За неполучилите още покана за визи!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
zz-top
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 8:40 am
Местоположение: Van, BC

За неполучилите още покана за визи!

Мнение от zz-top »

В края на март минах медицинските. ОК на 24 април т.г. Минаха 2 месеца и още не бях получил покана за виза.

Вчера им написах 1 имайл с помощта на моята безценна учителка по френски Антоанета Чебаева. Отговориха ми веднага на другия ден сутринта да си изпращам паспорта.

Благодаря на всички, които поддържат този прекрасен форум, както и на тези, които отделят от времето си, за да помогнат със съвет!!!

Така, че приятели ако в момента още не сте получили заветното известие и късате нерви, не се чудете, пращайте питане до Букурещ на: bucharest-immigration@international.gc.ca

:thumbsup:
I know God will not give me anything I can't handle. I just wish that He didn't trust me so much.
Mother Teresa
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

Можеш ли ако не ти представлява трудност да публикуваш това писмо, да се използва като примерно за тези които са на по-късен етап от процедурата.

Благодаря ти предварително
Много успехи от тук нататък!
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
Аватар
Krassima
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 10:08 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krassima »

Eй, Торо, не се притеснявай толкова. На теб може и да не ти се наложи да пишеш, дай боже. Пък ако се наложи ще ти помогнем да го напишеш. Поздравления за Зизи-топ- Явно това е начина. Сега изпращайте и не забравяйте 5 неща: снимки, паспорти, анекс 4, лист с данните и копие на писмото. Пращайте всичко, за да не ви бавят още. Като гледах, друго за сега не са измислили :wink:
QUI VIVRA, VERRA
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

Krassima vie za kade se orientirate da zaminavate, za koi grad?
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
Аватар
Krassima
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 10:08 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krassima »

За Монреал ще заминем. Там имаме приятели, ето сега пиша на едни, които са от доста години там. Иначе мечтаем да отидем във Ванкувър или Калгари, ако се регистрираш в другия форум - bgtoronto и видиш какви снимки са изпратили хората от там, наистина ще ти се прииска там да заминеш. Но за сега не можем да се изтърсим във Федерална Канада с много добър френски и лош английски :lol: няма да успеем да намерим работа веднага и това важи за навсякъде, въпреки че нямаме никакво намерение да стоим на социал, нашето желание е да работим и да учим, но знае ли се.... :?: Обичам да рискувам, но като начало мисля че трябва да отидем там, където имаме приятели, въпреки че човек не знае къде му е късмета :nenam: А доколкото знам във Федералните провинции са по-скъпички наемите и като начало ако нямаш голям избор с парите-т.е. набълбукал си се до ушите :twisted: няма какво толкова да избираш...Последно казано - ако бях там по-лесно щях да реша :wink:
QUI VIVRA, VERRA
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

Аз съм бил около 20 пъти във Ванкувър, с картички мога да те засипя, но не те съветвам да отивате да живеете или да се мъчите да се устроите там - виж какво съм писал за там.

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=20802

Съвсем реално е, имам и снимки, на една нова година дори бях там и имах чувството че съм попаднал в ада. На центъра им лежат по улиците дрогирани. Хвърчат линеики и полицеиски коли- сирени. Естествено никой не на е докосвал с пръст но гледката е ужасна. Имаше и с разкасани дрехи почти голи хора. Бяха ни дали две карти с Dangerous Zones. Успелите там са Китайци - и са стъпили много сериозно в всички бизнеси и може да се пробваш там единствено ако разчиташ на втори език след английския - китайски. За природата нямам думи- страхотна красота. Затова ти го препоръчвам единствено като дестинация за Почивка и Релакс, като съберете малко парички.
Успехи
И много много да се Обичате :D
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
Аватар
Krassima
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 10:08 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krassima »

Благодаря за информацията! За мен беше нещо ново, до сега не бях чела толкова неприятни неща за Ванкувър. Без да ти вярвам напълно, защото това е твоята гледна точка съм склонна да се съглася, че нещата далеч не са толкова прекрасни, както природата :lol: От друга страна пък се зарадвах малко, че изборът ни да отидем в Монреал се оказва не лош. Аз никога, никъде не съм ходила, освен в Полша преди 2 години и нямам никакви впечатления освен от България и най-вече от София. Нека наистина отидем пък там ще преценим кое е добре и кое не. А за екскурзийката - да! ето това е част от мечтите ми- да пообиколя насам-натам :nut: А за обичта- ами ще се обичаме, това поне го можем .. :wink: Обичайте се и вие! Вие сега за първи път ли се явявате по тази процедура?
QUI VIVRA, VERRA
ljoni
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 5:32 am
Местоположение: Montreal

благодаря ,zz- top

Мнение от ljoni »

Следвайки съвета на zz- top, вчера изпратих следното писмо на адреса посочен от него:

Dossier :...................
име
адрес
Madame, Monsieur,

Notre dossier N: ........... a été activé le 22 Mars 2006. Nous
avons passé les examens médiceux le 17 Avril 2006 et nous avons reçu
la confirmation que tout était OK par telephone le 05 Mai 2006.
Nous voudrions savoir si vous avez besoin d'encore quelque document
et quand pourrons - nous envoyer les passeports pour avoir les visas.
En attendant votre réponse, veuillez
recevoir,Madame, Monsieur, mes salutations les plus sincères.
име

и днес преди обяд получих отговор да си изпращаме паспортите.
Благодаря отново на всички мили хора които отделят от времето си за да споделят своя опит с тези ,които идват след тях.
Заключено