Българско сирене в големи тенекии ( на едро) - къде в ТО?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

krimon написа:тотев, в грешка си :( в Канада като бг кисело мляко няма, а това което напомня за него е около 3 долара за 750 мл. Затова пък си квасим :wink:
А на мен пък това 750мл-овото ми харесва доста повече от повечето български млека. Е, понякога сякаш ми нагарча леко, но предпочитам това пред водичката, която си купувах в България.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Нещо сте в грешка май, има си супер кисело мляко и доста по-добро от поне 50% от млеката в бг. В Бг, основния характерен белег на стоките беше че няма повтаряемост - даже да се заковеш на една марка продукти няма гаранция че храната ще има един и същ вкус. Един ден ти харесва, на другия - отвратително.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ти па сега, Годис, говорим си за цената на киселото мляко и дали тя е по-ниска от тази в България ... иначе личните усещания "като българското" със сигурност са право пропорционални на българския ти опит ...
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Аз пък не обичам сирене тип бяло саламурено
Предпочитам разни кашкавали или датско синьо
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Кримоне, аз след дълго прескачане от марка на марка май се спрях на АСТОР 2% масленост, най ми мяза на кисело мляко. Там откъдето го купувам е 1.80-1.90 (по спомен, при всички положения е под 2) без таксите.
Това е цена за 750 гр. Не съм смятал, но мисля че ако приравним цените излиза по-евтино от българското.

Иначе домашно мляко не съм ял може би от цяла вечност, ама кой да вземе да кваси ? Виж, ако има измислена машинка за кисело мляко :) взимам :)

Не знам в БГ дали са оправили храните, по последни сведения не. За съжаление имаме хубави неща но както казах, са непостоянни. Предполагам си го знаеш, но наистина е разочароващо !
Тук поне нещо като е гадно, си е гадно когато и да си го купиш, вкусът му не мърда.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

iliana написа:Аз пък не обичам сирене тип бяло саламурено
Предпочитам разни кашкавали или датско синьо
Ееееее най-сетне една сродна душа :))
Я кажи, коя е най-миризливата марка на която си попадала ?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Godis написа:Иначе домашно мляко не съм ял може би от цяла вечност, ама кой да вземе да кваси ? Виж, ако има измислена машинка за кисело мляко :) взимам :)
Квасенето на мляко отнема 5 минути + затоплянето му, ако ти трябва машинка за да провериш топлината на млякото, използвай термометър, за другото е нужно само да направиш няколко движения с китката си :wink:

Астрото не е лошо, но ние предпочитаме пълномаслено, а 3 %-то е около 3,20 долара (при нас). Открих обаче в Био магазина Plain Yogourt на Pinehedge farms - 1 кг. за 5 долара. Вкусът и гъстотата му е като на биволско кисело мляко.

Намерих един сайт с бг цени:

http://rzmarket.com/Products/?cid=3&cnt=&pg=4

горе-долу, 450 гр. кисело мляко за 0,55 стинки :)
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Аз си купувам много хубаво кисело мляко от един Индийски магазин. цената му за 750 гр е $2.79. Много по-хубаво е от това което се продава в БГ в момента. Кисело е, както трябва и да бъде, и гъсто, направо ми напомня за киселото мляко което ядехме по бай Тошово време и е с масленост 3.5%, направо си е супер. Тези от супермаркетите ги пробвах и направо не струват пред това.
pavel100
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 2:59 pm

Мнение от pavel100 »

Hubavo SIRENE ima v magazinite na NO FRILLS.

Paketirano e v plasmasovi kofichki po 3 kg.

Imeto mu e Mecedonian Feta Cheese, a firmata proizvoditel SILANI. Na vkus e dosta dobro, a pak i e evtino okolo $25.

btw v tozi NO FRILLS ima i bulgarski PINJUR(mnogo vkusen), LUTI CHUSHKI i drugi BG produkti (te moje da se nameriat, kadeto sa Italianskite i Livanskite trushiite)
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

До нас има един магазин, в който продават българско сирене / поне така пише на етикета/, но е 15.99$ за килограм. На мен лично ми е доста скъпо, за това купуваме от Майранд, в кофи по 3 кг. за 23$.
pavel100
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 2:59 pm

Мнение от pavel100 »

Hubavo SIRENE ima v magazinite na NO FRILLS.

Paketirano e v plasmasovi kofichki po 3 kg.

Imeto mu e Mecedonian Feta Cheese, a firmata proizvoditel SILANI. Na vkus e dosta dobro, a pak i e evtino okolo $25.

btw v tozi NO FRILLS ima i bulgarski PINJUR(mnogo vkusen), LUTI CHUSHKI i drugi BG produkti (te moje da se nameriat, kadeto sa Italianskite i Livanskite trushiite)

zabravih da napisha, che za Toronto area stava duma :lol:
Аватар
em4o
Мнения: 82
Регистриран на: Пон Фев 07, 2005 10:13 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

sirene

Мнение от em4o »

Fantis Du Canada Ltée 514-277-1112, 6505, rue Hutchison, Montréal, QC H2V 4C9
Sorry 4e e v Monteral a ne v Toronto ama kvo da se pravi ...... Tuka sme po-bedni i za tova iadem po-evtino sirene. Sireneto e bulgarsko m/u 7 i 7.5$ kiloto vzavisimost ot razfasovkata....... ima 1 , 6 i 12 kg ima i BG ka6kaval no ne znam cenata.......
от умората ми омръзна.....
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Ta taka...varnah se skoro ot BG-to i se "najadah" na taka narechenite tam kiseli mleka.Iam veche samo tova 6% Balkan tuka-po hubavo e ot BG-bulamacha!E skapo e 2.77 no za tova pak e hubavo.....
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

На мен някои млека и сирена в Канада си ми харесват (дори много). Това е въпрос на вкус (и свикване), разбира се...

Това, което не ми е ясно обаче, е защо почти всички млечни продукти в Канада са толкова скъпи?
И киселото и прясното мляко са много скъпи, а за сиренето да не говорим?

Като сравня цените на сирената и млеката в Европа и тук, Европа определено печели (за БГ не говорим).
На malincho.com (САЩ) например овчето сирене е повече от 2 пъти по евтино отколкото тук.

Та се чудя защо се получава така, при положение, че доста дурги стоки са по-евтини от западна европа (и понякога дори от БГ)? Канада не произвежда мляко ли? Много ли е слъпо да се гледат крави тъдява?
:lol:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Всичко, което е "мейд ин Кенада" е скъпо, просто защото трудът е много скъп тук. Това важи и за млякото, и за хляба. А за цените на вносните сирена - предполагам, че вносителите ги нагаждат към местните цени. :twisted: И пак не разбирам как ги нагаждат, струва ми се странно канадската фета да е на почти същата цена с брито и камембера. :shock:
Let it go...
Заключено