За посрещането на летището ....?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Angie написа:Отделно от моите размисли за емоционалната страна на нещата, ми се ще да засегна и практичната страна. Повечето се опитвате да ми кажете, че в Канада никой не трябва да ме чака и да ми е длъжен.
Аз пък мисля обратното, писнало ми е от държавна политика на "измиване на ръцете", нали от нея избягахте повечето. Аз смятам, че Канада трябва да е отговорна защото пълни хазната си чрез една ПЛАТЕНА процедура за прием на хора с умения. Тя дължи на тези хора една добре развита система за интегриране. След като декларира, че набира имигранти страната трябва да е готова да ги приеме. Правителството удържа RPRF
in recognition of the tangible and intangible benefits of acquiring permanent resident status in Canada.
Е извинявайте ама това не означава да бъдеш оставен на принципа на оцеляване в условията на развит капитализъм и по-висок стандарт още в момента на пристигането си.
Освен това според мен една изградена от имигранти държава трябва да признава правото на мобилност на хората. А в Канада тя ми се струва доста скъпо удоволствие. На мен не ми изглежда особено "космополитна" идеята да пресека океана, за да бъда закрепостена от една неразвита система в която липсва:
- разбиране на необходимостта от преходна услуга (не безплатна) за краткосрочно намиране на жилище от новите имигранти, може би корпорациите няма да печелят достатъчно от това;
- гъвкава система за смяна на жилището - ега си закрепостяването е с тези едногодишни договори при които дори и с предизвестие дължиш сумата на целия наем;
- регулиране на професиите - по провинции
- непризнаване на международните шофьорски книжки
- здравно осигуряване по провинции, 3 начални месеца без осигуряване в Ontario, изискване освен на на 153 дни в страната за да влезе в сила то;
и може разни други такива, които освен, че допълнително затвурдняват интеграцията могат успешно финансово да сринат и без това "шокирания" имигрант от третия свят.
Всичко това е пак моята абсолютно теоретична представа засега базирана само на неуспешните ми опити да намеря прилично краткосрочно настаняване по интернет. Но вече силно започва да ме притеснява факта, че и всички други мои опасения ще се окажат верни...
Angie, първо искам да направя уговорката, че не се заяждам, нито смятам, че би трябвало да ти давам тон в живота. Само се опитвам да те предпазя от голяма грешка, а решението е, естествено, твое.

Не бях много сигурна досега, но след тоя постинг мисля да подкрепя survivor и да ти кажа, че трябва сериозно да преосмислиш желанието си да дойдеш в Канада.

Виждала съм доста БГ имигранти тук с твоята нагласа. Много са нещастни, горките!!
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Angie, стой си с опасенията в България. Не си за тук, няма смисъл да харчиш повече пари. Това го казвам сериозно.

п.с.А с Вал сме писали по едно и също време ,едно и също нещо. И аз имах това предвид.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

Mark написа:[
Nima smiata6, 4e direktor moje da spre postapkite na decata (wzimane na stotinkite na drugoto dete i drugi ...)... blajeni sa wiarwa6tite ...
Ako decata sa takiwa, nikoj ne moje da gi korigira
може много лесно, ще изгони тези, които го правят и ще останат тези, които не го правят. а тези които са гледали и вътрешно се възхищават на побойниците ще се замислят дали да последват техния пример.
в нашето училище изключихме такъв тартор, който тормозеше няколко души от класа си. това което стахна после, че цялата групичка от хаймани си седна на д-то и почна да учи.
но знаеш ли? директорът ни беше против да го изключим, но ние 40 учители решихме против неговото предложение.
да, зависи от директора. кучето играе според тоягата.
и родителите също са отговорни, както е казал Соломон,
наказвай детето (това е различно от побой) докато има надежда за него.
и пак, научи детето отрано на пътя и то няма да се отклони от него до края на дните си.

чия мъдрост е по-зряла и доказала се с времето?
Robertt
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Май 28, 2006 11:05 am

Мнение от Robertt »

krimon написа:[ Не съм виждала дрога. Нито около училището, нито в диаметър от няколко километра около него. Нито около нашето жилище, нито в диаметър от няколко километра около него.

И аз не съм виждал в България. И какво от това?Това не е доказателство е няма, нали?Нито пък твоите примери са някаква представителна извадка за това какво е в българските училища и какво е в местните.

