Инфо за висшето в Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Mariela
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 5:48 am

Инфо за висшето в Квебек

Мнение от Mariela »

Здравейте всички! Аз съм студентка в България и се интересувам от правенето на магистратура в Квебек. Засега съм се ориентирала към университета Лавал, но още не е сигурно. Моля ако някой може да ми помогне с информация по въпроса с висшето в Квебек или знае нещо повече за университетите в Лавал и Монреал да пише. Предварително благодаря! :wink:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Мариела, наи-доброто което можещ да направиш е да прочетеш всичко в официалните сайтове на университетите които те интересуват
Като се спреш на нещо конкретно питай директно уни-то.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Mariela
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 5:48 am

Мнение от Mariela »

Ами в момента именно с университетските сайтове се занимавам. Бих се радвала обаче освен официалната информация ако успея да открия и някой, който учи или е бил там, за да ми каже нещо от личен опит.
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

Не е посочено в каква насока и специалност искаш да направиш магистратура. И това че ще изкараш магистратурата, ако например е нещо инженерно, няма да ти донесе много положителни неща. Нито ще те направи член на ордера примерно. Но със сигурност ще ти направи добро финансово задължение за напред :)
Mariela
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 5:48 am

Мнение от Mariela »

Сега уча политология и ПР. Обичам си ги и двете, но си мисля, че с ПР-а ще мога по-лесно да се реализирам. Колебая се за Matrise avec memoire en Comminications publiques в Лавал. Svilko, ти какво ще кажеш, как са нещата в Монреал, имаш ли представа какви са шансовете за успех с подобна специалност?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Mariela написа:Сега уча политология и ПР. Обичам си ги и двете, но си мисля, че с ПР-а ще мога по-лесно да се реализирам. Колебая се за Matrise avec memoire en Comminications publiques в Лавал. Svilko, ти какво ще кажеш, как са нещата в Монреал, имаш ли представа какви са шансовете за успех с подобна специалност?
Sas sigurnost shte triabva da imash prefekti anglijsli i frenski .
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

А в България къде по-точно учиш ?

За теб има 2 варианта - international student и permanent resident

Всъщност какво по-точно те интересува. След бг образ и магистратура в Канада да работиш тук ?
И отново като permanent resident или international ?

Предварително ти казвам да работиш в Канада или Щатите с работна виза е много много трудно, а и с малка вероятност да стане.
Така, че или трябва да станеш permanent resdent преди магистратурата или след нея. Преди нея естествено е 1000 пъти по изгодно.

Бтв дори и да станеш permanent resident с бг образ шансовете да си намемриш тук работа далеч не са розови.
Аз например започнах да уча изцяло наново, от бакалавър. Разбира се, всеки сам си преценя.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Mariela
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 5:48 am

Мнение от Mariela »

Слава Богу, поне с двата езика нямам проблем. Въпроса с признаването на бакалавъра също е ОК. Интересува ме обаче дали мога да кандидатствам в 1 канадски университет няколко неща едновременно и да си избера според това къде са ме приели. (Дано да имам шанс за избор.)
Kan_Tangra да ти кажа и аз съм чувала, че има някакви изгоди, ако при заминаването да учиш подадеш и документи за емиграция. Впрочем можеш ли да ми кажеш някакви подробности по този въпрос? Засега идеята ми е просто да замина да уча, пък ако ми хареса и видя, че се справям може да остана. Не ми се ще да се обвързвам още от началото с емигрантски формуляри.
Ти в Universite de Montreal ли си? Ако да - как е там?
Заключено