Да погледнем на нещата от друг ъгъл

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Аз пък не разбирам защо трябва да ти кажа името на фирмата, в която работя. :D :D :D

Мога да те уверя, че на повечето места, където съм се обучавала, не съм била сама, а в групи, и мога дори да ти изброя доста от канадските фирми, от които съм срещала хора в тези групи, но няма да го направя. Ти продължавай да си мислиш, че такова животно в Канада нема, ако така ти харесва. :D

Даже, ако ти харесва да мислиш, че Канада е супер скапана държава, дори и това няма да оспорвам. Това си е твое право. Не си познал, че ще седна да ти доказвам нещо.

Cheers. :D
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Val написа:Аз пък не разбирам защо трябва да ти кажа името на фирмата, в която работя. :D :D :D
Права си ! Всеки си пази местенцето ....., че току виж му го взели ..
Val написа:
Мога да те уверя, че на повечето места, където съм се обучавала, не съм била сама, а в групи, и мога дори да ти изброя доста от канадските фирми, от които съм срещала хора в тези групи, но няма да го направя. Ти продължавай да си мислиш, че такова животно в Канада нема, ако така ти харесва. :D
Има, как така да няма ? Само дето не правило ами си е по-скоро изключение ...
Val написа: Даже, ако ти харесва да мислиш, че Канада е супер скапана държава, дори и това няма да оспорвам. Това си е твое право. Не си познал, че ще седна да ти доказвам нещо.

Cheers. :D
Защо така остро реагираш Val ?

Не съм казал "..че Канада е супер скапана държава ".

В допълнение, твоята реакция никак не ти прилича .. нали си оптимистка ... един оптимист не би се държал като настъпена госпожица.... при това за нищо ...
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

filipne написа:
Val написа:Аз пък не разбирам защо трябва да ти кажа името на фирмата, в която работя. :D :D :D
Права си ! Всеки си пази местенцето ....., че току виж му го взели ..

[
:D Okay, това, сигурна съм, дори и ти не си вярваш, че го мислиш наистина. :lol:
В тоя дух, приемам, че спорът беше само за спорта. Peace? :beer2:
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

E te na men ako se varna vav BG-to shte mi lipsvat takiva optimisti kato VAL naprimer.Tam takiva nema.Vsichkite sa pesimisti....... :lol: :lol: :lol:
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

potrebitel написа:E te na men ako se varna vav BG-to shte mi lipsvat takiva optimisti kato VAL naprimer.Tam takiva nema.Vsichkite sa pesimisti....... :lol: :lol: :lol:
Aha, znachi chast ot tezi pesimisti v BG ( zashtoto vsichki tam sa takiva ) , kato dojdat tuk i izvednaj stavat optimisti ! :) Sarcerazdiratelno !
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Подкрепям напълно Val, тука трейнинг да искаш, сега ще ходя например на цицко, не че ми трябва за нещо, ама щом е аванта :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
sapadm
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:17 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от sapadm »

Val написа:Аз пък не разбирам защо трябва да ти кажа името на фирмата, в която работя. :D :D :D


Val, сега вече раздразни любопитството ни.
Къде работиш - SAP, IBM, SUN, ING?
Помагайте с повече трибуквени, големи фирми.

Подкрепям мнението, че в Канада има по-добри възможности за
професионална реализация, особено за ИТ специалистите и фирмите
осигуряват необходимото обучение.

За пример, аз бях на обучение 15 дни миналата година и 10 дни до
сега през тази година. Имам поне още един 5 дневен курс през
Декември. Цените на тези професионални курсове са $1000+ на ден и
се поемат от фирмата.

Поздрави :P
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Val написа: - В професионален план биха ми липсвали насърчението и подкрепата на колегите и шефовете ми за всяко едно начинание. Инвестициите за скъпо обучение само при споменаване, че имам нужда, желание или идея да науча някоя нова технология, за да я приложа. Ако трябва дори да отида там, където е разработена технологията, няма проблеми. :D
Aliluia
THE LAST LINE OF DEFENSE
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Apetita idva sas jadeneto! :D I kvo horata ne sa li pesimisti vav BG? Ili samo usmihnati,optimissti se razkarvat po ulicite na BG-to?Ajde da ne sporim na taja shibana tema! Niakoi kato dojdat tukak vav K. i si misliat che sa hvanali Boga za ROGA!!!I kato pochat da mi razvivat edni vreli no nekipeli.........Ne mi se chetat gluposti/prikazki/.Ostavete gi hora za svoite deca!!! :oops:
kakвото потърсило,такова намерило
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

potrebitel написа:Niakoi kato dojdat tukak vav K. i si misliat che sa hvanali Boga za ROGA!!!I kato pochat da mi razvivat edni vreli no nekipeli.........Ne mi se chetat gluposti/prikazki/.Ostavete gi hora za svoite deca!!! :oops:
Интересно ми е защо наричаш мненията на доволни от работата си/ живота си хора 'глупости'? Струва ми се, че целта на всеки дошъл в Канада е да хване 'Бога за рога'. Ако някой го е хванал/ мисли че го е хванал (happiness is an attitude after all) не е ли по-добре да му кажеш 'Евала брато/маце!'?

Не ми се струва редно да оценяваме околните само и единствено през призмата на собствения си неуспех/неудовлетвореност!
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Zapochnahte da gi izopachavate edni tyka za BOGA ZA ROGATA i ............
Glyposti !:))
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Az i predi vav edim moj posting kazah.....Vsiako malko krokodilche iska da stane goliam krokodil,no ne vsiako moze da pluva......
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

potrebitel написа:Az i predi vav edim moj posting kazah.....Vsiako malko krokodilche iska da stane goliam krokodil,no ne vsiako moze da pluva......
Ааааа, не съм съгласна! :lol: Всяко малко крокодилче иска да стане русалка, но всъщност никое от тях не успява. :P Виж, при хората е друго. Бих ти казала една мисъл на Шопенхауер, но не мисля, че ще я разбереш. :?
Let it go...
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Da be mnogo sam "ogranichen i prost" ne mi ja kazvaj niama da ja razbera.......
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

potrebitel написа:Da be mnogo sam "ogranichen i prost" ne mi ja kazvaj niama da ja razbera.......
Ти го каза. :P
Let it go...
Заключено