safety ispection in calgary SPE6NO

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
wizard2004
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Яну 16, 2006 7:59 pm
Местоположение: canada

safety ispection in calgary SPE6NO

Мнение от wizard2004 »

Nujdaia se da minavam inspections na kolata.ako niakoi ima info kade moga da mina bez problem molia da mi izprati LC
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

А пък аз има молба към теб -като мине6 тая инспекция -да ми се обади6 и да ми разкаже6 -как е минало. какво проверяват и така нататка.
за сетен път питем -тая инспекция -е задължителна по закон да се прави или .....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

bp_de написа:за сетен път питем -тая инспекция -е задължителна по закон да се прави или .....
Здължителна е.
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

Има два вида инспекций:

Safety Inspection - Задължителна е за стари коли. Преди беше за коли над 10 години сега може и да се го променили.

Out of Province Inspection - Задължителна е за коли, които идват от друга провинция.

Safety Inspection се минава сравнително лесно. Някои дори си го попълват сами :lol: . Трябва само да имаш име и license number на някой механик(например от някой друг който е минал инспекцията през сервиз).

Out of Province Inspection се минава по-трудно и горния номер не минава. Така че ако някой се докарва колата от друга провинция да си направи сметка дали си заслужава. Във всеки сервиз ще намерят нещо, което трябва да се поправи преди да ти разпишат. Това е почти гаранция.

Всичките тези неща важат за Алберта, за другите провинции не знам как стои въпроса.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

koceto77 написа:Има два вида инспекций:

Safety Inspection - Задължителна е за стари коли. Преди беше за коли над 10 години сега може и да се го променили.

Out of Province Inspection - Задължителна е за коли, които идват от друга провинция.

Safety Inspection се минава сравнително лесно. Някои дори си го попълват сами :lol: . Трябва само да имаш име и license number на някой механик(например от някой друг който е минал инспекцията през сервиз).

Out of Province Inspection се минава по-трудно и горния номер не минава. Така че ако някой се докарва колата от друга провинция да си направи сметка дали си заслужава. Във всеки сервиз ще намерят нещо, което трябва да се поправи преди да ти разпишат. Това е почти гаранция.

Всичките тези неща важат за Алберта, за другите провинции не знам как стои въпроса.
ami mehanicite v servizite ,nali i te hliab iadat .kola ot dilership da im zakarash pak shte i nameriat kusuri
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
ClaireIv
Мнения: 113
Регистриран на: Пет Авг 15, 2003 10:42 am
Местоположение: Calgarino:)

Мнение от ClaireIv »

da pochti vingi shte nameriat neshto da smeniat,nashta kola ia pregledahme predi da trygnem ot Montreal i mehanika kaza,che vsichko bilo ok,obache tyka i nameriha 3-4 neshta za smiana,s koito mojeshe da si kara sigyrno oshte niakolko godini bez da se smeniat ama prosoto taka e napraveno che da vzemat pari,niamsh izbor.pochti naiam kak das razminesh da ne dadesh po malko ot 500 cad za remonti.
Carpe Diem!
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Inspection

Мнение от 7George »

Според мен законът в Албърта не изисква Inspection ако колата и преди това е била регистрирана тук.
Обаче моята застрахователна компания (AMA) ми иска такава защото колата е 12 годишна. Системата е токава, че сервизите имат интерес да намерят нещо за оправяне. Не знам дали може да се мине по-безпроблемно с такава кола.
Някой да има опит в Калгари за това?
:?
Заключено