Автомобил в Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

A ne samo Honda kolega i Toyota,kato izklyuchim antukite nyma druga marka na 12-15g. izplzvana palnocenno osven Toyota ili nyakoya i druga Honda .
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

zmeya написа:Ne vidiah nikoi da spomene HONDA i po-specialno CIVIC - nai - prodavanata kola v North Amerika za poslednite niakolko godini! Po prostata prichina che sa neveroiatno zdravi. Samo tozi koito ne e karal HONDA ne znae za kakvo stava vapros! Zabraviash fizionomiata na Vlado Forda, s kogoto predi kogato imah neshtastieto da pritejavam Chrisler 95 god. (pulen garbage) se vijdahme dva puti mesechno za po 400$.Da ne kazvam goliama duma, no tova beshe purvata i poslednata mi amerikanska kola!
Hiliada puti e po-dobre da si kupish po-stara HONDA otkolkoto za sushtata cena -po-nova amerikanska.Zadaite si elementarnia vapros- zashto dori i starite japonski koli durjat visoka cena? Otgovorete si sami!


___________________________________________________________
Popitaha me shto sum zmey? Shtot sum goliam i mi e goliam!
Civic e sashto nai kradenata i e mnogo skapa za zastrahovane
da ne govorim che e malka, grozna iaponska orizovarshachka
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Kato chovek smenil 3 Hondi Civic v Canada, shte vi posavetvam - gledate kum Toyota Corolla. :D Ama da e chitava!

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Американски Орел
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 30, 2004 8:11 am
Местоположение: Град на Хълма

Мнение от Американски Орел »

А бре хора,

Последните 2-3 години, в цял свят Японските са номер едно.....във всички класации...за Европа първите 5 места за Японци, а в Северна Америка първите 8.
Друг е въпроса, че само 2-ма японски производителя са си чисто японски.
Мазда, бе купена от Форд...
Нисан от Рено...
.........и т.н.

Но качеството им е НОМБЪР УАН !!!

САМО ЯПОНСКИ И НИЩО ДРУГО !!!!!!!!!!!!!!!!
Последно промяна от Американски Орел на Сря Фев 04, 2004 5:05 am, променено общо 1 път.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

pochti me ubedihte che cenite na tehn. obslujvane sa ponosimi.pravilno e che ne mojesh da sia popraviash na ulicata.da davam pari za tehn.obslujvane koeto mi e igrachka v bg .........mai s mnogo neshta shte triabva da se primiria. bate samo vednaj sam karal avtomatik niakolko kilometra ishtiah dase natresa v edin tir pri izprevarvane koeto triabvashe da prekasna zashtoto ne mojah da 'izdarpam's tia skorosti ,ta gi nedoliubvam ot togava.moje iaz da ne sam napravil neshto kakto triabva :? ne si li komandvam az vsichko ne mi go hvali.kakav e togava kefa ot karaneto
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

JoroF написа:pochti me ubedihte che cenite na tehn. obslujvane sa ponosimi.pravilno e che ne mojesh da sia popraviash na ulicata.da davam pari za tehn.obslujvane koeto mi e igrachka v bg .........mai s mnogo neshta shte triabva da se primiria. bate samo vednaj sam karal avtomatik niakolko kilometra ishtiah dase natresa v edin tir pri izprevarvane koeto triabvashe da prekasna zashtoto ne mojah da 'izdarpam's tia skorosti ,ta gi nedoliubvam ot togava.moje iaz da ne sam napravil neshto kakto triabva :? ne si li komandvam az vsichko ne mi go hvali.kakav e togava kefa ot karaneto
abe ela pokarai 2 chasa v spri i tragni trafic s rachni skorosti i kato ti zagree saedinitelia i te zaboli kraka pak shte si govorime
az s avtoamatik sam bil rachni na starta
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Американски Орел
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 30, 2004 8:11 am
Местоположение: Град на Хълма

Мнение от Американски Орел »

За голям трафик истината е само една АВТОМАТИК...

Но за OFFROAD както си е в БГ - провинцията, истината е друга и тя е : РЪЧКА...
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

Американски Орел написа:За голям трафик истината е само една АВТОМАТИК...
и без голям трафик, пак истината е АВТОМАТИК+ABC !!
а може и AMG :))) http://www.mercedes-benz.com/omb/amg/index_start.htm
http://www.mercedes-benz.ca/supportsites/CLKSpecial/
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

kolio sigurno si prav za trafika ,az i haber si niamam ot ca trafik,ne moga da sporia za neshto koeto ne znam.kato se ubedia sam shte si govorime.niakoi beshe spomenal v nachaloto che imalo servizi v koito mojelo da si remontirash kolata sam.neshto poveche za tova.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

JoroF написа:kolio sigurno si prav za trafika ,az i haber si niamam ot ca trafik,ne moga da sporia za neshto koeto ne znam.kato se ubedia sam shte si govorime.niakoi beshe spomenal v nachaloto che imalo servizi v koito mojelo da si remontirash kolata sam.neshto poveche za tova.
ako shte hodish v serviz da si ia remontirash, togava imash 2 izbora - americanska ili iaponska
iaponskite sa po skapi no edno vreme se chupeha po malko
sega sa vse edin dol drenki mai ama ima niakoi kachaestvenni modeli
a za rachnite skorosti, az sam imal kola s rachni skorosti i se svikva da karash i stiah v trafic, no avtomatika si e goliam marzel i moje da si pushish s edna raka i da si piesh s drugata i da karash s koliano
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

kakav mu kefa na takova karane ,kolio.kak shte npiesh kato karash,sigurno mineralna voda
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

