Букурещ.

Ако нямате раб. оферта година, година и половина по Федералната е абсурд според мен. Лично мнение.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Хванали сте се на хорото, така че успех! Щом този агент е помогнал на ваши познати, дано успее да помогне за бързото и успешно приключване и на вашата процедура. :thumbsup:
venelinna
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 06, 2006 4:15 am

Мнение от venelinna »

Документите вече са подадени,така че ни остава само да се насяваме всичко да е наред.Благодаря на всички,които се отзоваха на молбата ми за отговор!Успех и на тези, на които предстои подаване на документи!
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

venelinna написа:Документите вече са подадени,така че ни остава само да се насяваме всичко да е наред.
Това е единия вариант. Другия е да се поинтересувате на какво основание ви е обещано да заминете в такъв кратък срок при положение че по въпроса за 'новата' процедура в cic.ca пише:

Q13: Will this initiative reduce processing times?

No. The simplified application process however reduces the amount of information applicants need to submit when they apply while still securing them a place in the queue, and they do not have to send supporting documents twice.


(това е от FAQ, вж. линка по-долу)
http://www.cic.gc.ca/english/applicatio ... e.html#Q13

Според правилата на федералната процедура по всяко време можете да оттеглите съгласието си този или онзи да ви представлява. Ако човека е в Канада можете да го заплашите със съд и с оплакване пред съюза на имиграционните посредници. Ако е в Бг - вариянти много. :wink:

Успех!
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Заключено