Malko info za Calgary

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ха-ха, доста интересна тема, като се започне от Стенли къп и Ойлърс :) и това, че Монтреал Канедиънс не знаят какво значи плейоф :) Ха-ха, я да видим, кой отбор е печелил най-много пъти Стенли къп? дали случайно не са Ойлърс :)
Второто, което ми прави впечатление, е че от както се вдигна цената на петрола, на Алберта много им порасна работата, и че много се засягат на тема село и култура, та по въпроса за културата, колко групи имат концерти там?
И трето като го слушаш тоя олигофрен Клайн той едва ли не хранел цяла Канада и т.н.
Според мен лично, трябва да се закрият провинциите и провинциалните правитества, Канада е една държава и всички данъци и такси трябва да са еднакви за всички и съответно да се разпределят обратно еднкаво към общините...
Та такива мити работи, незнам как е на село, но тука при нас е формулата този уикенд ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Ivan1007 написа:бате, за теб думите Stanley Cup и Едмонтон Оилерс значат ли нещо? Купи си един вестник и прочети, ако можеш че финалите са в момента. Дано някога и Montreal Canadians се класират за плайофите и сигурно ще видиш пяни фенове по улиците ма Монтреал. Ама поне аз откак съм тук Montreal Canadians са гола вода.Как караш такси като си сляп и глух?
Нищо не казахте след събитията снощи. Сменяйки каналите, попаднах случайно на награждаването и като видях едни такива обарабени, брадясали хокеисти си викам - разгеле, нашите от Едмонтон са я спечелили тая купа. :P И понеже нищо не разбирам аз от тоя спорт, след няколко минути се ориентирах, че всъщност това не били нашите. :oops: И все пак още снощи ми стана любопитно за тая Стенли Къп. Аз дори не знаех, че имало Montreal Canadiens, та реших да видя и тия кaкви го играят. И сега като прочетох предното мнение, че се сетих да покажа какво видях, особено за такива непросветени като мен. :P
Не че ми стана по-драго на душата, но поне на други може да им стане, нали ги разбират там водите, коя гола, коя облечена.
http://www.sportsecyclopedia.com/nhl/mo ... scups.html
http://proicehockey.about.com/od/stanle ... uplist.htm
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Канейдиънс много ги уважавам, винаги ги познавам като залагам, една и съща дупка са си през целия сезон.Много ми е интересно защо са Кънейдиънс а не Кебекуаз :?: само не вкарвайте идеята ,че стадиона им е построен с пари на Алберта и федералите и в знак на признателност са го кръстили така
...мразя мастика без айрян...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ти се шегуваш, тотев :lol: Канейдиънс са отбор още преди да има градове в Алберта :wink: Освен това повече от половината им играчи са англофони, а треньорите и мениджърите изцяло. Но, че са пълна дупка последните години си прав. Даже след прословутото низвегване на вратаря Жозе Теодор пак същата дупка са си. Пък Жозе Теодорчо (с македонски корени) се сваля сега с Парис 8)
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Мнение от kosciuszko »

Lub0 написа:Ха-ха, ..................

Selski
kogato rabotish v montreal za smeshni pari i ne mojesh nisto da si pozvolish, ne mi govori za nikakvi koncerti.
Pone nie tuk mojem da hodim po cial sviat da gledame kakvoto si iskame.
Kultura v Montreal????? naistina arabite nosiat goliama kultura tam
bravo

Мнение от bravo »

kosciuszko написа:
Lub0 написа:Ха-ха, ..................

Selski
kogato rabotish v montreal za smeshni pari i ne mojesh nisto da si pozvolish, ne mi govori za nikakvi koncerti.
Pone nie tuk mojem da hodim po cial sviat da gledame kakvoto si iskame.
Kultura v Montreal????? naistina arabite nosiat goliama kultura tam
Vij, kucuzliata, az kolkoto i da pe4elia, po koncerti i po operi ne hodia. Obi4am saotvetnata muzika, ama ne da me zalostiat v zala, slu6am si ia u doma.
btw, ne mislia, 4e edni pari moje da sa sme6ni, 6tot trud e polojen vse pak! ta aide , ako obi4a6, zemi se navri pak tam, otdeto izpalzia i ne drankai kvot ti padne, ako moje.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

kosciuszko написа:
Lub0 написа:Ха-ха, ..................

Selski
kogato rabotish v montreal za smeshni pari i ne mojesh nisto da si pozvolish, ne mi govori za nikakvi koncerti.
Pone nie tuk mojem da hodim po cial sviat da gledame kakvoto si iskame.
Kultura v Montreal????? naistina arabite nosiat goliama kultura tam
Дрисльо, такива като тебе ги плащам на кило.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Calgary

Мнение от 7George »

Май се включвам в труден момент.
Стига с тоя Монреал - темата е друга.
Нали съм новодошъл - да кажа и аз за Калгари.
Квартира си намерих 2 bdr. за $750, с едногодишен договор, в
NE но близо до центъра, в Mayland Heights, не чак оттатък
Whitehorn дето отиват ония с чалмите и фереджетата. Ама те не
са лоши хора, както и китайците и негрите.
Та може би съм имал късмет с апартамента.
Макар че: предлагането просто е малко, повечето са заети
(обявите за всеки един район на града се броят на пръсти).
Може да се наложи да попълвате заявления наред с другите
желаещи за даден апартамент и след това наемодатела си избира
най-благонадеждния (с най-добре платена работа например) от
всички желаещи. Ако човек няма приятели да го посрещнат в
града, може да му е доста трудно в началото (аз имах, живях 2
седмици при приятели).
Скъпите апартаменти са най-вече в билдингите в даунтаун или
ако искаш цяла къща да наемеш.
Работа си намерих на втория ден, но каква да е. Под $10/h
става лесно - в магазини най-вече. За по-висока трябва търсена
професия да имаш или познати.
Иначе градът не е лош, сега е зелено, всеки ден почти вали.
През май беше сухо и слънчево, но вечер винаги захлажда, като
на планина. Кварталите са с много паркове, тихи и спокойни,
едноетажни извън ситито. Другото е както си го направиш.
Пръснат е наистина - ако нямаш кола може да пътуваш 1 - 2 часа
до работа! Стават и големи колони в пиковите часове.
Има видимо индианско присъствие по улиците.
И наистина богатите вдигат цените тук, за по-евтино трябва да
се поразтърсиш доста.
Тва е засега. :)
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

7George, евала за мнението по темата. :lol:
bezmerna
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 5:51 pm
Местоположение: Calgary

Novodoshlite v Calgary

Мнение от bezmerna »

Bravo na 7George, mnogo dobre kazano...
Samo za indianskoto prisystvie mai e presileno...glavno sa v Downtown i v nqkoi raioni v SE.

Nqkoi syvet za novodoshlite otnosno kvartirite:
Ako nqmate kola, Downtown ili Uptown e vasheto mqsto, samo che tam e nai-skypo. Nai-udobniq trasnport e tramvaq, taka che druiq variant e blizo do spirka. Tramvainite linii sa tri (ha-ha, shte ni se prismeqt nqloi ot Toronto): kym NE, kym NW i kym south.
Okolo pyrvata jiveqt dosta hora ot vsqkakyv asiatski proizhod...bez komentar.
Okolo vtorata sa vse priqtni raoini, obache tq minava pokrai U of C i cenite sa syhsto visochki.
Tretata e dosta dylga i ima dobri mesta za rentvane. ima dobra vryzka s industrialnata zona, ako trqbva da zapochnete s po-obshta rabota. Daje ako uchite v Universiteta, pa moje da vi ustroiva, zashtoto ne smenqte tramvai.
Dobyr raion e syshto okolo Centre Street, Nort, ima dobra avtobusna vryzka s Downtown.
Za poveche informaciq - City Transit web site, ima lin ot City of Calgary web site.
Ako nqmate kola, ne si naemaite kvartira ako ne znaete kyde shte rabotite.
Ako imate kola, gore-dolu pak syshtoto, samo che nqma nujda da se ogranichavate okolo tramvaq.
Syvet: ako se opasqvate che shte vi e trudno da ponesete ejednevniq kontakt s vsqkakvi hora ot vsqkakyv asiatski proizhod, izbqgvaite raionite, koito sa na iztok ot Deerfoot Trail i na sever ot Peigan Trail. Vsicko drugo e OK, stiga da ne e mnogo daleche ot rabotata vi.

