spe6no!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Mil4eto:)
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 8:41 am

spe6no!

Мнение от Mil4eto:) »

Imam edin mng vajen za men vupros-moq priqtel zamina za canada s turisti4eska viza pri negovi rodnini i pri prestiganeto si e dal nqkakvi dokumenti i pasporta si na emigracionnite slujbi.6te vodi delo,na koeto 6te se re6i dali 6te moje da ima pravoto da si otiva i da se vru6ta obratno v canada.No problema e 4e ne izdurja tam i iska nezabavno da se vurne!Kazali sa mu 4e moje da otide do konsulstvoto v Toronta i da mu izdadat belejka ili ne6to kato vremenen pasport za da moje da si se vurne.Vqrno li?Ako ne,molq vi kajete po kakuv na4in moje da se vurne,za6toto naistina ne izdurja tam!6te vi buda bezkraino blagodarna ako mi otgovorite vuzmojno nai-skoro:(
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: spe6no!

Мнение от Koko »

Mil4eto:) написа:Imam edin mng vajen za men vupros-moq priqtel zamina za canada s turisti4eska viza pri negovi rodnini i pri prestiganeto si e dal nqkakvi dokumenti i pasporta si na emigracionnite slujbi.6te vodi delo,na koeto 6te se re6i dali 6te moje da ima pravoto da si otiva i da se vru6ta obratno v canada.No problema e 4e ne izdurja tam i iska nezabavno da se vurne!Kazali sa mu 4e moje da otide do konsulstvoto v Toronta i da mu izdadat belejka ili ne6to kato vremenen pasport za da moje da si se vurne.Vqrno li?Ako ne,molq vi kajete po kakuv na4in moje da se vurne,za6toto naistina ne izdurja tam!6te vi buda bezkraino blagodarna ako mi otgovorite vuzmojno nai-skoro:(
Според мен правилно са му казали - ако иска да се върне в България трябва да се обади в консулството и да попита какъв документ за пътуване могат да му издадът. Ако се притеснява да обясни какво се е случило с паспорта му, може да каже че го е загубил или са му го откраднали.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Mil4eto:)
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 8:41 am

Re: spe6no!

Мнение от Mil4eto:) »

Mda,no dali nqma da napravqt nqkakva proverka za pasporta?Zna4i 100% moje da mu izdadut dokument za putyvane,vupreki 4e pasporta mu e v emigracionnite slujbi?
Аватар
Pate Jaki
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 10:22 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Pate Jaki »

Не ми е ясна ситуацията и нямам отговор, но ето адрес на консулството в Торонто, могат там да попитат.


Consulate General of the Republic of Bulgaria
65 Overlea Blvd., Suite 230
Toronto, On, M4H 1P1
tel. 416-696-2420, 416-696-2778 fax: 416-696-8019
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: spe6no!

Мнение от Koko »

Mil4eto:) написа:Mda,no dali nqma da napravqt nqkakva proverka za pasporta?Zna4i 100% moje da mu izdadut dokument za putyvane,vupreki 4e pasporta mu e v emigracionnite slujbi?
На какво основание да направят проверка? Както вече отбелязах - може да каже че паспорта е загубен.
От друга страна, ако не се престраши да се обади в консулството алтернативата е да остане в Канада и да чака развитие на делото му за канадски статут.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Много страннен случай.
Идва с туристическа виза, а иска да остане, но вече не му се седяло.

Ако не е извършил престъпление може да си поиска паспорта от имиграционните и те на драго сърце ще си му го върнат.

Ако кандидатства за постоянно пребиваване като бежанец по закон не може да се прибира докато не му мине делото.

За пасавана който си е намислил да поиска от БГ консулството -нали като излиза имената са му в компютъра и иммиграционните вече са му завели досието /паспорта му нали е при тях/, така че на границата е много вероятно да го приберат за незаконно напускане на страната.

Ако не е нарушил закона до момента, то с това което е намислил да прави със сигурност ще го наруши.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Mil4eto:)
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 8:41 am

Мнение от Mil4eto:) »

Dobre,a dali naistina moje da si poiska obratno pasporta ot emigracionnite slujbi?Kazali sa mu,4e ne moje:(koeto e mng stranno za men.Ne e prestupnik,no prosto ne moje da izdurja tam!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Не ми изглежда странно, сигурно се е скарал с роднините и затова е на зор да се прибира, трябва да си поиска паспорта, според мен...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Mil4eto:)
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 8:41 am

Мнение от Mil4eto:) »

A dali moje naistina da mu go dadat obratno ot emigracionnite slujbi?
Mil4eto:)
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 8:41 am

Мнение от Mil4eto:) »

i vsu6tnost kak moje da stane tova?
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Явно не може да си вземе паспорта защото ще си прекъсне процедурата по емиграция. Да вземе да реши какво иска, в Канада или в БГ. Ако не му харесва тук защо кандидатства за постоянно пребиваване тогава.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Обажда се по телефона и ги пита.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Mil4eto:)
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 8:41 am

Мнение от Mil4eto:) »

iska da si e v bg i da prekusne procedurata.nqma namerenie da se vru6ta v canada!za nego nai-vajnoto e da si doide po-skoro
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Когато си е подал документите може би са му дали или изпратили някакъв документ че са му направили досие, там трябва да има някаква имформация къде да се обади и сигурно има и номера на досието.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Mil4eto:)
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 8:41 am

Мнение от Mil4eto:) »

Da,dali sa mu nqkakav dokument,koito v momenta mu zamestva pasporta
Заключено