Za klimata v kanadskite provincii.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

ай стига сте фалили Калгарито бе, че обрахте ценните кадри от цяла Канада. Кой къде беше на социал и пици отиде там за да му се плаща двойно (демек по 15$)
А и няма и да учи френски, рай отвсякъде. :lol:

Работа - бол, дори и най-безработните ( да .. това е качествено прилагателно, и може да се степенува) си намират работа в прекрасния опасан с топли връзки, кафенца за цял ден и влакове на половин час Калгари.


Ако някой обаче със 70 годишна в Монреал, иде в Калгари за 140, му свалям шапка с готовността и замаха на испански благородник :roll: :wink:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

simplyaven написа:
Ivan1007 написа:Това не е вой, а пояснение:
1. Умряла си от студ щото си била неподходящо облечена за времете. (ти пък откъде знаеш?) :D Ako si bila v downtown ne bi sledvalo da is umriala ot stud shtoto vsichko e svurzano s +15 sistemata. Това са топли връзки между отделните сгради разположени 15' над земята. Паркираш в подземен паркинг и можеш да идеш навсякъде без да излизаш на открито. - :rotfl: ми аз пък да искам да направя няколко снимки - представяш ли си каква тъпота??? вместо да си пълзя в подземния град... :dent: :dent:
2. Downtown е грозен както на повечето Североамерикански градове. Това е място за работа. Ако си отишла в uptown (Kensington) или около 16 Аve SW си е като в европейски град. - аз изкоментирах ситито - не коментирам никой друг район в случай, че не си забелязал, и то защото е нормално това да е район, който един посетител в града ще отиде да разгледа!
3. Времето за придвижване от точка А до то точка Б е по-голямо през weekenda, защото градския транспорт работи на разреден график. С кола не е така, ако знаеш къде и как отиваш. - ма не де! ми ние с файтона от Regina - какви коли пък ти сега???? ми нямаме такива работи тука! тука е rural area - комбайни, трактори... :mrgreen: не ми беше хрумвало да се мъкна с градския транспорт на -10 градуса, а и по принцип, ама благодаря за пояснението все пак :lol:
За останалото - без коментар. - в смисъл?
:D
1. Не знам, ама предполагам щом се оплакваш че ти е било студено. :D
2. Да отидеш в downtown като турист е най-ненормалното нещо което можеш да направиш в Северна Америка. Мойте впечатления са такива поне. В downtown се ходи по работа. :D
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

ми аз съм ненормален турист :lol: щъкам си по даунтаун - бизнеса ме влече! :lol: ма и в зоо-то ходихме :wink:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

simplyaven написа:ми аз съм ненормален турист :lol: щъкам си по даунтаун - бизнеса ме влече! :lol: ма и в зоо-то ходихме :wink:
Ot koia strana? :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Ivan1007 написа:
simplyaven написа:ми аз съм ненормален турист :lol: щъкам си по даунтаун - бизнеса ме влече! :lol: ма и в зоо-то ходихме :wink:
Ot koia strana? :D

:lol: :rotfl: :lol: :rotfl: :lol: :rotfl:

Чаровни усмивки,
Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Kan_Tangra написа:ай стига сте фалили Калгарито бе, че обрахте ценните кадри от цяла Канада. Кой къде беше на социал и пици отиде там за да му се плаща двойно (демек по 15$)
А и няма и да учи френски, рай отвсякъде. :lol:

:
да бе, а колко е социала в Алберта, някой знае ли ? или там въобще няма таквоз нещо :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

sasho71 написа:
Kan_Tangra написа:ай стига сте фалили Калгарито бе, че обрахте ценните кадри от цяла Канада. Кой къде беше на социал и пици отиде там за да му се плаща двойно (демек по 15$)
А и няма и да учи френски, рай отвсякъде. :lol:

:
да бе, а колко е социала в Алберта, някой знае ли ? или там въобще няма таквоз нещо :lol:
Ima, ama ne e na dalavera. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Не сам сагласен с твьрдението,че навсякаде в Северна Америка даун таун е само за бизнес и затваря в 5 вечерта.Например в Мтл.бизнесът затваря в 5 ,но тогава се отваря за развле4ения и работи до кьм 5 сутринта ,и най големият трафик особенно лятото е м/у 11 и 3пм.,игла да хварлиш няма къде да падне от коли и пешеходци.
В този смисъл Калгари и Едмонтон ми се сториха като задрямали странджански селца в сравнение с канадската столица на културата и развле4енията,особенно Дедмонтон ,кадето можеш да си умреш прав от скука и простотия.А за останалите каубойски градове Рижайна,Саск. и Уини. не ми се мисли там трагедията е пална ,от кащи на къра и до мола за развле4ение.
Не благодаря стоите си там на големите петролни заплати и на бленуваните имигрантски 15д. на 4ас,дето като ги прекараме през по високите цени на манджата,застраховките,детските градини,пиенето ,пушенето,колите и най ве4е рента и пропартито се равняват на 10д Ийст кост на 4ас.
Аз поне бях там и видях и мога да сравня,трябва да сам луд да си оставя 18те тукашни долара за 2 плюс и да сменя цивилизацията и развле4енията за задрастения вживот в бад реднек кантри. :D :D :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:Не сам сагласен с твьрдението,че навсякаде в Северна Америка даун таун е само за бизнес и затваря в 5 вечерта.Например в Мтл.бизнесът затваря в 5 ,но тогава се отваря за развле4ения и работи до кьм 5 сутринта ,и най големият трафик особенно лятото е м/у 11 и 3пм.,игла да хварлиш няма къде да падне от коли и пешеходци.
В този смисъл Калгари и Едмонтон ми се сториха като задрямали странджански селца в сравнение с канадската столица на културата и развле4енията,особенно Дедмонтон ,кадето можеш да си умреш прав от скука и простотия.А за останалите каубойски градове Рижайна,Саск. и Уини. не ми се мисли там трагедията е пална ,от кащи на къра и до мола за развле4ение.
Не благодаря стоите си там на големите петролни заплати и на бленуваните имигрантски 15д. на 4ас,дето като ги прекараме през по високите цени на манджата,застраховките,детските градини,пиенето ,пушенето,колите и най ве4е рента и пропартито се равняват на 10д Ийст кост на 4ас.
Аз поне бях там и видях и мога да сравня,трябва да сам луд да си оставя 18те тукашни долара за 2 плюс и да сменя цивилизацията и развле4енията за задрастения вживот в бад реднек кантри. :D :D :D
Thanks bate, za agitaciata ama ne slushat i produlzhavat da idvat takiva kato tebe. :D
A inache ako iskash kruchmi deto zatvariat v 3 sutrinta ima i v downtown, ima i v uptown i samo na 4-5 bloka ot downtown e 16 AVe "The Red Mile". Kazinata sa malko po nastrani - 10 min s kola:)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
em4o
Мнения: 82
Регистриран на: Пон Фев 07, 2005 10:13 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от em4o »

Bate stiga si pisal po tia forumi , ami dai da idem do Cuba da raztovarim malko....... : wink:
от умората ми омръзна.....
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

Kan_Tangra написа:ай стига сте фалили Калгарито бе, че обрахте ценните кадри от цяла Канада. Кой къде беше на социал и пици отиде там за да му се плаща двойно (демек по 15$)
А и няма и да учи френски, рай отвсякъде.
:lol:

Работа - бол, дори и най-безработните ( да .. това е качествено прилагателно, и може да се степенува) си намират работа в прекрасния опасан с топли връзки, кафенца за цял ден и влакове на половин час Калгари.


Ако някой обаче със 70 годишна в Монреал, иде в Калгари за 140, му свалям шапка с готовността и замаха на испански благородник :roll: :wink:

Първо не съм бил на социял ,докато бях в Квебек. - бачкал съм
Второ,не съм бил и на пици да разнасям.
Трето не съм учил френски в Кебек.

Но за плащането си прав : в Кебек бях на 13 долара на 4ас - НОЩЕН труд /от там и идат 1-2 $ д'ю плю / , а тук в Калгари започнах на 13 долара на час - дневно работно време и плюс това работя в сферата на това което, съм работил и в България. - а и да ти кажа след третия месец съм вече на 14 долара на 4ас , 15 долара на час обаче ще ги стигна чак след 6 месец /поне така пише в договора с фирмата /

Аз лично съм си много доволен , виж за други не отговарям.

А , виждам - спец си на обобщенията от рода ,:
" - Кой къде беше на социал и пици отиде там "
та в тоя ред на мисли да те питам , - ти на социял бил ли си досега в Монтреал ?
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

simplyaven написа:след като видях и аз тоз прекрасен ненагледен град - Калгари :wink: , да кажа:
1. умряхме от студ (разказите какво ще бъде в Regina ги знам, ама те са в бъдеще време, а това с измръзването се случи в събота!); 2. центъра е грозен - sorry, знам че ще има вой, но това са си моите лични впечатления - главно поради усиленото строителство на нови сгради, всички бетонно-стъклени, оградите покрай тея строежи и мръсотията; 3. времето за придвижване от точка А до точка Б (дори през уикенда) е доооста дългичко;
4. обаче има театри, изложбени зали, класически концерти и т.н. :) ; 5. има страхотни кафенета! :beer: просто всичко в тях е много уютно, много вкусно и може човек да си преседи целия ден там (има и алкохол, което за мен беше приятна изненада, а може в някои от тях и да се пуши! о! :shock: ); 6. много хубави хотели, нашият беше супер - басейни, сауна, глупости :D; 7. моята любима част - феноменални заведения! ние за 2 дни не можахме да обходим всичките, но се постарахме, дадохме всичко от себе си! :lol: - национални ресторанти (италиянски и бразилски), irish pub, whiskey бар, wine бар.... това е - пресни впечатления, айде сега ще започне сигурно канонадата :lol:


Може да си много красива ,много елегантна и фина жена - ама бива ли да си 30 кг с мокри дрехи ..........? -а ?
Аз дето съм над 120 кг ми е студено а ти ....... - кво да ти кажа нямам думи .
Котката поне върнахте ли я в Режина без измръзвания ? :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ама и котка ли беше на екскурзия до Калгари? :lol:
Нейното мнение какво е ? :wink:
Не му се връзвайте на батето ,той си прави веселото, един вид.
Аз мисля да ходя до Калгари догодина, ама с кола. Колко време е това?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

alen vid написа:Първо не съм бил на социял ,докато бях в Квебек. - бачкал съм
Второ,не съм бил и на пици да разнасям.
Трето не съм учил френски в Кебек.

Но за плащането си прав : в Кебек бях на 13 долара на 4ас - НОЩЕН труд /от там и идат 1-2 $ д'ю плю / , а тук в Калгари започнах на 13 долара на час - дневно работно време и плюс това работя в сферата на това което, съм работил и в България. - а и да ти кажа след третия месец съм вече на 14 долара на 4ас , 15 долара на час обаче ще ги стигна чак след 6 месец /поне така пише в договора с фирмата /

Аз лично съм си много доволен , виж за други не отговарям.

А , виждам - спец си на обобщенията от рода ,:
" - Кой къде беше на социал и пици отиде там "
та в тоя ред на мисли да те питам , - ти на социял бил ли си досега в Монтреал ?
Това със социала и пиците беше нарицателно. Дали пици, или друга работа за 10-12-13$ горе долу все тая. Ясно е че пиците и социала не са единствените професии.

15те $ хубаво ще ги стигнеш, това ми беше и мисълта.
Това исках и да кажа - който иска 15-20 да отива.
Това обаче не означава автоматично, че ако си със 70 000$ в Монреал, непременно в Калгари ще се удвоят.
Един произволен сърч преди 2-3 мес в monster.ca за ИТ работа за Торонто ми изкара 40 свободни и предлагащи се позиции
За Калгари ми излезе цифром и словом ЕДНА позиция. Та бума е преди всичко в general работата.
т.е. примерно от 16 хил в Монреал, може да идеш на 24 хил в Калгари.
Като голяма част от въпросните 8 в повече отиват за по големите наеми и разходи за кола. За купуване на къща трудно ще стигнат.
Който иска обаче от 70 хил да скочи на 140 (наистина да ти излезе сметката от разликата в разходите в 2 та града), не става.

Много сметки станаха, абе нещата са прости, ама като тръгнеш да ги описваш още по просто за да се схване и става дълга и широка.

бтв аз за щастие вече не работя в сферата на това което съм работил в БГ. От 1г уча и продължавам, и започнах работа по новата си специалност, (ИТ) (за повече от 15$)
След още 2-3 г като завърша предполагам ще е и повече.

Образованието ми излиза напълно безплатно, а и почти целите ми разходи се покриват от стипендията, благодарение на факта, че съм в Монреал. Не съм убеден, че ще е същото в Калгари.
Всъщност всеки сам си решава. Влакове много. (или май по-актуално е самолоети)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Абе хората говорят за времето, а вие все на работа и долари на час го избивате. Дайте нещто по ведро да се поразводни темата и да си отиде под шипките.

Снощи се сетих за следната случка. При едно от посещенията ни в острови от третия свят, където има палми по-големи и от тези в Онтарио, децата ни, вече на възраст, когато могат да говорят, изпитаха културно-хранителен шок. С ужас установиха, че в дините имало някакви черни неща. Не беше лесно да ги убедим, че в дините може да има семки :D
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено