Защо поскьпва бензиньт в Кебек?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Защо поскьпва бензиньт в Кебек?

Мнение от nibis »

Някой знае ли ? Писна ми да ме баламосват с факта, 4е ирнаският президент казал това или онова. Нали, уж, Канада си осигурява 90 % от нуждите от собсвтените си ресурси. Тогава, каква е врьзаката между урагана Катрина, иранският президент и цената на горивото в Кебек?
По тая логика, утре Хидро-Кебек, ще реши да вдига цените на тока, защото в Бьлгария ще се намаляват мощностите на Козлодуй. :roll:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Ами предполагам според търсенето и предлагането...
Цените на горивата от тук нататък имат само една посока (ако не се открият нови големи залежи, което не ми се вярва) и тя е нагоре..
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Поазарна икономика + глобализация
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Защо поскьпва бензиньт в Кебек?

Мнение от speedy »

nibis написа:Някой знае ли ? Писна ми да ме баламосват с факта, 4е ирнаският президент казал това или онова. Нали, уж, Канада си осигурява 90 % от нуждите от собсвтените си ресурси. Тогава, каква е врьзаката между урагана Катрина, иранският президент и цената на горивото в Кебек?
По тая логика, утре Хидро-Кебек, ще реши да вдига цените на тока, защото в Бьлгария ще се намаляват мощностите на Козлодуй. :roll:
Голяма част от бензина в Източна Канада идва от внесен петрол, а не от Албърта.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Stoni

Мнение от Stoni »

Ако питат мен, днес веднага препоръчвам 3,50 л.ама не ме питат :beer:
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Защо поскьпва бензиньт в Кебек?

Мнение от vladi »

nibis написа:Някой знае ли ? Писна ми да ме баламосват с факта, 4е ирнаският президент казал това или онова. Нали, уж, Канада си осигурява 90 % от нуждите от собсвтените си ресурси. Тогава, каква е врьзаката между урагана Катрина, иранският президент и цената на горивото в Кебек?
По тая логика, утре Хидро-Кебек, ще реши да вдига цените на тока, защото в Бьлгария ще се намаляват мощностите на Козлодуй. :roll:
Za kakav diavol im e na firmite ot Alberta da prodavat evtino benzin ka Quebec kato mogat da go prodavat skapo na US? Ti bi li rabotil za polovin nadnitsa za da pomognesh na drugite kanadtsi?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо поскьпва бензиньт в Кебек?

Мнение от miteto »

vladi написа:
nibis написа:Някой знае ли ? Писна ми да ме баламосват с факта, 4е ирнаският президент казал това или онова. Нали, уж, Канада си осигурява 90 % от нуждите от собсвтените си ресурси. Тогава, каква е врьзаката между урагана Катрина, иранският президент и цената на горивото в Кебек?
По тая логика, утре Хидро-Кебек, ще реши да вдига цените на тока, защото в Бьлгария ще се намаляват мощностите на Козлодуй. :roll:
Za kakav diavol im e na firmite ot Alberta da prodavat evtino benzin ka Quebec kato mogat da go prodavat skapo na US? Ti bi li rabotil za polovin nadnitsa za da pomognesh na drugite kanadtsi?
Влади, според теб колко струва бензина в ОАЕ или в Саудитска Арабия ? Колкото в САЩ ? И защо ли го продават по-евтино на сънародниците като могат да вземат петорно от САЩ ?
Stoni

Мнение от Stoni »

Ми нали за това е бутнаха картонената кутия на КОМУИДИОТИЗМА,сега е ред на АРХОСОЦМАНТАЛИТИЗМА,ама много се запъват, кат света е пълен с магарета и мулета на източния запад,които се кланят и на Мека и на Рим щот са си загубили компаса :beer:
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

ako benzinat poskapvashe samo v kvebek chteche da e dobre :lol: loshoto e che poskapva navsiakade
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Бензинът поскъпва в Квебек е 1 цент на литър за да спонсорират градския транспорт със събраните пари. Това поне казаха.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

ети един основен принцип при ценообразуването:
"една стока/услуга струва толкова за колкото може да се продаде т.е. колкото е склонен да плати купувача" та затова поскъпва бензина и всичко останало впрочем - всичко останало са приказки (маркетинг) целящи да оправдаят горното поскъпване. някой може ли с ръка на сърцето да се закълне, че запасите от петрол са толкова колкото се тиражира и ще свършат след 70 години питам аз?
имаше една хубава мисъл "кажи, че навън вали и никой няма да ти повярва а ще излезе да провери, кажи му обаче че до плутон са 1220947248249284894.55км и всички ще повярват че са точно толкова!
NO PAIN NO GAIN
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Oil prices sank by more than $1 a barrel Thursday following the death of al-Qaida's leader in Iraq and on concerns of a slowdown in global economic growth, among other factors.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Защо поскьпва бензиньт в Кебек?

Мнение от vladi »

miteto написа: Влади, според теб колко струва бензина в ОАЕ или в Саудитска Арабия ? Колкото в САЩ ? И защо ли го продават по-евтино на сънародниците като могат да вземат петорно от САЩ ?
A kolko e GDP-to na glava ot naselenieto v Sauditska Arabia? Dosta pod Canadskoto. Sotsializma si e parazitizam. Nali niakoi triabva da plashta razlikata za po-evtinoto v kraia na kraishtata. Ti bi li go plashtal?

A razlikata m/u US i CA e v Eco-danatsite.

Eto tsenite po sveta:
http://www.nationmaster.com/graph/ene_g ... ine-prices
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Защо поскьпва бензиньт в Кебек?

Мнение от beckythomas9 »

nibis написа:Някой знае ли ? Писна ми да ме баламосват с факта, 4е ирнаският президент казал това или онова. Нали, уж, Канада си осигурява 90 % от нуждите от собсвтените си ресурси. Тогава, каква е врьзаката между урагана Катрина, иранският президент и цената на горивото в Кебек?
По тая логика, утре Хидро-Кебек, ще реши да вдига цените на тока, защото в Бьлгария ще се намаляват мощностите на Козлодуй. :roll:
Не, обаче в момента цената е с коло 10-15 цента по-висока от Онтарио.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

bis написа:Бензинът поскъпва в Квебек е 1 цент на литър за да спонсорират градския транспорт със събраните пари. Това поне казаха.
Da Bis za tova poskupvane 6te blagodarim na novata kmetitza. Kakto i za visokite gradski taksi ot kudeto idva i drasti4noto yveli4enie na naemite (na blok4e yveli4enieto e s okolo 600$ :shock: )
Ina4e pensionerkata se razhodi do France za da "tursi" pari za 400 godi6ninata no kazvat 4e ne6to i lipsvala motivatzia i se vru6ta s prazna torbi4ka. Kakvo li si vika " Ami az na onezi balutzi 6te im go vzema bez da gi pitam, kakvo 6te se molia na tezi nadyti frantzyzi..."
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Заключено