Standart i sredna klasa dohodi v Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Джой, това пак прави детето изключение, и поради това не е добър пример за просперитет след държавно училище. А за другото сървайвърката ти го е казала.
Последно промяна от Ivet на Пет Авг 18, 2006 3:24 pm, променено общо 1 път.
Let it go...
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Be to nishto losho nima da si zivial vav Rusia!Stiga da si nauchil neshto hubavo ot tazi prekasna zemia......ezik,obichai....bla
kakвото потърсило,такова намерило
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Абе вие луди ли сте, откачихте ли или продължавате да се правите на интересни в очите на слепите,т.е. на хората които им предстои имиграция тук.120к годишен семеен доход преди такси критерий за средна класа,о.к. това не го оспорвам това е цифрата,обаче колко хора имат такъв доход в Канада,масовият семеен доход в канада се върти около 30-60к.
ето ви малко аритметика-120к да приемем м/у двама работещи се разделя на по 60к на човек,което прави 5к мръсно на месец ,което се равнява на 30,28д. на час. :D
30,28д на час,извинявам се но вие ологофрени ли сте или се правите на такива .кой взема такива пари ,може ли някой да ми извади статистика /не на мен ,а на незнаещите/ за да няма после дойдох в канада и се оказах измамената камила от слънчев бряг.
фак мен ,ай кент беливет кво ви мотивира да се правите на идиоти,освен да се хвалите пред баба си дето чете форума колко сте я прокопсали. :D
БайМиле
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 9:30 am
Местоположение: LaSalle, QC

Мнение от БайМиле »

survivor, горе-долу.. Бросард не е зле но пак мостове, проблеми с трафика и т.н. (живял съм и в Бросард и в Лавал и по на север)


Joy написа
Бай Миле, само тези квартали ли са на острова? Ти си избрал най-скъпите и най-смотаните. Разходи се малко и се огледай! Има толкова по-хубави местенца от посочените еврейски свърталища.


Joy, аз се 'разхождам' наоколо от 15г и не съм се натъквал на много (май че никак като се замисля) евреи по NDG, LaSalle, the Point или по-централната част, но всъщност на кого му пука
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:Абе вие луди ли сте, откачихте ли или продължавате да се правите на интересни в очите на слепите,т.е. на хората които им предстои имиграция тук.120к годишен семеен доход преди такси критерий за средна класа,о.к. това не го оспорвам това е цифрата,обаче колко хора имат такъв доход в Канада,масовият семеен доход в канада се върти около 30-60к.
ето ви малко аритметика-120к да приемем м/у двама работещи се разделя на по 60к на човек,което прави 5к мръсно на месец ,което се равнява на 30,28д. на час. :D
30,28д на час,извинявам се но вие ологофрени ли сте или се правите на такива .кой взема такива пари ,може ли някой да ми извади статистика /не на мен ,а на незнаещите/ за да няма после дойдох в канада и се оказах измамената камила от слънчев бряг.
фак мен ,ай кент беливет кво ви мотивира да се правите на идиоти,освен да се хвалите пред баба си дето чете форума колко сте я прокопсали. :D

Батка, изобщо акъла не ми го побира, защо продължаваш да се опитваш да отваряш очите на всички нас тук, които отдавна сме ухапани от канадското куче. Mission Impossible.
Сега ще ти дам една печеливша концепция. В България на управляващите им е жизнено необходимо създаването на "Агенция за управление на емигрантските потоци". Целта на начинанието е да се отварят очите на онези, които още не са ухапани от въпросното куче - било то канадско, американско, австралийско или бушменско. За човек с твоя експириънс, няма начин да не те направят Председател на агенцията (Джоана може да стане Главен секретар или обратното да се сменяте на ротационен принцип ;) :lol: :rotfl: ). Това ще означава с един куршум няколко заека. Първо, край на трудовия лагер. Второ, достъп до кацата с меда или казано по-просто - бързо завършване на личното бизнес начинание на Черноморието. Трето, достатъчно свободно време - на практика само веднъж седмично ще се налага да се изнася кратка лекция по националните медии на тема "Опасности и последствия при ухапването от .... куче". През останалото време - служебни обеди, коктейли и вечери, както и редовни посещения на Черноморието.
Хайде успех и не забравяй да ме почерпиш, когато всичко се уреди. ;) :lol: :rotfl: :rotfl: :beer: :beer: :beer:
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

