\\\\\\до всички в Канада//////

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Вие сте в Канада но искате да се връщате в България защото:

Анкетата свършва на Вто Мар 16, 2004 8:43 am

 
Общо гласове: 0
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

\\\\\\до всички в Канада//////

Мнение от yaiuat »

Откакто присъствам в тия форуми научих доста за миграцята в Канада но никога не съм могъл да си обесня напълно защо някои след вложени толкова усилия, нерви и пари за да емигрира в последствие решава да се втрне обратно в Бг.......

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... e54caba121

Знам че това е тънка тема но можете да щтракнете едно гласче да видим на къде клони работата тука :wink:

Щото имам чувството че нещо не съм разбрал. Какви са тези мисли да се връщате бе хора? :nenam:


:smoke:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: \\\\\\до всички в Канада//////

Мнение от speedy »

Щом анкетата е за всички в Канада, защо не сложиш и възможен отговор за тези, който нямат намерение да се връщат? Иначе така излиза, че всички българи в Канада броят дните до самолета към летище София.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Ами който не смята да се връща ... ? :roll:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

i az ne smiatam da se vrushtam shtoto mi xaresva
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Ami yaiuat,

ima edin naistina tanak moment. Specialno za Quebec , emigranta , dori i v multinacionalen Montreal ne e dobre doshal v obshtestvoto. Ili inache kazano na nego mu davat rabota samo ako niama kandidat kebekar. A kato ne mojesh da zapochnesh rabota otgovariashta na obrazovanieto, znaniata i vamojnostite ti, i kato si prinuden da rabotish cherna rabota za smeshni pari zaedno s "kolegi" ot kol i vaje (pri tova malogramotni) , savsem estestveno e da se otchaesh barzo. Kam tova pribavi i ikonomicheskata kriza ot poslednite godini i fakta che v Le Quebec 85% ot rabotata se razpradelia pod masata ( kazvat mu blagozvuchno hidden market ama to ne e mnogo po-razlichno ot nashata si shuro-badjanashtina). Imigranta vinagi e vinoven, ako raboti - zaema mestoto na nialoj kebekar, ako e na social - harchi obshtestveni pari.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

filipne написа:Ami yaiuat,

ima edin naistina tanak moment. Specialno za Quebec , emigranta , dori i v multinacionalen Montreal ne e dobre doshal v obshtestvoto. Ili inache kazano na nego mu davat rabota samo ako niama kandidat kebekar. A kato ne mojesh da zapochnesh rabota otgovariashta na obrazovanieto, znaniata i vamojnostite ti, i kato si prinuden da rabotish cherna rabota za smeshni pari zaedno s "kolegi" ot kol i vaje (pri tova malogramotni) , savsem estestveno e da se otchaesh barzo. Kam tova pribavi i ikonomicheskata kriza ot poslednite godini i fakta che v Le Quebec 85% ot rabotata se razpradelia pod masata ( kazvat mu blagozvuchno hidden market ama to ne e mnogo po-razlichno ot nashata si shuro-badjanashtina). Imigranta vinagi e vinoven, ako raboti - zaema mestoto na nialoj kebekar, ako e na social - harchi obshtestveni pari.
Mi to e taka navsqkude. Chovek ako otivaiki v Canada e ochakval che nqma da se sbluska s podobni neshta prosto e sburkal vlaka :? Neshtata opirat do tam ili chovek da si prodade kolkoto se moje po skupo znaniqta ili da raboti za sobstvena smetka. :wink:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Yaiuat, pravilno pitat kolegite, kakvo da pravim nie, koito ne iskame da se vrshtame? :roll: V smisal, az ne vijdam nikakvi prichini da se vrshtam v bg, dori i mrtav, ta kamo li jiv. Da ne dava Gospod da mi stapva krakat poveche ot 3 sedmici v bg nyakoga prez jivota mi! Nay-seriozno ti govorya. No, vsichko e vapros na lichen vkus i izbor, nedey da se shashkash, che nyakoi hora iskat da se vrshtat. Edni iskat naistina, drugi samo taka si prikazvat, treti se mestyat v drugi strani, no ne i v bg, no kakvato i da e statistikata tya ne moje da ti dade otgovor na vaporsa s tebe kakvo shte stane tuk i kakvo shte reshish ti za tvoya jivot, zashtoto izborat si e samo tvoy. Good luck and cheer up, eh!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

[quote="
HisShadow
Мнения: 354
Регистриран на: Съб Юли 10, 2004 3:21 am

Мнение от HisShadow »

Yaiuat, prosto tribvashe da popitash …

Vsitshki imigranti (osven tezi, koito sa otkradnali torba pari ot BG I im pari pod zadnitsite) idvat v Kanada s nadejdata za po-dobar jivot. Razlitshnite hora vlagat razlitshen smissal v tova poniatie – selskite hitretsi si misliat, tshe tuk parite se tarkaliat po patia I e palno s naivni Kanadtsi, koito e lesno da pretsakash. Drugi idvat s ideiata, tshe tuk shte imat vazmojnost da pokajat na kakvo sa spossobni – bez d aim se pretshi I bez da se nalaga da nosiat kup lainari na garba si. Treti idvat tuk zashtoto v BG detsta im sa gladuvali. 4etvarti idvat za da vzemat diploma, koiato da im otvori pat kam visoki postove v BG I pr. Pritshini ima razni …
Vsitshki tezi hora ostavat razotsharovani ot Kanada, zashtoto tuk e prosto edna obiknovenna darjava,koiato si ima vsitshko – koruptsia, prestapnost, bednotia, bezdarnitsi na visoki postove, bezhaberie – na kasso kazano – vsitshko, koeto e pravilo jivota ti truden v BG go ima I tuk. Kogato si prodal apartamentasi, kogato godini si se natiskal za viza I kogato ideiata da doidesh v Kanada ti e davala horizont I kogato Kanada razbie vsitshki tvoi iluzii – estestveno e da zapotshnesh da plush po neia I da zlobeesh.
Na povetsheto ot nas ideiata da se varnem v BG ili da imigrirame drugade postoianno ni valnuva, zashtoto “gadela”, koito ni e dovel tuk ne e iztsheznal.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Canuck написа:Yaiuat, pravilno pitat kolegite, kakvo da pravim nie, koito ne iskame da se vrshtame? :roll: V smisal, az ne vijdam nikakvi prichini da se vrshtam v bg, dori i mrtav, ta kamo li jiv. Da ne dava Gospod da mi stapva krakat poveche ot 3 sedmici v bg nyakoga prez jivota mi! Nay-seriozno ti govorya. No, vsichko e vapros na lichen vkus i izbor, nedey da se shashkash, che nyakoi hora iskat da se vrshtat. Edni iskat naistina, drugi samo taka si prikazvat, treti se mestyat v drugi strani, no ne i v bg, no kakvato i da e statistikata tya ne moje da ti dade otgovor na vaporsa s tebe kakvo shte stane tuk i kakvo shte reshish ti za tvoya jivot, zashtoto izborat si e samo tvoy. Good luck and cheer up, eh!
Ясно ми е това. Просто ми е любопитно защо тия които имат намерение (или са си мислили сериозно) да се връщат са го пожелали. Та затова аз исках да разбера само техните прични и затова няма част за тия които не искат да се връщат. Знам че другите(с желание или намерение да се връщат) са малко но пак казвам че не ме интересува някой да ми обеснява защо му харесвала Канада и защо не смятъл да се връща. Това го знам. Просто съм пуснал анкета за нещо което незнам и за група хора които не разбирам напълно.
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 12:28 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Gay Yuliy Cezar:Po dobre prav v galsko selo otkolkoto vtori v Rim.
Bateto:...ili deveta dupka na kavala imigrant v Canada.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

pozdravlenia HisShadow,
naistina mnogo tochno si otgovoril.
marinaro
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:50 am

Мнение от marinaro »

Към Тодор 73: усещам, че и ти си негативно настроен за бляна Канада. Как е във Кебек сити, чувам че трудно приемали емигранти в обществото, въобще какво е твоето мнение.
Благодаря предварително за отговора
Molson
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Окт 17, 2003 5:57 pm

Мнение от Molson »

shte ti go kaja s dve prosti dumi. pak ti go razbirai kakto si iskash.
v BG e sto pati po-dobre i kato nravi i kato hora i kato mantalitet i kato priroda i kato spokoistvie. tuka v CA parvo e divo, vtoro e shibano, treto si immigrant, chetvarto ako beshe mnogo hubavo niamashe da davat tolkova lesno vizi. razmisli malko. hubavoto neshto ne shte reklama. tuka imat nujda ot hora i zatova ni privikvat. tova e vajno za tiah. tuka e shibano. makar che se chudia na francuzi i drugi nacionalnosti kvo im haresva tolkova tuka- mrasotiata li, zapusnatite magazini i ulici, strahotnite socialni pridobivki ili moje bi za koeto sam saglasen kulturnoto mnogoobrazie, a moje bi nechoveshkia stud.
Заключено