За посрещането на летището ....?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
play
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:56 pm

Мнение от play »

Bete,napisal si go mnogo to4no mi se struva.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

nikito написа:аз съм учител. имам три деца.
отвратен съм.
да ми прости Господ. не искам да съдя никой, но съм отвратен от целенасоченото скапване на системата.
целенасочено ни карат да занижим изискванията си за оценяване, за работа, за дисциплина, за всичко.

защо ли някои се напъват да стават директори, инспектори, или началници РИО? :?:
ясно защо :idea: , има много кеш който се заделя в системата за задния джоб. да не говорим за министъра на МОН, който за подписа за нова система прибира, майййййййко.
ама, ние сме прости. кво разбираме от такива работи.
що пара се гушна с подмяната на дограмата, с чиновете, които се скапват на втория месец, защото са правени "кадърно", "качествено."
спирам, сори.

Nima smiata6, 4e direktor moje da spre postapkite na decata (wzimane na stotinkite na drugoto dete i drugi ...)... blajeni sa wiarwa6tite ...
Ako decata sa takiwa, nikoj ne moje da gi korigira

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Coccinelle написа:...Абе има ли някои сред вас , които емигрира и заради факта че обича да пътува, да открива нови места, да се запознава с различни от него хора ?...
Az :"))

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

bateto написа:леле и темата дето сте раздухали докато аз 10 дни газя калта на Форт Мак и понеже нямам нерви да чета на всички ви излиянията ,но в общи линии схванах за какво иде реч ще дам и моите 5 стотинки.Понеже съм сигурно с най много експирианс от всички ви ,т.е. съм обиколил почти цяла Канада и съм се срещал с може би най много българи имигранти такива на по един ден и други от по 30 години и аз като Джоана видях много малко щасливци от тях,предимно селяци и псевдо интелигенти които никой не е забелязвал в България,били са никои на които все нещо им е пречело,къде политиците,къде системата ,къде бездомните кучета по улиците ,но не и тяхните комплекси за малоценност,такива едни малки хорица дето нищо материално не са постигнали в живота си освен да изкарат една диплома от университет за да си вдигнат самочувствието на фактор в обществото.Ще ги разпознаете лесно по розовите очила,омразата към българия,омразата към богатите и можещите в България,омразата към добре изглеждащите на външен вид с по високо самочувствие от тях сънародници.Та ако сте от този типаж бг. селяндури заповядайте тук ,тук за вас ще е рая ,ще се чувствате прекрасно ,тук вие е местото да си останете същия господин Никой с главно Н,само моля не се натрапвайте и не натрапвайте шибаното си мнение за да не ме принуждавате да се подигравам и гавря с вас позитивисти/селски пръчки/ :D :D :D
Тъпо.
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Мнение от moni »

bateto написа:леле и темата дето сте раздухали докато аз 10 дни газя калта на Форт Мак и понеже нямам нерви да чета на всички ви излиянията ,но в общи линии схванах за какво иде реч ще дам и моите 5 стотинки.Понеже съм сигурно с най много експирианс от всички ви ,т.е. съм обиколил почти цяла Канада и съм се срещал с може би най много българи имигранти такива на по един ден и други от по 30 години и аз като Джоана видях много малко щасливци от тях,предимно селяци и псевдо интелигенти които никой не е забелязвал в България,били са никои на които все нещо им е пречело,къде политиците,къде системата ,къде бездомните кучета по улиците ,но не и тяхните комплекси за малоценност,такива едни малки хорица дето нищо материално не са постигнали в живота си освен да изкарат една диплома от университет за да си вдигнат самочувствието на фактор в обществото.Ще ги разпознаете лесно по розовите очила,омразата към българия,омразата към богатите и можещите в България,омразата към добре изглеждащите на външен вид с по високо самочувствие от тях сънародници.Та ако сте от този типаж бг. селяндури заповядайте тук ,тук за вас ще е рая ,ще се чувствате прекрасно ,тук вие е местото да си останете същия господин Никой с главно Н,само моля не се натрапвайте и не натрапвайте шибаното си мнение за да не ме принуждавате да се подигравам и гавря с вас позитивисти/селски пръчки/ :D :D :D
Mnogo, mnogo tapo.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Mark написа:
Coccinelle написа:...Абе има ли някои сред вас , които емигрира и заради факта че обича да пътува, да открива нови места, да се запознава с различни от него хора ?...
Az :"))
И аз така и ми харесва, ама ходи и го обеснявай на аристократите във форумът :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

....
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:41 pm, променено общо 1 път.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Darza da otbeleza che ne pisa pozitivno za Canada a obektivno i maksimalno do realnosta.

Otnosno izopachavane na dumite na Joana
изопачаване и заяждане.
Ako si napravite truda da prochetete mnenjata na Joana ste vidite che vsicki dumi koito sam izpolzval sa upotrebeni ot Joana v razlichni neini postingi.

Davam nagrada ot 500 CAD ako njakoi nameri v moi posting savet ili mnenje che Canada obestava da:

Namiri rabota, kvartira, da nalee na njakogo v glavata znania po angliiski ili frenski ezik. Da vi registrira firma, i da vi napravi milioneri.

Naprotiv Joanna vi napomnja che stapvaiki v Canada edinstvenno i nai vazno e da tarsite golemite pari.
Защо тук забравяте да търсите големите пари?
Njakoi hora mai taka razbirat emigratsjata.

Moja savet e ne tarsete golemite pari a tarsete balans vav vasia zivot.
Elate i pretsenete sami dali vi haresva.
Ne se e rodil oste takav chovek koito moze da vi kaze sas sigurnost kak ste se chuvstvate kato doidete v Canada.