MrGeek :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
идеята е просто ВЪРХА :beer: :beer: :beer:
пак сме тук :-)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

survivor написа: но за много семейства със средни доходи приоритетът е да живеят в добри квартали, една от екстрите на които са добри публични основни училища.
Много от франкофонските частни гимназии (там и английски се учи добре) са по 3000 долара годишно, с униформите и други екстри стигат до 4000. Толкова струва и обучението в училището най-високо в класацията - Бребеуф или както там се пише на български. Англофонските частни гимназии могат да стигнат и до 15 000 годишно. Та твоята сметка 12 000 долара за частно училище на 2 деца ми се струва доста произволна.
аз не си падам особено по франкофонските частни училища и за това, но и не само са това, а и поради липса на сиво вещество в главата и поради търсенето на свърталища ще плащаме средно около 6к годишно за училище на едно дете, което просто умножавам по две, за деня когато станат две деца. фактурата е на масата пред мен.....


P.S. в началното Lysee Francais английски се учи по 1,5 часа седмично и така до 5 клас, за Ecole International беше нещо подобно
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Пумпи, всеки решава за себе си. Аз преди да реша какво точно да правя, се съветвах с доста представители точно на средната класа - хора с някакво положение и с висше образование, и от тях знам че за начално училище е добре да се търси добро квартално публично училище (което автоматично означава добър квартал), а след това частна гимназия. Между другото дъщеря ми сега завърши френско публично училище (тя самата не искаше частна гимназия през последните 2 години, както й предлагах). Сега е приета в английски колеж. После ако иска може да отиде в английски университет. Английският имаше къде да го научи, сега поне говоримо и двата езика са й еднакви. След колежа би трябвало и писмено да се иизравнят. Да ти кажа право, мисля че тази схема не е никак зле, най-малкото съм спокойна че детето ми ще знае идеално и двата езика. Но всеки си решава поотделно де, просто говорехме за средната класа и дали е абсолюютно задържително за нейните представители да плащат 12 000 за начално училище на децата си. И друга особеност при нас е че по принцип смятаме да останем в Монреал.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

poumpy написа:P.S. в началното Lysee Francais английски се учи по 1,5 часа седмично и така до 5 клас, за Ecole International беше нещо подобно
всички училища са различни
децата са ми в публично държавно франкофонско училище и учеха 2 дена от седмицата на английски, пък не знам колко часа са това, предполагам минимум 10

От тази година имат специален профил, по избор, с разширено изучаване на английски език. В края на годината ще ходят до Бостън, където ще останат при американски семейства на разменни начала няколко седмици.

В Екол интернасионал единият ден се учи на френски, другият на английски. Живея до училището, имам познати деца - българчета и не само, които учат там, познавам и двама учители в него, така че информацията ми не е от телефон или интернет.
Последно промяна от krimon на Чет Авг 03, 2006 9:09 am, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

sreden dohod na chovek:
Alberta 37 000 CAD
Ontario 33 000 CAD
Quebec 30 000 CAD

Vsichko drugo si e izcepka ili se otnasia za kraini velichini. tova e realnostta.

lichno moe mnenie che dobra zaplata e 40K i nagore. optimalen variant 50-55K. 8) :beer: :beer: :beer:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Pincher написа:

lichno moe mnenie che dobra zaplata e 40K i nagore. optimalen variant 50-55K. 8) :beer: :beer: :beer:
Изобщо не съм съгласен че оптималният доход е 50-55к. Оптималният доход е колкото може повече.

:)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

speedy написа:
Pincher написа:

lichno moe mnenie che dobra zaplata e 40K i nagore. optimalen variant 50-55K. 8) :beer: :beer: :beer:
Изобщо не съм съгласен че оптималният доход е 50-55к. Оптималният доход е колкото може повече.

:)
Подкрепям :D Както казва Мечо Пух: "Колкото повече - толкова повече!"
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

абе на вас не ви ли взимат данъци
все пак Канада е позната като социална държава :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

krimon написа:абе на вас не ви ли взимат данъци
все пак Канада е позната като социална държава :lol:
На този въпрос не ми се отговаря. Болезнен е. По-болезнен от цитираните средни доходи.
:evil:
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

на мен затова ми беше мисълта :wink:
голям праз от разликата 60 000 или 80 000, еле пък 100 000 :oops:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено