nuzda ot savet

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

nuzda ot savet

Мнение от simplyaven »

здравейте :) ние си купихме билети за септември месец, но аз се притеснявам, че летим през торонто и няма да мина имиграционните в реджайна, където отивам. до реджайна обаче мога да стигна само през щатите с директен полет, а за там трябва виза - проверихме и е така. въпросът ми е: какви проблеми могат да възникнат от това, че няма да мина имиграционни в града/провинцията, в която ще живея? и още - колок време ще ми отнеме минаването на имиграционни на летището в торонто, защото ако изпуснем полета до реджайна... :? много ви благодаря и весел петровден на всички - и именници, и просто празнуващи :D и павловден съответно :wink:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

за това къде кацате - няма проблем
ако има нещо специално провинциално = ще го оправите на место
за чакането - може да вземе дори 3 часа но ако им кажете може и да се смилят
ако имате възможност си оставете 3-4 часа за да може да минете спокойно и да отидете до друг терминал ако се наложи за вътрешния полет...

за избора ви на провинция - много оргинално и дано не съжалявате и не забравяйте да пишете.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

и преди да сте ми се накарали, че темата е обсъждана 150 хиляди пъти - четох! знам, че не е забранено да мина имиграционни където си искам! само питам за възможни забавяния например - на докумнети, карти... как се процедира, когато си минал имиграционни в друг град - ето такива подробности, за което много благодаря! и разбира се - за времето, май трябват поне 3-4 часа, така ли е?
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

кольо, това какво означава: ако има нещо специално провинциално = ще го оправите на место - всяка провинция си има специфични изисквания към документите или? извинявай, ако въпросът е глупав, но не знам...
за провинцията - мъжът ми живее там от доста време, ще поразгледам :D
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

simplyaven написа:кольо, това какво означава: ако има нещо специално провинциално = ще го оправите на место - всяка провинция си има специфични изисквания към документите или? извинявай, ако въпросът е глупав, но не знам...
за провинцията - мъжът ми живее там от доста време, ще поразгледам :D
ами ако има провинциална програма и се изисква някакъв документ за селекциа - иначе всичко е еднакво.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: nuzda ot savet

Мнение от VanBC »

simplyaven написа:... въпросът ми е: какви проблеми могат да възникнат от това, че няма да мина имиграционни в града/провинцията, в която ще живея? и още - колок време ще ми отнеме минаването на имиграционни на летището в торонто, защото ако изпуснем полета до реджайна... :?
Няма никакви проблеми. Аз личнио съм се лендвал в провинция различна от крайната ми дестинация, познавам и други хора които са го правили.

Забавяне при имиграционните може да се получи ако има много новопристигащи и опашката е голяма. Иначе, като ви дойде редът, става бързо - 10-15 минути. Най-добре е да имате 3-4 часа между двата полета. Ако имате малко време до следващия полет и има опашка, говорете с някое служебно лице, обяснете му проблема и най-вероятно ще ви придвижат по-напред в опашката.

:beer:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Избора на провинция наистина е оригинален! :D
Аз не се ленднах ами минах границата с автобуса от Seattle до Ванкувър и след това от Ванкувър с самолет за Calgary. Нямаше никакви проблеми навремето. Забавих автобуса 20 минути щото бяхме всичко 10-на човека. Получих поздравления от шофьора и пътниците на които беше обяснено вече що чакат.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Изборът на провинция наистина е оригинален :D Приятел наистина не ти се меша в аритметиката ,но ще се опитам да ти дам един приятелски съвет до септември както пишеш има достатъчно време да преосмислиш дестинацията .Времето е пред теб и се опитай да го използваш максимално,квото и да решиш Едмонтон и Калгари ще са ти наблизо. :D
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

bateto написа:Изборът на провинция наистина е оригинален :D Приятел наистина не ти се меша в аритметиката ,но ще се опитам да ти дам един приятелски съвет до септември както пишеш има достатъчно време да преосмислиш дестинацията .Времето е пред теб и се опитай да го използваш максимално,квото и да решиш Едмонтон и Калгари ще са ти наблизо. :D
Какъв е проблемът със Saskatchewan, че не схващам иронията. Във холандският форум хората обсъждат, че в Калгари, Едмонтон, Ванкувър и т.н цените на недвижимите имоти и съотвено наемите вече са наистина убийствени. Какъв е смисълът на високите заплати и лукса на живот, като работиш само за да си платиш наема и да ядеш макарони вечер, ако пък си теглил кредит и го изплащаш. Да не говорим и за мърсотията, престъпността, мюсюлманските имигранти и т.н.....Като човек със семейство с малки деца, ако мога бих избрала тишината и спокойствието пред лудницата на "популярните провинции". А неквалифицирана работа се намира и в Saskatchewan.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Няма да имате никакъв проблем, и аз минах тази процедура в Торонто на летището. Според мен ще ви отнеме около 1 час, заедно с чакането. Ако закъснявате - напомнете им за другия полет, ще ви минат с предимство и т. н. т.
Те доста от тези дето са за Quebec вече кацат на други места.
Дано имате нещо уредено там в Реджайна. Щото голяма част от жителите на Саскачуан са в Албърта. На нашата улица само 2 коли виждам от там.
8)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ми няма никаква ирония брато.Защо си мислиш ,че се подигравам с хората.Ако имах такива намерения даже щях да укоража питащия и да го поздравя със избора му.Ако бих вложил някаква ирония и подигравка тя би била по скоро към теб незнаещия и те питам къде си ти и къде си бил за да се изцепваш и да ми цитираш разни холандски форуми и спагети .В този смисъл те питам :
_Ти ходил ли си някога в Саскачуан и запознат ли си с живота там ,ти наясно ли си ,че всеки втори саскачуанец търси по различна работа от гледане на крави и ечемик в Алберта,а не луксозен живот.И изобщо се чудя хора незапознати с проблема що се изказват от коневръза. :?
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

bateto написа:Ми няма никаква ирония брато.Защо си мислиш ,че се подигравам с хората.Ако имах такива намерения даже щях да укоража питащия и да го поздравя със избора му.Ако бих вложил някаква ирония и подигравка тя би била по скоро към теб незнаещия и те питам къде си ти и къде си бил за да се изцепваш и да ми цитираш разни холандски форуми и спагети .В този смисъл те питам :
_Ти ходил ли си някога в Саскачуан и запознат ли си с живота там ,ти наясно ли си ,че всеки втори саскачуанец търси по различна работа от гледане на крави и ечемик в Алберта,а не луксозен живот.И изобщо се чудя хора незапознати с проблема що се изказват от коневръза. :?
If you really think that the Dutch people, who are living for many years everywhere in Canada, lying on the Internet, then you talk bullshit.
At this moment people coming BACK from Alberta to Saskatchewan because it's getting to expensive to live there.
Rents of 900 till 1500 dollar is "normal" in these "popular" provinces.
But the crimes, drug addicts and crazyness at least you get for free! :lol:
The most of the Dutch are going to smaller places to avoid these "nice" things but you have to take a big, fat wallet with you, otherwise you can't even buy a barn!! (house prices 300.000 CAD and up!)
And who are you to judge about the choice of other people??

greetings from a well informed Dutchman.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

оле, каква дискусия с тая провинция! :D благодаря на всички за отговорите! дано нямаме проблеми с минаването, ако се забавим ще последвам съвета ви и ще помоля някой да ни помогне :)
аз в други теми преди бях писала защо саскачуан - моят съпруг работи във провинциалното правителство в реджайна, той септември само ще дойде да ме прибири оттук - тоест аз не отивам тепърва да се устройвам, да си търся неквалифицирана работа или да се чудя как и каво ще плащам :) и в този смисъл, на мен реджайна ми изглежда много добър вариант. ние и двамата не искаме да живеем в голям град, в реджайна сме си харесали и къща вече, аз почти съм си уредила работа също... ами това е, всяко място е хубаво ако има какво да го задържи там човек - поне според мен :D
Последно промяна от simplyaven на Пет Юни 30, 2006 3:53 am, променено общо 1 път.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

а и честно да ви кажа, и аз като prace искам да избегна големите имигрантски центрове... :roll:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

simplyaven написа:оле, каква дискусия с тая провинция! :D благодаря на всички за отговорите! дано нямаме проблеми с минаването, ако се забавим ще последвам съвета ви и ще помоля някой да ни помогне :)
аз в други теми преди бях писала защо саскачуан - моят съпруг работи във провинциалното правителство в реджайна, той септември само ще дойде да ме прибири оттук - тоест аз не отивам тепърва да се устройвам, да си търся неквалифицирана работа или да се чудя как и каво ще плащам :) и в този смисъл, на мен реджайна ми изглежда много добър вариант. ние и двамата не искаме да живеем в голям град, в реджайна сме си харесали и къща вече, аз почти съм си уредила работа също... ами това е, всяко място е хубаво ако има какво да го задържи там човек - поне според мен :D
Във провинциалното правителство или за провинциалното правителство?
:wink:
И от чисто любопитство да попитам - защо не попиташ съпруга си ами питаш тука?
Те в SK не са толкоз глупави в действителност колкото ги мислят в цяла Canada и особенно тези от "провинциалното правителство" би трябвало да знаят!
:D :D
Заключено