Защо Канада?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
SuKi
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 2:04 pm
Местоположение: България, София

Мнение от SuKi »

survivor merci :beer:
Колкото повече,толкова повече...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

SuKi написа: Да, имаш право, но също така аз се интересувам и от условията, които "предлага" Канада. А за приятелите ме интересува това, че мога от мнението на останалите, може би по-лесно да се мотивирам да замина за някъде... А както пееше Тодор Колев в една песен "в Канада няма баница и боза" е тогава питам какво има?
За мен лично Канада предлага иделани условия, но за теб дали ще е така? Някои от приятелите ми също са тук, но твоите едвали са тук, иначе би питала тях, и последно има и баница и боза, или с други думи, ти Тошко Колев не го слушай, защото в Канада има всичко...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

A az da dopalnja che zenata ( veche bivsha ) i sina mu na Tosko Kolev sa do den dnesen v Canada.


Hullboy
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Наистина не е проблем баницата тук. Продават всичко хората, за да си я направиш и в къщи. Бозата също се прави, но аз лично още не съм се пробвала да я правя / не че ме мързи :D /, не знам точно как се прави.
Иначе в Канада на мен си ми харесва, надявам се и за напред да е така!
Успех в решението! :thumbsup:
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

А Тодор Колев не беше ли едно време някакво аташе тук в Канада, май нещо свързано с културата? :oops: :oops:
Аватар
avve
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 6:51 am
Местоположение: Montréal
Обратна връзка:

Мнение от avve »

избрах Канада / Квебек/, след като реших, че на всяка цена ще мигрирам, защото процедурата е по джоба ми и като време е по-кратка! Реших, че ученето на френки няма да ми навреди в никакъв случай и така избрах Квебек! По време на процедурата се запознах с много хора, някои от които ще ми помогнат да се устроя там - още нямам опит, за това ти пиша само за мотивите си! Така че приятели винаги се намират! Иначе имаш ли силна мотивация и не те ли мързи на всякъде ще ти е хубаво и ще се оправиш! Е, Австралия е ......, но като влезнеш в сайта и като видиш за кви пари става на въпрос..... Може и Нова Зенландия, но за там доколкото знам требва някой да те е извикал на работа!
За повече информация - използвай гугъла, както обичат да казват някои съфорумци!
Savoir c'est pouvoir!
Аватар
atanas_f
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 4:31 am
Местоположение: Канада-Монтреал
Обратна връзка:

Мнение от atanas_f »

Здравей и от мен . :D Всичко което се писа по горе до някаква степен е вярно ,НО има много неща които се премълчават.Ти сам трябва да си направиш сметката дали за теб лично ще си заслужава.
:lol: Пример. Ти си от София ,Живееш в единият и край а трябва да ходиш на работа в другият .Все едно тук (Монреал) си отишал до най близката фабрика (това е голям късмет ).И тя се оказва нещо като Кремиковци :shock: .Работиш 8ч плътни -пак казвам плътни .Около теб са само цветни -всякакви от бели (които по фабриките са по малко и следят да не сядаш и да работиш по бързо )до много черни ,черни и други цветове за добавка :? .След работа ходиш да учиш език -минимум 3 астрономически часа .
Ами това е обшо взето положението поне през първите 2години :wink: .Докато си защитиш дипломите и започнеш да работиш нещо свясно .От там на татък може да живееш като Бял. 8) Ти сам си предценяш какво ще правиш. :?: БГ или Канада .
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

atanas_f написа:Все едно тук (Монреал) си отишал до най близката фабрика (това е голям късмет ).И тя се оказва нещо като Кремиковци :shock: .Работиш 8ч плътни -пак казвам плътни .Около теб са само цветни -всякакви от бели (които по фабриките са по малко и следят да не сядаш и да работиш по бързо )до много черни ,черни и други цветове за добавка :? .След работа ходиш да учиш език -минимум 3 астрономически часа .
Ами това е обшо взето положението поне през първите 2години :wink: .Докато си защитиш дипломите и започнеш да работиш нещо свясно .От там на татък може да живееш като Бял. 8) Ти сам си предценяш какво ще правиш. :?: БГ или Канада .
Ми не е вярно пък. Никакъв късмет не е да започнеш работа във фабрика - по вестниците непрекъснато има обяви за общи работници, трябва само да ги преглеждаш. И да знаеш езика, за да ги прочетеш. Изобщо не е задължително първите две години да работи във фабрика, нито да учи език в КОФИ. Някои хора (и то не малко) са си намерили квалифицирана работа още със стъпването си тук, на други са им трябвали два-три месеца. Дори инженерна диплома можеш да приравниш сравнително бързо и да започнеш по специалността (стига да знаеш езика). Само за лекарите не е толкова лесно, но пък наскоро облекчиха процедурата за получаване на лиценз за специализирани медицински сестри. Така че винаги имаш шанс (и то не малък) да се оправиш бързо.
Обаче, ако си тръгнал от България без грам образование, с голямо самочувствие и манталитет "всички са ми длъжни" тук ще ти е мноооого трудно. И късмет ще ти трябва да си намериш работа във фабрика, две години ще са ти малко да си приравниш дипломите, ако си си купувал изпитите и изобщо ще ревеш наляво и надясно, че много неща се премълчавали и че си бил излъган.
А расистките изказвания не заслужават никакъв коментар.

И изобщо, виж ми подписа. Човекът го е казал много добре!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Eagle »

Independent написа:...... манталитет "всички са ми длъжни" тук ще ти е мноооого трудно..........
Даа...какво ли може повече да се добави към това. Изобщо :thumbsup: за цялото мнение :)
Stoni

Мнение от Stoni »

Mи да...Канада е като казарма, влизаме различни и излизат само еднаквите :beer:
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Eagle »

Stoni написа:Mи да...Канада е като казарма, влизаме различни и излизат само еднаквите :beer:
Аве ти кво вървиш след мен бре :wink: ....Сега, някой, че каже, че ти тва съм аз или аз тва съм ти и............. :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Independent, много добре казано!
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Stoni

Мнение от Stoni »

Ми... такива кат теб не ми пречат....
а и май не само на мен......
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Само за лекарите не е толкова лесно, но пък наскоро облекчиха процедурата за получаване на лиценз за специализирани медицински сестри.
Все се чудя докога тук ще се говори наизуст за неща, за които и хабер си нямаме?

КОЯ ТАКАВА ПРОЦЕДУРА Е ОБЛЕГЧЕНА? КАКВИ СА ТЕЗИ "СПЕЦИАЛИЗИРАНИ" СЕСТРИ? :shock: :shock: Процедурата за лекарите може и да е трудна, но възможна, а приравняване на мед. сестри с българска колежиална диплома на практика е невъзможно!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Така че винаги имаш шанс (и то не малък) да се оправиш бързо.
АБСОЛЮТНА ГЛУПОСТ!

Шанс имаш дръжки! Каква си ти по професия и кога и как именно реализира своя шанс? Нито познати имам, реализирали бързо шанса си, нито пък нашия личен опит показва "бързо оправяне". Шанса, ако въобще има такъв си го взимаш с невероятни усилия и невероятна доза късмет. Слез на земята скъпа! НЕ всички са възпитателки в дет. градини или секретарки в центрове за имигранти.
Заключено