Подлежащ на военна служба

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Подлежащ на военна служба

Мнение от iskra »

Може ли човек който подлежи на военна служба да излезе от Бг без проблем?
Или какво трябва да се направи.

Момчето е на 21г. resident permanent, но е в Бг.
Трябва ли да чака решение на комисията или да лети направо.

Благодаря
dionis
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Яну 12, 2004 10:40 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dionis »

Ако не е получил повиквателна, спокойно може да си ходи където си иска. Но като дойде тук трябва да седи докато я премахнат военната, което май ще е 2008.
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Мнение от iskra »

Ами май е получил повиквателна и сега му решават досието.

Там е проблема.
mistral
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 7:47 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от mistral »

iskra написа:Ами май е получил повиквателна и сега му решават досието.

Там е проблема.
Hodil li e na med. pregledi.
Vsastnost za kakvo e povikvatelnata.
Sina mi polu4i pone 4 takiva za komisia za med. pregledi i poneje postenskata kutia ne se zaklu4vashe toi taka i ne gi "polu4i"
Nikoi ne go sprq na letisteto.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Ако заминава преди датата на повиквателната - няма кой да го спре на летището. В системата на гранична полиция са само издирваните лица, а тези с повиквателна от военните няма никакви причини да фигурират в този списък. Въпросът е, че след датата (в зависимост от скоростта на действие на военната машина) по всяка вероятност ще попадне там, ако не се яви.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Явно не сте си изяснили какво е получило момчето.
Ако наистина е повиквателна заповед, то тя трябва да съдържа мястото (номер на поделението) и времето (дата и час), където и когато донаборникът трябва да се яви за започване на наборната служба.
При неизпълнение на такава заповед подлежи на наказание глоба в размер от 750 до 1125 лв. съгласно чл.307 ал (3) на ЗОВС.
.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Според мен ако замине преди да е влязъл в казармата надали ще има проблеми. Единственият проблем, който виздам е ако е пуснат в списъка на издирваните лица и го спрат на летището...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Мнение от iskra »

Та значи:
миналата година са го викали на мед. преглед и са го освободили по здравословни причини.

Сега пак го викнали на мед.преглед и той пак се е опитал да се изкара болен, но му били пратили досието в София за да вземет решение дали изобщо да го освободят от военна служба.

Въпроса е дали да чакаме решението което може и да е лошо (т.е. да го вземат) или да рискува да лети.

Проблема е че и до септември 2007 задължително трябва да влезе в Канада, за да не си изгуби статута на резидент.

Може ли да се изиска от някъде писмо от военните че му разрешават да напусне страната.

Благодаря ви, наистина нищо не разбирам от военни истории.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Няма за какво да ги чака, направо да заминава, няма никакви рискове, виж и тази тема:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=22077
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Докато се чудите и то ще изтече времето в което трябва да влезе в Канада. Да си купува билет за самолета и да идва. И без друго от 2008 тази глупост военната служба ще отпадне. Ако не е получил повиквателната за определено поделение с дата и час, то той е свободен човек и може да ходи където си иска.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Нищо не му пречи да лети за Канада.Като се установи тук от консулството му издават бележка че постоянно пребивава в чужбина.Тези,които са с такъв стстут от миналата година не ги търсят вече всяка година.А той не е още Permanent resident,ще стане такъв когато кацне на канадска земя."приземен имигрант" :shock:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Linko написа:Явно не сте си изяснили какво е получило момчето.
Ако наистина е повиквателна заповед, то тя трябва да съдържа мястото (номер на поделението) и времето (дата и час), където и когато донаборникът трябва да се яви за започване на наборната служба.
.
... да се носят партенки, игла, якички, ножче, гребенче...какво беше още, забравих :roll: ...попълнете ме де... :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Мнение от iskra »

jess написа:А той не е още Permanent resident,ще стане такъв когато кацне на канадска земя."приземен имигрант" :shock:
Той е Permanent resident. Вече е идвал в Канада.


В момента му правят прегледи уж за да го освободят от казарма.

Та за това питам, дали да тругва без да е изчакал отговора, щото може и да не го освободят.

Бил ходил да иска бележка от военните за да излезе от страната и те му казали че не може да излиза.

Та какви са тези работи незнам - отскоро ли са.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ми да тръгва . Бележки едно време ги искаха за да ти извадят меж. паспорт, щом има не му трябва такава бележка. Не са го обявили за национално издирване ,че да го спрат на границата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

щом е постоянен жител го отлагат да навършване на 27год, ако не живее в България/а той сега е там/., аз дори не съм постоянен, а временно пребиваващ тук и ми казаха че нямам проблеми, не са ме търсили след като им изпратих копие от личния ми документ тук и молба да променят данните в досието ми.

Чл. 106. (1) От наборна военна служба се отлагат:

......

5. (изм. - ДВ, бр. 122 от 1997 г.) българските граждани, постоянно живеещи в чужбина - до завръщането им в страната, но не по-късно от навършването на 27 години;
...мразя мастика без айрян...
Заключено