Да има ли реклами....

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.

Искате ли платена реклама

 
Общо гласове: 0
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

ssttoo написа:Сайтът винаги е бил с идеална цел. Надявам се и винаги да си остане такъв. Мисля, че никой не иска да прави пари от него. Създаден е и се поддържа от свойте посетители, затова и всички промени по него се правят след публично допитване до всички.
Обаче (винаги има "обаче" :( ) има сметки да се плащат. Как да се съчетае идеалната цел с пустите му пари и евентуалните рекламодатели?

Мисля си аз, ако има реклама, то тя да е различна от тази на която сме свикнали - мигащи банери, изкачащи прозорци и прочие досади. Това, което си мислех аз:
- рекламата се слага на портала, форума остава чист
- на портала или се обособява секция за реклами, или рекламите се омешват със статиите (споко, вижте следващото)
- рекламата е под формата на статии, като най-отгоре/най-отдолу изрично се споменава, че това е рекламна статия, за да не подвеждат хората
- рекламодателите в статията си дават 1. полезна информация и 2. описание на услугите си, най-добре и с цени, макар че това може би не винаги е възможно
- рекламодателите са: от българска страна - застрахователи, туристически агенции, бюра за преводи...., от канадска - всякакви БГ бизнеси, както може би и други такива, например руснаци, дето се занимават с шофьорски курсове и т.н. Пламен беше споменал и предполагам все още държи на мнението си, че посреднически фирми за емиграция няма да имат място на сайта.

Как би изглеждало едно такова решение:
Разхождате се из статиите в портала. Търсите нещо за пенсионни фондове в Канада. Намирате мойта аматьорска статия за банкирането, където тези фондове се споменават. Очевидно недостатъчно. Съседната статия обаче е озаглавена: "Пенсионни фондове от Роял Банк (платена статия)". Там прочитате информация от първа ръка, писана от специалист, плюс линк към сайта на Роял банк. Свободни сте да ходите там или да посетите следващата статия: "Пенсионни фондове от каса Дежардан (платена статия)". И така ...

Има само един сериозен проблем. Идеята е трудно осъществима, защото предполагам ще трябва човек, изпечен в рекламата, да подготви предложението до евентуалните рекламодатели и след това да го предлага. А за това едва ли ще се намери доброволец.
Другия вариант е криво-ляво да направим предложението и за "продаваческата" част - е, всеки, който има желание и познати може да им предложи този вид реклама. Разбира се, всичко ще е прозрачно, цените ще са общодостъпни и няма скрито-покрито. Е, винаги ще се намери някой да обвини Пламен, че си е купил къща за милион и 1/2 и кара Ферари с парите от форума, но то пък ако никой не плюе има опасност да ни доскучее...
Bate ssttoo mnogo dobre si go e kazal...
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Мнение от gez »

Здравей Пламене
Аз съм против с двете ръце.......Нека бъде без реклами форума.
Интересно ми е как при наличието на толкова много безразлични и съгласни с рекламите хора, преди се пускаха теми като иная "Мерудия" и получих толкова много разярени мнения. А сега да ги питам аз - защо беше всичко онова, след като нямало проблем??? Мисля, че знам отговора, но нищо...както и да е...
Но въпреки всичко знам, че едва ли ще обърне някой внимание на мнението ми.....ама и аз да се включа....айде...
Бъдете здрави
Гец
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
ПРОГРЕСОР
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 12:26 pm

Мнение от ПРОГРЕСОР »

Вижте, форума е много полезно място. Лично аз го следя почти от две години (от самото му начало) Запалих се да почна процедурата от сайта на Пламен. Той, Влади и още много много хора бяха още в България, а пишещите бяха доста по малко. Всичката инфо я получавам от тук, което ми е помагало страхотно. Предполагам, че много хора са на моето положение. Имайте предвид че всяко нещо си има ЦЕНА. Не може да караме Пламен или някой от другите да плащат, а ние само да консумираме като паразити. Далеч съм от мнението, че някой от тези хора иска да го удари на печалбарство. От доста време следя какво правят (за нас), макар и да не ги познавам лично, така че съм сигурен в тях. НО, дори да реализират и печалба, аз нямам нищо против това, защото не живеем в комунизъм или тоталитаризъм (фашизъм) и никой не може да иска от никого да работи за него безплатно (още по-лошо - хем да поддържа форума, хем да си плаща че работи). Тези момчета са достатъчно възпитани за да не ни казват това, но ние трябва да си размърдаме главите и да го осъзнаем!!!
Още когато течеше преместването на предходния форум, аз споделих че трябва да си поделяме разходите по някакъв начин, защото не можем да ги караме да плащат вместо нас, а ние само да консумираме. Те трябва да бъдат овъзмездени.
Ако начина е с реклами аз съм ЗА. Иначе се получава хем да ни е безплатно, хем пък и да имаме големи претенций. Помислете.
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Ai stiga bre...otkade ia izkopahte taia tema...t'va trebe da e bilo predi az da vi otkria :shock:
Reklami. Mi shto ne. Stiga de ne mi gi navirate v ochite vseki pat kato se opitvam da siotvoria neshto. Ama neshto ne shvashtam kak tova shte se varje s mototo na saita "nekomersialno....i t.n."
Abe vie si znaete. Ako ne miharesa prosto niama da vlizam :idea:
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Платена реклама.

Мнение от valBG »

ДА ЗА Платена реклама.

но да има надпис featured
valBG
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Мерси за подкрепата!
Това наистина е старичка тема и по тоя въпрос не е мислено отдавна. Но винаги стои като вариант, защото
- в момента сайта се хоства на евтин, не особено бърз сървър (както всички забелязвате)
- преди две седмици запълнихме разрешеното ни място в базата данни, така че се наложи да плюя на компютърната наука и да махна някои индекси в базата данни, че да има място все пак. Като резултат търсенето е малко по-бавно, а когато поствате нещо, отнема време. Което е изнервящо за всички и хората кликат по два-три пъти, и постват съответно по 2-3 пъти

Та затова ще е хубаво, ако можем да си позволим качествен хостинг. Тогава "кеф ти риба, кеф ти паламуд" (цитат: Инженера), т.е. кеф ти БГ еМПе3-ки, кеф ти видео (чат), кеф ти всичко.

Та затова стои въпроса с рекламата - единствено вимето ;) на сайта. Иначе ако всички (пищещи, четящи, правещи сайта, пращащи снимки и статии) бяха тук заради пари и лична изгода, това място нямаше да съществува.

Във всеки случай, изкачащи прозорци и вадещи очите банери няма да има. Ако има реклама, то и тя ще е полезна и по-възможност в текстов вариант. "Банерите отлитат, написаното остава ;)"

Мерси още веднъж за подкрепата!
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Niama lo6o. Osobeno ako reklamite dopalwat nujdite na forumcite. 6toto tuk sme wseznaikowci, ama ne 4ak dotam :wink: Samo da ne mi se nawirat w o4ite i da mi zadrastwat kompito, ama wie towa si go znaete gledam.
Обичам да преча
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

ssttoo написа:Мерси за подкрепата!
Това наистина е старичка тема и по тоя въпрос не е мислено отдавна. Но винаги стои като вариант, защото
- в момента сайта се хоства на евтин, не особено бърз сървър (както всички забелязвате)
- преди две седмици запълнихме разрешеното ни място в базата данни, така че се наложи да плюя на компютърната наука и да махна някои индекси в базата данни, че да има място все пак. Като резултат търсенето е малко по-бавно, а когато поствате нещо, отнема време. Което е изнервящо за всички и хората кликат по два-три пъти, и постват съответно по 2-3 пъти

Та затова ще е хубаво, ако можем да си позволим качествен хостинг. Тогава "кеф ти риба, кеф ти паламуд" (цитат: Инженера), т.е. кеф ти БГ еМПе3-ки, кеф ти видео (чат), кеф ти всичко.

Та затова стои въпроса с рекламата - единствено вимето ;) на сайта. Иначе ако всички (пищещи, четящи, правещи сайта, пращащи снимки и статии) бяха тук заради пари и лична изгода, това място нямаше да съществува.

Във всеки случай, изкачащи прозорци и вадещи очите банери няма да има. Ако има реклама, то и тя ще е полезна и по-възможност в текстов вариант. "Банерите отлитат, написаното остава ;)"

Мерси още веднъж за подкрепата!
:D :D
Самата реклама не е лошо нещо, стига да не е силно преувеличена...и да не е прекалено натрапчива...
В името на по-голям и по-бърз ( :D ) хостинг - нека да има реклама, разбира се, стига тя да е свързана с идеята на Форума - която е...как беше...как беше бе... :wink:
А, да, да ни е гот заедно! :D
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Гой
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:58 am
Местоположение: Montreal

NE

Мнение от Гой »

Пламене,лоши хора слушаш.Не допускай "търговците в храма"!
Представи си например,че фирма"ЖАНА-Е" започне да рекламира във форума.Е какво смяташ ,че ще стане?Ще се изсипят 10-15 постинга срещу нея и онази ще почне да негодува и да те "хваща за вратовръзката"?Само си създаваш проблеми момче.Мога да ти изредя и някои други неща ,които ще ти дойдат на главата, ама нямам време.
А пък и като си спомня последната анкета на Стоян : "Да разделяме ли форума на подфоруми?" и подигравката му с хората дето отделиха време да гласуват и дават мнение ,а най-накрая НИЩО си викам ,че май и сега си губя времето. :? .
Mtl Гой
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Re: NE

Мнение от ssttoo »

Гой написа:..."ЖАНА-Е" започне да рекламира във форума...
Пламен многократно е споделял, че това няма да стане никога!

А за разделянето, много тъжно, че ти и Роза намирате анкетата за подигравка, това не е така. Хората гласуваха ЗА ако може да няма щуротии и разправии, т.е. ЗА форума "Разни". И ако забелязваш такъв форум вече е създаден. А за разделянето на "до" и "след" идването в Квебек мненията бяха противоречиви. Мойто лично мнение е все още ЗА това разделение, но имаше и доста против така че това, което стана беше компромис и малко на принципа "едно нещо като е хубаво, то не се закача", status quo.
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Re: NE

Мнение от G_Rosi »

Гой написа:Представи си например,че фирма"ЖАНА-Е" започне да рекламира във форума.Е какво смяташ ,че ще стане?Ще се изсипят 10-15 постинга срещу нея и онази ще почне да негодува и да те "хваща за вратовръзката"?Само си създаваш проблеми момче.
с това съм съгласна!
Гой написа: А пък и като си спомня последната анкета на Стоян : "Да разделяме ли форума на подфоруми?" и подигравката му с хората дето отделиха време да гласуват и дават мнение ,а най-накрая НИЩО си викам ,че май и сега си губя времето. :? .
но с това не съм съгласна!
ПРОГРЕСОР
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 12:26 pm

Мнение от ПРОГРЕСОР »

На мен ми се струва, че дори и Жана-Е или нейните производни и подобни да рекламират, това ще е пак в полза на форума. Все пак той е едно демократично място и като такова е редно да се чува и другата страна. НЕ си мислете че защитавам Жана-Е, самия за имах големи ядове с нея, които смятам да опиша някой път. Точно по съвет на съфорумците (Пламен) аз прекратих работата си с нея (защото бях недоволен от отношението, а и трябваше да доказвам неща, които нямаше да мога) и започнах процедурата наново (защото ми беше прибрала документите, а аз се подписах на празен лист). Но колкото хора толкова и мнения. На някой тя може да му бъде от полза, мисля че нямаме право да лишаваме хората от всяка една информация - да четат и да правят своя личен избор. А пък ако Жана реши да се изръси някои лев (долар), който ще отиде за форума аз лично нямам нищо против. А това дали ще бъде доволна или не от рекламната кампания си е нейн проблем!
Все пак могат да се появят и много полезни рекламодатели, които ще обогатят информацията.
Дано не съм засегнал или обидил някого, защото не ми е това целта.
Аватар
ClaireIv
Мнения: 113
Регистриран на: Пет Авг 15, 2003 10:42 am
Местоположение: Calgarino:)

Мнение от ClaireIv »

Spored men e dobre da ima ,no da sa primerno na otdelno miasto i ,koito se interesuva da otiva tam,da gi razglejda i syotvetno da pretseniava dali da im se doveri i da izpolzva reklamiranite uslugi.
Carpe Diem!
Аватар
Гой
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:58 am
Местоположение: Montreal

Re: NE

Мнение от Гой »

ssttoo написа:
Гой написа:..."ЖАНА-Е" започне да рекламира във форума...
Пламен многократно е споделял, че това няма да стане никога!

А за разделянето, много тъжно, че ти и Роза намирате анкетата за подигравка, това не е така. Хората гласуваха ЗА ако може да няма щуротии и разправии, т.е. ЗА форума "Разни". И ако забелязваш такъв форум вече е създаден. А за разделянето на "до" и "след" идването в Квебек мненията бяха противоречиви. Мойто лично мнение е все още ЗА това разделение, но имаше и доста против така че това, което стана беше компромис и малко на принципа "едно нещо като е хубаво, то не се закача", status quo.
Ссттоо,внимавай в картинката момче.Да си админ е отговорност.Това твойто е демагогия.От твойте думи излиза ,че гласувайки ЗА резделянето на 3 подфорума всъщност само двама човека са имали в предвид "разделяне на 3 подфорума",а ти като екстрасенс заключаваш ,че всички останали са имали в предвид "разделяне на два подфорума(Кебек и Разни)".
Ама както и да е нали вече има 2 ножа и единия е у теб.
Mtl Гой
Аватар
Американски Орел
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 30, 2004 8:11 am
Местоположение: Град на Хълма

Мнение от Американски Орел »

Момчета и момичета,

Не забравяйте, че става въпрос за реклами на всякакви фирми и субекти, а не само на такива ЗАНИМАВАЩИ СЕ С ИМИГРАЦИЯ.
Като чета коментарите( да има или не, реклама) останах с впечатлението, че всички гласували против са имали предвид рекламата на фирми - посредници при имиграция.
Не забравяйте, че има един куп полезни фирми, които могат да се рекламират(и препоръчват) и да са полезни на участниците и бъдещите Канадци.Фирми от областа на услугите..адвокатски, счетоводни кантори, за намиране на работа, авто-електро услуги, езикови курсове, адаптационни курсове...и много други неща.
Както на територията на Канада, така и на територията на БГ.
Естествено остава въпроса за фирмите предлагащи имиграционни съвети за Квебек и другаде.Та какво лошо има ? Щом си плащат да рекламират...
Сигурен съм обаче и друго, много от фирмите( и хората) даващи платени съвети за имигриране, черпят достатъчно безплатна информация от ТУК, така че, какво лошо има да рекламират...естествено ако плащат...Имайте напредвид, че има и заети хора и които нямат време да се ровят из форуми и теми и предпочитат да си платят...нищо лошо няма в рекламата...така се и дава и един много голям шанс на този сайт да прерасне в нещо по- голямо...
РЕКЛАМАТА ЩЕ Е НА САЙТА, ВЪВ ФОРУМА КВЕБЕК ИЛИ КАНАДА ИЛИ РАЗНИ ИЛИ ДРУГО КАКВОТО И ДА Е ТАМ РЕКЛАМИ КАК ДА СЕ СЛОЖАТ ?
КЛИКВАШ НА ФОРУМ КВЕБЕК И СИ ЧЕТЕШ ТЕМИТЕ...ТАМ ( НАЛИ ПЛАМЕНЕ ? ) РЕКЛАМИ НЯМА ДА ИМА...ДОКОЛКОТО СИ МИСЛЯ...А НА ШАПКАТА НА САЙТА, КАКВО ТОЛКОВА КАТО ИМА РЕКЛАМА...?

Или някои завиждат пак, а?
Заключено