Багаж по море?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Deso
Мнения: 206
Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 2:17 pm
Местоположение: Rive Nord
Обратна връзка:

Багаж по море?

Мнение от Deso »

На нас ни предстои скоро да пътуваме за Канада, но поради намалените килограми на багажа в презокеанските полетите ни се налаг да се замислим за алтернативни варианти как да вземем всичко което ни се иска.
Някои от вас има ли идея как, с коя фирма и за какви пари става транспортирането на багаж по море.
Ако някои се е възползвал от тази възможност нека да я сподели с всички нас.
Благодаря Ви.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

аз имам същата идея..струвало към 2000 САД, и бил доста голям контейнер. хубаво би било да се организираме няколко семейства с един контейнер..само дето не съм минала интервюто (малка подробност) :lol:
и другия проблем, не знам дали е проблем, че сме от различни градове
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
Deso
Мнения: 206
Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 2:17 pm
Местоположение: Rive Nord
Обратна връзка:

Мнение от Deso »

Това с контейнера и аз сум го чувал, но аз не мисля да си вземам дивана, пералнята и хладилника. По скоро нещо като групажен транспорт ще е по-подходящо в случая. Пак по море разбира се.
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Deso какво ще вземеш от БГ та се интересуваш за контейнери. Виж цените на всякакви стоки в канадските сайтове и ще установиш , че е съвсем безмислено да си купиш дори и обувки от БГ. Освен лични вещи със сантиментален характер за теб и няколко вида подправки , не виждам какво друго може да се вземе .
vanio
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 10:34 am

Мнение от vanio »

Значително по - лесно и евтино според мен е да се ползват авио - карго услугите. Самолетите освен пътници возят и карго. За контейнери според мен е пресилено да се мисли, защото най- малкият контейнер е 20 футов и ще побере цялата покъщнина на семейството ви, но ще ви излезе на цена толкова, колкото да си я купите в Канада тази покъщнина :) За самолетното карго само ще ви трябва да си опаковате добре нещата, защото по някои летища ако не са здраво опаковани, могат изчезнат някои по - ценни вещи.
vanio
Аватар
Deso
Мнения: 206
Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 2:17 pm
Местоположение: Rive Nord
Обратна връзка:

Мнение от Deso »

Ако сте забелязали нямам предвид контейнер.
По скоро за групажен транспорт.
Ако някои е пренасял по друг начин част от вещите си нека да сподели своя опит.

п.п. Благодаря за загриженоста, но за краткото си съществуване сме събрали учудващо много боклуци със сантиментална стойност. Някои замислял ли се е колко тежат само снимките (на хартия и дискове), книгите и т.н.

А ето и колко е голям контеинера:
20' Dry Freight Container
Вътрешни размери:
Дължина: 19'5" , 5.919 m
Ширина: 7'8" , 2.340 m
Височина: 7'9.5" , 2.380 m

Светъл отвор на вратата:
Ширина: 7'6" , 2.286 m
Височина: 7'5.5" , 2.278 m

Тегло на тарата:
4 189 lbs, 1 900 kg

Полезен обем:
1 165 cubic ft., 33.0c bm

Полезен товар:
48 721 lbs, 22 100 kg
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

за групажни контейнери виж при някой голям спедитор или куриерска фирма. примерно DHL:

http://www.dhl.bg/publish/bg/bg/service ... .high.html

Цените във всеки случай ще са убийствени.

Друг вариант - Български пощи. Колет 30 кг. до Канада е почти на цената на самолетен билет ;)
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Снимките по-добре ги сканирайте и ги качете на диск. :wink:
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Наистина можеш да си донесеш много неща, но се замисли къде ще ги наместиш в тези маломерни жилища тук, да не се окаже че място за спане има само на тераската :lol: :lol: :lol:
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Абе, я си вземете дрехите които вече си имате, някоя и друга подправка / макар, че и тук има/ и малко снимки. След време когато си идете на гости, ще си донесете и другите.
Успех в подреждането на багажа! :thumbsup:
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

нашите приятели ни разправят, че всяка седмица им разпродажби. ризи мъжки, бархет, 5 долара парчето. обувки есенни, бащата на момчето ги носи сега тука, 5 долара чифта.
да не говорим за чинии по 50 цента. и други неща от първа необходимост. има много неща и то намалени. ова не означава боклуци, нито некачествени сравнени с нещата тук в БГ.
аз си вземам старите и без това дрешки от тука и това е. речници, които ги нямам на компа, малко книги на БГ и друго нищо.
вие какво толкова ще мъкнете ми е много интересно?
енциклопедия Британика? даже чаршафи не смятаме да взимамев повече от един комплект, най много два. всичко това го има там и то по-евтино от тука. който не ще да верва, да отвори сайтовете и да види или да пита тез дето са там.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Точно така nikito. Всичко това дето са ти казали е вярно. Като тръгвахме мислех, че няма да мога да купувам дрехи поне 1 година, но точно обратното. И дънки и дом. посуда и тигани / страхотно качество от 40$ на 9$/ и какво ли не още, така че не бойте се и тук има.
А виж речниците са много необходими, аз предпочитам тях да взема,а не всичките ни албуми със снимки. 8)
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

nikito, че то само речниците са ми над 50 кила, то webster's encyclopedic (имам го и на компа), то химически, то юридически, то медицински, и какви ли още не. Имах мания да купувам речници..и не само английски и френски..а бе една стена с речници и учебници. да не говорим, че (дай боже) ще ни се наложи да опразним апартамента...и ми е много интересно как ще стане.. :lol: дрехите и чаршафите са ми по-малко гайле..

апропо, подадохте ли докс за букурещ?
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

nikito написа: даже чаршафи не смятаме да взимамев повече от един комплект, най много два. всичко това го има там и то по-евтино от тука. който не ще да верва, да отвори сайтовете и да види или да пита тез дето са там.
za чаршафите по добре си вземи от БГ, тук хубавите памучни или ги няма или са доста скъпи
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bravo

Мнение от bravo »

Nai-vajnite ne6ta sa vsi4ki dokumenti, parite i tva , koeto e v glavata. Ostanaloto se nabavia tuk.
Mnogo raboti zaminavat v grafata * nenujni panairi bez koito moga da jiveia*
Predi 3 godini zaradvah kvartalnite klo6ari..........15 4uvaqla izhvarlih!
Заключено