Hullboy
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Хълбой,без да превръщаме темата в място за оценка или качествена характеристика на Джоана бих добавил кратичко моето мнение за нея,което не се припокрива съвсем с твоето:
Първо-Тя не е никак глупава жена е това лесно може да се провери като се резгледат постингите и.
Второ-Коя е тя и защо се е оградила с такава тайнственост или загадъчност да го наречем-не знам.Усещам я обаче,че е "стара" съфорумка и е повече от година дефинитивно в Канада и форумът ни.И в Монтриол живее.Ще рече,че има достатъчно опит и право да говори каквото мисли.
Трето-реално описва нещата и не виждам нищо лошо в това.
Четвърто-и аз чат пат съм я позахапвал когато прекалява/то коя ли жена не прекалява понякога-моля да ме простят дамите/ но не мога да и отрека качествата.И независимо от хулите коита се изсипват върху нея някак си успява да запази приличен тон.Е..........не съвсем де, НО много по-добре ако аз примерно бих бил на нейното място в тези случаи.
Пето-що никой не смее да захапе Батето да речем за приказките му а нея.Говорят по един и същи начин.Ми щото Батката е пич и знае как да се защитава и го е доказал.Една жена е къде къде по лесна плячка от един мъж! :shock:
Въпреки,че има и жени дето могат да ни сдъвчат с парцалките и само копчетата ни накрая да изплюят.
Завършвайки казвам,че подкрепям казаното от Батето,колкото и тъпи да им се струват писанията му на някои хора.
Оитвах се да бъда обективен и моля не търсете някакъв по-специален контекст в написаното от мен!
Док............. :beer:
TROUBLEMAKER
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

...........
Последно промяна от Angie на Нед Май 28, 2006 1:55 pm, променено общо 1 път.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Joana написа:Обаче, едно не ми е ясно, как спите спокойно вечер, когато подавате такава изопачена информация. Ако, аз примерно, подведа с писанията си някого, най-малкото ще се чувствам неудобно, да не споменавам и по-силни думи.
Ще бъда много разочарован, ака някоя "мома" ме е подвала в описанията как изглежда или какво представлява :twisted:

Вече сериозно-ако очакваш малко няма как да бъдеш изненадан неприятно :wink:
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

haimana написа: Вече сериозно-ако очакваш малко няма как да бъдеш изненадан неприятно :wink:
Хубаво е да очакваш малко, лошото е, че си заложил много ....
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

moni написа:
bateto написа:леле и темата дето сте раздухали докато аз 10 дни газя калта на Форт Мак и понеже нямам нерви да чета на всички ви излиянията ,но в общи линии схванах за какво иде реч ще дам и моите 5 стотинки.Понеже съм сигурно с най много експирианс от всички ви ,т.е. съм обиколил почти цяла Канада и съм се срещал с може би най много българи имигранти такива на по един ден и други от по 30 години и аз като Джоана видях много малко щасливци от тях,предимно селяци и псевдо интелигенти които никой не е забелязвал в България,били са никои на които все нещо им е пречело,къде политиците,къде системата ,къде бездомните кучета по улиците ,но не и тяхните комплекси за малоценност,такива едни малки хорица дето нищо материално не са постигнали в живота си освен да изкарат една диплома от университет за да си вдигнат самочувствието на фактор в обществото.Ще ги разпознаете лесно по розовите очила,омразата към българия,омразата към богатите и можещите в България,омразата към добре изглеждащите на външен вид с по високо самочувствие от тях сънародници.Та ако сте от този типаж бг. селяндури заповядайте тук ,тук за вас ще е рая ,ще се чувствате прекрасно ,тук вие е местото да си останете същия господин Никой с главно Н,само моля не се натрапвайте и не натрапвайте шибаното си мнение за да не ме принуждавате да се подигравам и гавря с вас позитивисти/селски пръчки/ :D :D :D
Mnogo, mnogo tapo.
Много много много тъпо,аз не съм чел много тук,ама съвсем спирам да влизам в тази тема,нещастника си е нещастник,където и да отиде,и в Канада,и в БГ.За Иванка нямам думи-момиче компекрака,Бaтката-два пъти,пожелавам им от все съреце до 3 месеца да си се приберат в БГ,и да си живеят щастливо до дълбоки старини :lol: :lol:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Angie написа: Хубаво е да очакваш малко, лошото е, че си заложил много ....
Лошо :(
В живота, както и при комара залога и риска трябва да се преценяват-голям залог и голям риск едновременно си е гадна работа.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Joana написа:Виждам още как непрекъснато се затварят очите за всички недостатъци в Канада и как непрекъснато се изтласкват на преден план и най-дребните такива на България. Щом и съществуването на дрога беше отречено, това вече е върхът на лъжата. Ако беше в България, обаче, щяхте да пищите до полуда. Как не се сетих, кrimon. Разбира се, това не е вредно влияние, това тук е нещо естествено.
Жоана, това което съм описала като "опит от България" не ми се вижда "най-дребен" недостатък.

Ти си отскоро тук, по твои думи. Аз не съм отскоро. Не съм виждала дрога. Нито около училището, нито в диаметър от няколко километра около него. Нито около нашето жилище, нито в диаметър от няколко километра около него. Виждала съм няколко дрогирани младежа, които обикалят около метро Бери-Юкам и това е всичко. Повече от сигурна съм за децата си.

Ти кога успя да видиш дрога за краткия си престой ? По-точно къде си виждала дрога ? Ти имаш ли деца ? Ходила ли си в тукашните училища ? Виждала ли си там дрога ? Може би около жилището, което си наела е пълно с наркомани ?
Заключено