JoroF написа:kakav mu kefa na takova karane ,kolio.kak shte npiesh kato karash,sigurno mineralna voda
abe ostavi se,
v US zakona ne ti dava da piesh dokato si na 21
edin hubav den, az si zavivam v drive-waya na kashtata pieiki bira koiato toku shto biah kupil ot magazina
haziaikata shteshe da poluchi sardechen udar
parvo, kazva tuk ne mojesh da piesh kato karash
vtoro, ti si na 19 a legalnata vazrast e 21
treto, koi ti e prodal bira bez da ti proveri ID-to

abe mani-mani
oshte ot togava razbrah che ne e takava svoboda kakvato reklamirat po sveta
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

V Canada ,nyamash pravo da si transportirash alkohol v kupeto na kolata ,dage i v zatvotena butilka da e,tryabva da e v bagagniak,otnashyash go sashto i ako patnicite v kolata piyat.
V Canada .pone v golemite gradove nyama dvuposochno dvigenie samo s po edna lenta v ednata posoka v platnoto,taka ,che pochti nikoga ne ti se sluchva da navlizash v lentata za protivopologno dvigenie pri izprevarvane,t.e. pochti e nuleva veroyatnostta pri izprevarvane nyakoy da izleze na sreshta ti ta da ti se nalaga da izdarpash,za magistralite e yasno ,dvuposochnite ulici sa pone s dve platna ,mnogo ryadko mogesh da sreshtnesh prekasnata oseva liniya ,koyato da ti pozvoli da vlezesh v nasreshtnoto dvigenie,ostanaloto sa ednoposochni ulici .Avtomaticite tuk sa visoki kubici ,ot roda na opel cadet ili ford fiesta analozite im zapochvat ot 2000kub. ,taka che ako sa chitavi sa dosta pargavi za avtomatika .
Ot druga strana avtomat. skorostna kutiya kato izdade bagaga se hvarlya ,ne podlegi na remont i se slaga nova -2-2500d. ili vtora raka 1-1500d. za sreden klas koli i po taya prichina po nyakoy pat ti e po izgodno da izhvarlish kolata vmesto da smenyash kutiyata,lichen opit.
avt. kutiya vdiga razhoda na gorivo i namalyava givota na spirachkite zaradi po chestata im upotreba ,no tova sa drebni razhodi ,na koito ne tryabva da im se obrashta vnimanie.
rachnata sk. kutiya moge da se remontira i ili da se zameni s nova ili vtora raka ,na mnogo po niska cena
No vapreki ot taka predstaveni te nedostataci na avtomata ,toy e po dobriyat variant za gradsko karane ,razbirayte natovareno dvig mnogo spiraniya i tragvaniya ,otpada nugdata da otvlichash ot vnimanieto si za rachno smenyane i si koncentriran v trafika,taka ,che po skapoto si plashta s udobstvoto koeto ti predlaga .ako ti se nalaga da patuvash na den po 50-100km. v trafika s rachka moge da se izmeri kato analog na oste dva dopalnitelni chasa na rabota ,kato pribavish i predi tova rabotnite 8 stava dosta iztoshtitelno.
kakto nyakoy kaza rachkata e podhodyashta za selskite rayoni ,no tam pak nyama dvigenie i veroyatnosta da ti se nalogi speshni izprevarvane i zasichane ot nastreshniya trafik e pochti ravna na 0.
dobar variant e ako imash 2koli. parvata za hodene na rabota i motane iz grada da e avtomatik ,a vtorata za razhodki izvan grada ,za izpitvane na kef ot karaneto s rachka ,no pak neznam kakav kef moge da izpitash ,kato na provincialnite patishta ogranichenieto e 80km. ,a na magistralata 100 i na vseki agal ti napomnyat s tabeli ,che ako si sas 100km. globata e 130d. ,sas 120-145d/ i t.nt. ,otnasya se za magistralata .Tuk vsichki spazvat tiya ogran .,nay mnogo da si pozvolyat previshenie s 10km. ,sluchva se nyakoy da prefuchi kray teb sas 120,no tova sa izklyucheniya,a takiva sastezateli kakto v bg. na megduselski pat da ti se izcepyat sas 160-180.pone az ne sam vigdal ,makar i da imam mnogo izvan gradsko karane po magistralite.a i kak da gi ima ,kogato tuk globite sa ubiystvenni ,a ako se sluchi incident ,otiva i knigka i zastrahovatelite mogat da ne ti platyat.zakona dava pravo ako mineh limita s 50km. otgore da ti vzemat knigkata za izvestno vreme i sled tova nanovo na izpit.Za sega tolkova ,che izlitam na rabota ,po ulicite na Mtl.,dobre ,che e avtomatika ,da ne smakvam po edno kilo ot tegloto na smyana .
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ако искате да карате бързо антирадари му е майката, макар и да се незаконни, ако са монтирани добре няма начин да ви хванат...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено