административни срокове ?!?...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

административни срокове ?!?...

Мнение от tornado »

Имам такъв въпрос...

- Някой запознат ли е, какъв е максималния срок, в който са длъжни да вземат решение по определен случай и да отговорят служителите на емиграционните в Квебек ?

...или ако имате под ръка някакъв сайт - да ми дадете линк - ще съм ви благодарна :beer:
Изображение
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Мнение от nikolovata »

Този сайт дали ще свърши работа?

http://www.micc.gouv.qc.ca/fr/index.asp
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

tornado, максималния срок е 90 дни от получаването на жалбата/оплакването.

Различните министерства и въобще всички държавни администрации си имат свои срокове, но те са вързани със този 90-дневен срок, който е залегнал в чл.146 на Loi sur la justice administrative.
В официалният си сайт Министерството на имиграцията също го е посочило този срок ето на ТАЗИ
страница.

А можеш да прочетеш доста неща относно жалби и оплаквания срещу правителството на Квебек и държавната адмминистрация на сайта на Le Protecteur du citoyen
Успех!
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Благодаря ти Linko, както винаги - точен! :beer:

4 х 90 - "ни дума, ни вопъл, ни стон..." / опс - имаше 1-2 смрънквания от рода на "ми ще ни трябва още време...имайте търпение..." /
- нещо почвам да се изнервям... :twisted:
Изображение
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Linko написа:А можеш да прочетеш доста неща относно жалби и оплаквания срещу правителството на Квебек и държавната адмминистрация на сайта на Le Protecteur du citoyen
Успех!
да де, ама там става въпрос за граждани, а не за кандидат-граждани, опс, кандидат-резиденти :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Мнение от nini »

Az-da. Maksimalnia srok za tova, koeto pitash, e 6 meseca ot momenta na poluchavaneto na jalbata ti tuk. Pitala sam gi lichno, zashtoto i men me kasae /za moi priateli/. Taka, che ako e iztekal tozi srok, gi pritesniavai...
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

:evil: Колкото и да е - 60...90... - при мен той вече е около 390, та няма особено значение!
На всяко запитване отговорът е само мълчание... Все едно потъват факсове и мейли в небитието! Чудя се, дали има вероятност служителите им да скатават определени случаи и ти да си чакаш до второ пришествие, когато някой ще те зарадва, че са ти изгубили документите!?! :x
А сега ме е двойно повече яд, че когато проучвах в началото - в нито един закон не намерих срок, за сметка на това се подведох от разни изписани случаи с чакане по 4-5 години! и си чакам упорито, губейки интерес!!! :madgo:
Изображение
Заключено