относно Отава

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
bate_ico
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 8:20 am

относно Отава

Мнение от bate_ico »

здравейте. Искам да попитам как стои въпроса с емиграцията в Отава. Гледах по форума ама не намерих ништо, ще съм благодарен ако някой реши да ми помогне. Благодаря на всички предварително[/b]
George
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 7:01 am
Местоположение: AB,Canada

Мнение от George »

Ïîãëåäíè ôîðóìà çà Ôåäåðàëíà Êàíàäà ïî-äîáðå è ùå òè ñå èçÿñíè.Ïðîöåäóðàòà çà èìèãðàöèÿ çà Îòàâà å ïî ôåäåðàëíàòà ïðîãðàìà,âúïðåêè ÷å èìà è òàêèâà êîèòî êàíäèäàòñòâàò çà Êâåáåê è ñëåä òîâà ñå ïðåìåñòâàò â Îòàâà,êîåòî ñèãóðíî íå å òàéíà çà òåá.
bate_ico
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 8:20 am

Мнение от bate_ico »

ok ще проверя там макар че не съм наясно със местенето после в Отава
имам желание и за Квебек но знам само английски на средно ниво а френски не сам и чувал за съжаление.
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

Бате Ицо, ми той френския се учи, споко! То и аз не го знаех, ама писах, че мога да си кажа името на френски :wink: , добър ден, как сте, и т.н. - елементарни неща все. Сега го знам сигурно повече от съпругата ми, която го е учила преди, и определено знаеше доста повече от мен! Просто пращаш докс и почваш да учиш! :idea:
sun shine
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 2:08 am

Мнение от sun shine »

по-добре е да кандидатстваш за Квебек - става значително по-бързо. Френският не е чак такъв проблем - ние ходихме на частни уроци 4 месеца преди интерюто и се справихме на интервюто без помощ от преводачката. Когато дойдеш в Канада, можеш да живееш където искаш (най-добре, където си намериш работа). Ако се установиш в Отава, можеш да избираш - в английската част, което е провинция Онтарио или във Френската, което е провинция Квебек.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

bate_ico написа:ok ще проверя там макар че не съм наясно със местенето после в Отава
...
Лесно е - хващаш рейса Монреал-Отава и готово! :wink: С други думи, нямаш никакъв проблем, перманент резидента е на Канада, а не на провинцията. :D
Let it go...
bate_ico
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 8:20 am

Мнение от bate_ico »

май така и ще стане на 26.09.2006 има някакво събиране относно Квебек
в София, отивам на него и после кандидатства и френски до спукване.
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Здравей,


Както е писано по-горе от "sunshine" града Отава се намира в две провинции, Онтарио и Квебек, само минаваш реката по някой от мостовете и сменяш провинцията. По принцип френската част на Отава се води Hull, ама това какво те бърка. Моята суперваизорка си живее във френската част и си работи в англииската. Поздрави и успех
bate_ico
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 8:20 am

Мнение от bate_ico »

благодаря за насърчаването
ще се пробвам, а по принцип не познавам никой който е в канада.
Май ще ми трудничко ако дай БОЖЕ замина. :)
George
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 7:01 am
Местоположение: AB,Canada

Мнение от George »

bate_ico íåäåé èçîáùî ñå ïðèòåñíÿâà îò òîâà,÷å íåïîçíàâàø íèêîé â Êàíàäà îùå îò ñåãà.Ïî÷íè äà ó÷èø ôðåíñêè çà ïðåäïî÷èòàíå â ãðóïà â Àëèàíñ Ôðàíñåç èëè êúì Ôðåíñêèÿ èíñòèòóò àêî èìà ãðóïè è ïîäàâàé äîêóìåíòè. ïðîöåñà íà èìèãðàöèÿ ùå èìàø âúçìîæíîñò äà ñå çàïîçíàåø ñ ìíîãî õîðà è ñàì ùå ïðåöåíèø íà êîãî ìîæåø äà ðàç÷èòàø â íà÷àëîòî.Íå ñå ïëàøè,çàùîòî ìíîãî õîðà ïðåäè òåáå ñà áèëè â ñúùàòà ñèòóàöèÿ è ñà óñïåëè-è òè ùå óñïååø.Ñúáåðè èíôîðìàöèÿ çà ïðîöåäóðàòà è æèâîòà â Êàíàäà è ïî ñïåöèàëíî â Êâåáåê è äàâàé íàïðåä ñìåëî.Óñïåõ
Заключено