7George, ti otkyde pristigna - ot nqkoq druda provinciq ili napravo v Calgary se landna...

nasheto semsistvo pristigna napravo v Calgary. Ne sme jivqli nikyde drugade izvyn Bylgariq. Pyrvite dve godini opredeleno mislehme che sme se minali, deto ne sme otishli v Toronto.
Sega obache izglejda, che sme napravili pravilniq izbor...vyv vseki sluchai e mnogo interesno da chuesh kak izglejda Calgary na horata, koito idvat tuka ot drugi gradove na Canada.

Taka che, derzaite...pishete...

...samo da ne e za kulturata, che veche vsichko znaem...
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Novodoshlite v Calgary

Мнение от 7George »

Отговарям на Bezmerna:
Аз дойдох тук от Newfoundland, където се "ленднах" и изкарах 10 месеца. Там нямаше индианци и за това тука ми правят впечатление.
Е, наистина не са толкова много, но в хубаво време спят навън по някои паркове, нищо че си имат резерват южно от Glenmore Trail.
В моя квартал преобладават белите канадци.
Но без кола наистина е трудно - аз сменям 2 автобуса и 2 "трамвая" да се придвижа до работа.
Иначе из центъра, между небостъргачите, само бачкатори срещам, както са си с мръсните дрехи и раниците - сменят транспорта. (по 17-то авеню е различно, особено в почивните дни).
Сега за Stampede щяло да се напълни с народ, още 1 милион хора щяли да се изсипят. Хората от сега се плашат/радват - много народ, ама и много Fun щяло да има. Всичко поскъпвало през юли по тая причина и хотел не се намирал даже.

Интересно ми е, че има и много диви животни да се разхождат из града, тва зайци, сърни, койоти из някои паркове тип гора - за хората от България е доста учудващо.

Изобщо американския континент в тоя край на Канада е още доста див и неусвоен. Обаче има простор в Албърта - само 3 милиона и нещо хора на площ от 6 българии.
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

helloooooo
kvo se darlite be.
dalga na CA e 500G$, a na QC 120G
s dve dumi polojenieto nika ne e rozovo, ama nikak. ima da se plashta oshte ot 5-6 pokolenia minimum. ako ne e nefta, albertanci shtiaha da derat zaicite jivi. tova si e. kakto i da go vartish do tamo otiva.
v Ca bachkash li za po-malko 0t 17 na chas -ne e dobre, ama nikak.
jivota e v MTL i Vancouver. drugoto e rabotnicheski raion. a za socialnata politika - ako ne e tia v Ca shte jiveiat ne poveche ot 20 Miliona jiteli, ne poveche. polojenieto ne e rozovo, ne go zabraviaite. :beer: :beer: :beer: 8)
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Pincher написа:helloooooo
kvo se darlite be.
dalga na CA e 500G$, a na QC 120G
s dve dumi polojenieto nika ne e rozovo, ama nikak. ima da se plashta oshte ot 5-6 pokolenia minimum. ako ne e nefta, albertanci shtiaha da derat zaicite jivi. tova si e. kakto i da go vartish do tamo otiva.
v Ca bachkash li za po-malko 0t 17 na chas -ne e dobre, ama nikak.
jivota e v MTL i Vancouver. drugoto e rabotnicheski raion. a za socialnata politika - ako ne e tia v Ca shte jiveiat ne poveche ot 20 Miliona jiteli, ne poveche. polojenieto ne e rozovo, ne go zabraviaite. :beer: :beer: :beer: 8)
Тоя па напра'о ме разби :shock:
kevin
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 12:06 pm

Мнение от kevin »

Pincher написа:helloooooo
v Ca bachkash li za po-malko 0t 17 na chas -ne e dobre, ama nikak.
jivota e v MTL i Vancouver.
Napylno prav e choveka za tezi neshta :)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

100% верно,като ходил,видял и знаещ. :D
Заключено