А тук дрога само да поискаш, мястото за търсене е точно там- в училищтата от приятелчетата. :D :D
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

Благодаря за съветите.
Първо за опасенията, имам ги да, не виждам нищо странно в това; странно ми е вие не сте ли ги имали или просто сте тръгнали за идеята, купон да става; И като тръгвахте имахте ли изградено самочувствие в БГ?
Второ, малко гадничко звучи да описвате наши сънародници с "колко са нещастни горките", това не личи да ви притеснява или интересува особено, сигурно само те са си виновни;
И изобщо имиграцията за мен не е идея-фикс, не е никакъв проблем за мен да се откажа, както няма да е проблем да се върна в БГ ако отида и не ми хареса; вярвам, че шансове за умните хора има навсякъде. Ега ти темата и излинията, чак на мен ми писна, да спираме а :?
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Eagle »

bateto написа:леле и темата дето сте раздухали докато аз 10 дни газя калта на Форт Мак и понеже нямам нерви да чета на всички ви излиянията ,но в общи линии схванах за какво иде реч ще дам и моите 5 стотинки.Понеже съм сигурно с най много експирианс от всички ви ,т.е. съм обиколил почти цяла Канада и съм се срещал с може би най много българи имигранти такива на по един ден и други от по 30 години и аз като Джоана видях много малко щасливци от тях,предимно селяци и псевдо интелигенти които никой не е забелязвал в България,били са никои на които все нещо им е пречело,къде политиците,къде системата ,къде бездомните кучета по улиците ,но не и тяхните комплекси за малоценност,такива едни малки хорица дето нищо материално не са постигнали в живота си освен да изкарат една диплома от университет за да си вдигнат самочувствието на фактор в обществото.Ще ги разпознаете лесно по розовите очила,омразата към българия,омразата към богатите и можещите в България,омразата към добре изглеждащите на външен вид с по високо самочувствие от тях сънародници.Та ако сте от този типаж бг. селяндури заповядайте тук ,тук за вас ще е рая ,ще се чувствате прекрасно ,тук вие е местото да си останете същия господин Никой с главно Н,само моля не се натрапвайте и не натрапвайте шибаното си мнение за да не ме принуждавате да се подигравам и гавря с вас позитивисти/селски пръчки/ :D :D :D
VanBC...защо ми се струва, че батето е минал малко рамките на добрия тон :wink: Или само на мен така ми се струва. Батка, приятелски ти го казвам...вземи мерки....много си набрал.Иди на скалистите планини, или в някой бар, не знам! Точно от тези обобщения е добре да се пази БГ емигранта. Ти си ценен с твоите мнения, относно твоят, конкретен живот/защото ровичкаш и се бориш и търсиш целта си/, ама като започнеш ообобщенията и ти като ника Иванка или Иванчо/кой знае/ :wink: малко има изпускане на нерви....И понеже е възможно да ме попиташ къде виждам обобщения.....в думи като всички, повечето, не ви вярвам и т. н.
Пий една бира за мое здраве и кажи как е във форта. Това сигурен съм би заинтригувало доста хора. :)
bravo

Мнение от bravo »

Пуснато на Пет Май 13, 2005 4:55 pm Заглавие

--------------------------------------------------------------------------------

Благодаря на всички, които ми отговориха, радвам се, че има хора, които не си затварят очите за лъжите, с които някои хора може би от скука или за по-сериозни цели се опитват да демотивират и тзеи, решили да потърсят по-добър живот другаде. Мога само да кажа на всички наши държавници с хотели по морето, на другите дето летуват в старите си резиденции, на охранилите се бюрократи от Здравната каса дето предадоха българската фармацевтична индустрия и взеха и последния лев на Българина без да му осигурят хуманно отношение в болнииците, на този с мустаците от МВФ дето иска заплатата ми да е колкото нощувката му в Шератон, и на всички продали България и доверието на честния и отруден българин -"НА МАЙМУНИ НИ НАПРАВИХТЕ" Аз отказвам вече да участвам в голямата лъжа България пък вие ме убеждавайте, че в Канада е зле

Angie, tova sa tvoi dumi.......az ot tova se mahnah.
Kanadskata robia pove4e mi otarva.
Vapros na vijdane i vkus....
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

:D Вярно, това аз го писах, ама много се бях ядосала тогава, де да бях и сега така ... пък и в последния момент сантименталните чувства и сериозността на положението май си казват думата
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joana написа:Обаче, едно не ми е ясно, как спите спокойно вечер, когато подавате такава изопачена информация. Ако, аз примерно, подведа с писанията си някого, най-малкото ще се чувствам неудобно, да не споменавам и по-силни думи.
Нека само да разтълкуваме първия постинг на темата и ще стане ясно колко заблудени са хората, които информирате. Прочетете и вижте, че човекът си мисли, че имиграционните ще му намерят квартира. Това е абсолютно изопачена представа за цялата действителност в Канада и подвеждайки хората да стигат до такива абсурдни заключения, вие безсрамно ги излагате на унищожение. Направо не ми се вярва, изобщо ли не се срамувате от себе си?
И ти къде видя някой от съфорумците да потвърждава и обещава че имиграционните ще му намерят квартира ? Напротив, в колкото теми досега е ставало въпрос за квартири винаги се споменава че искат да имаш чисто кредитно досие и бележка от работодател, а ако не ти трябва гарант или пък да предлатиш 3-6 наема и т.н. Искам да дадеш конкретни примери кой и кога е давал "изопачена информация" ? Ти също не се ли срамуваш от себе си че обвиняваш стотици хора от този форум в лъжа и зловредство, а този форум е помогнал на толкова много хора (включително и на мен) да се ориентират, да не губят време и да знаят къде да ходят и какво да питат ? Вместо да разтягаш общи локуми вземи и обори krimon - така и така, в двора на еди-си-кое училище се продава дрога. Аз лично дрога и наркомани тук съм срещал колкото и в БГ - мнооого малко (изключвам всеизвестните криминални наркомански местенца, ама тях в коя страна ги няма?).
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Batka! :dance: :thumbsup:
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Iliana, моля те вразуми го, мисля, че работите заедно...
Никого няма да вразумявам.
Хълбой е достатъчно възрастен и разумен за да му казва някой какво да пише, а още по-малко пък да го вразумява
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Angie написа:Благодаря за съветите.
Първо за опасенията, имам ги да, не виждам нищо странно в това; странно ми е вие не сте ли ги имали или просто сте тръгнали за идеята, купон да става; И като тръгвахте имахте ли изградено самочувствие в БГ?
Второ, малко гадничко звучи да описвате наши сънародници с "колко са нещастни горките", това не личи да ви притеснява или интересува особено, сигурно само те са си виновни;
И изобщо имиграцията за мен не е идея-фикс, не е никакъв проблем за мен да се откажа, както няма да е проблем да се върна в БГ ако отида и не ми хареса; вярвам, че шансове за умните хора има навсякъде. Ега ти темата и излинията, чак на мен ми писна, да спираме а :?
Angie,
Не бих си позволила да се намеся, ако не мислех, че е наложително. И аз, като Ира, съм сериозна.

Още преди да емигрираш, ти ВЕЧЕ си нещастна и ВЕЧЕ обвиняваш Канада за това.

Ако все още не разбираш за какво става дума, подсказвам: прочети внимателно подписа на Ира.

Cheers!
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Robertt написа:
krimon написа:[ Не съм виждала дрога. Нито около училището, нито в диаметър от няколко километра около него. Нито около нашето жилище, нито в диаметър от няколко километра около него.

И аз не съм виждал в България. И какво от това?Това не е доказателство е няма, нали?Нито пък твоите примери са някаква представителна извадка за това какво е в българските училища и какво е в местните.

А тук дрога само да поискаш, мястото за търсене е точно там- в училищтата от приятелчетата. :D :D
Роби, нямаше нужда да регистрираш нов ник. Стилът и думичките ти са същите, както и доводите ти са същите както преди 4 години. :wink:

Сори, че пак ти го казвам, но сравнение между "развития капитализъм" и "дивата демокрация с начало на натрупващ се капитал" не може да става ... Това е особено очевидно в случая с дрогата. Вярно, на село е по-онака, спомените ни от онез години са по таквиз, но сегашната реалност в България е далеч от нашите желания.

На твоето дете в училище като му предлагат дрога, ти защо не го отпишеш и запишеш в друго, или да го предпазиш, пращайки го в България ? Колко бг деца имигранти познаваш, които взимат дрога ? Знам, че си много силна в търсенето на новини от тукашната преса, покажи, моля те, някоя тип "наркоманска".
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Krimon написа:
Знам, че си много силна в търсенето на новини от тукашната преса, покажи, моля те, някоя тип "наркоманска".
Аз незнам кой питаш ама аз ще ти дам един сайт да почетеш за дрогата тук,включително и в училищата:

http://www.cannabislink.ca/news/current ... p?label=17

малко извадки от сайта:
In Manitoba, more than 40 per cent of high school students have used marijuana, according to the Addictions Foundation of Manitoba, one of 20 community groups involved in awareness week. Canadians ages 14 through 25 have the highest rate of pot use in the world, according to the Canadian Public Health Association.
Legal and illegal drug use among Ontario students in grades 7 to 12 dropped last year for the first time in over a decade.
Police Say The Problem Is So Big They Can't Keep Up... Police now send drug-sniffing dogs and undercover officers into your children's schools as young pushers peddle marijuana, crack, cocaine and ecstasy to fellow students. [Again, drugs in schools has been around for over 30 years, yet the kids of today are subjected to tactics that will colour their view of authority forever]
Коментара е излишен...........
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ами аз ще се повторя - дрога в Канада колкото искаш, за тези които я търсят. Както е и по цял свят, въпросът е децата да не попаднат в лоша компания.
Заключено