канадското здравеопазване-пълна трагедия!!! подробности...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

kato si podgotvyat dokumentite da imigrirat v Canada zapochvat da praktikuvat vatreshna hirurgiya na chiniite ili rehabilitaciya na metlata .
:D :D :D
Botzo opitay se da poznaesh ot tri pati gena ti s nekanadska med. diploma kade po tochno v goreposochenite oblasti ste raboti
Не плаши човека! Има начини и варианти...
Бате,
по аржентинските закони ние нямаме дори и основно образование. Т.е. жена ми няма никакво право да работи като мед. сестра. Сега познай ти като каква работи, защото ако ти кажа ще ми кажеш че лъжа.
Ама тук не е Аржентина... :D Неща,които минават там,тук няма да минат...
Botzo

Мнение от Botzo »

JOY написа: ... Ама тук не е Аржентина... :D Неща,които минават там,тук няма да минат...
Ама аз не казвам какво че мине. Казвам че винаги има начини. Което не мине добре, ще мине друго. Света не е чак толкова различен на всякаде. А за да кажа това имам сигурни данни и инфо точно от Монреал.
Помни ми думите ...

:thumbsup:
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 12:56 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Radvam se botzo ,che imash info ot Mtl.,ama ti se prigotvi dokato mine nomera da stegnesh dupeto za okolo 3g.,tolkova ste i tryabva dokato mine nomera da pouchi,nachini ima ,ne che nyama ,no bez tiya godinki uchene nyama pravo da raboti ,tova imam navpredvid kato kazvam ,che profesiyata e zabranena .edin ingener s Bg. obrazovanie nyama da sytane chlen na ordera na ingenerite bez da dargi saotvetnite izpiti,no moge da praktikuva profesiyata si na po niska poziciya ,kato tehnik naprimer i mu se dava vazmognost da se dokage i da varvi v nyakakva posoka,dokato edna med. sestra nemoge da raboti kato polovin med. sestra ,t.e. nyama nikakvi prava .Toya primer ti go davam da mi shvanesh misalta kakvo vlagam v smisala priznavane na obrazovanie i zabrana za praktijuvane.
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 12:57 pm, променено общо 1 път.
Botzo

Мнение от Botzo »

Rosi написа: ...... Zitonamazkata se kazva Pap-test .....
А така. И тук се казва така. Знам защото ходих да взимам час на жена ми. 8)
Само че тук не се плаща в държавните болници. Лошото е че трябва да се наредиш на опашка някаде към 4-5 сутринта. В часните пък можеш да идеш когато искаш (след като си платиш) но пък иследванията им не важат при представяне за здравната усигуровка.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Роси , това си е стандарт.
Ако си здрав се взема проба веднаж в годината като профилактичен преглед. В България е същото, личния лекар ти взема пробата и е безплатна една ( ако си здрав ).
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

abe vie za kakvo govorite,kolkoto i da e edna medicinata,ia si prestavete,che v BG ste bolni,i kato otidete na lekar-toi ot Zimbabve,sestrata-ot Намибия.ами кои ще им има доверие?аз лично-не.колкото и медицината да е една и съща.особенно ако ме посрещнат на развален БГ-ски.навсякъде трябва да се учи,наново,и здраво.Ама никои не ви кара насила,нали:))))) които не иска-бачка нещо друго,и брои дните до вземането на мечтания паспорт(син на цвят,доколкото помня).Ами после?????????
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

Botzo написа:
Rosi написа: ...... Zitonamazkata se kazva Pap-test .....
А така. И тук се казва така. Знам защото ходих да взимам час на жена ми. 8)
Само че тук не се плаща в държавните болници. Лошото е че трябва да се наредиш на опашка някаде към 4-5 сутринта. В часните пък можеш да идеш когато искаш (след като си платиш) но пък иследванията им не важат при представяне за здравната усигуровка.
Така е, Боцо, в частните си плащаш и получаваш всичко. Да живее частното, стига с тия безплатни държавни социалистически системи, които се провалят навсякъде. Преди време ходих в частната клиника Торакс в София да ми направят рентгенова снимка на крака, понеже го навехнах и се съмнявах за счупване, всичко стана за 5 минути, а медицинската сестра беше като Клаудия Шифър и толкова ми беше кеф с нея, че направо ми се прииска да се разболея и да лежа един месец там :D :D :D Е, платих 80 лева, ама всяко удоволствие се заплаща, безплатното е за бедните, и си е като за безплатно :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

goliama mechka написа:abe vie za kakvo govorite,kolkoto i da e edna medicinata,ia si prestavete,che v BG ste bolni,i kato otidete na lekar-toi ot Zimbabve,sestrata-ot Намибия.ами кои ще им има доверие?аз лично-не.колкото и медицината да е една и съща.особенно ако ме посрещнат на развален БГ-ски.навсякъде трябва да се учи,наново,и здраво.Ама никои не ви кара насила,нали:))))) които не иска-бачка нещо друго,и брои дните до вземането на мечтания паспорт(син на цвят,доколкото помня).Ами после?????????
Че то навремето имаше доста от Зимбабве и от Намибия, които учеха медицина в България. Може някои от тях да работят и в Канада в момента- хахаха, отивате на доктор в Монтреал, показва се някой негър и като му кажете от къде сте и той ви отвръща:
- А, Булгалия, аз там учил медецина, много хубаво там в София, и хубава жени, и хубава град, само дето мене били скинари, кога паднали българи от Нигерия на световно :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Заключено