За посрещането на летището ....?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Хълбой, стига ми са обяснява че ми са доспа от теб бе :P
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joana написа:Мите, това последното изречение никак не ми хареса, беше много грозно от твоята уста. Кажи ми кога съм те настъпила по опашката, че не си спомням. Коментирам само последното изречение... :roll:



Чаровни усмииивки,
Joana
Блондито=Чарлийз Терън от аватара :D, изречението не е казано (написано) с лоша умисъл към тебе.
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:19 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Мите, това ме успокои. Иначе бях решила да те дръпна за опашката... или за големите уши. :wink: :lol: 8)


Чарооовни усмиииивки,
Jo
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Егати метаморфозата на горката тема. След изтънчените финансови схеми за парични преводи преминахме към патриотичния патос на любовта към Родината и особено отъждествяването на последното с човешкото щастие.
Подобна идеология ми звучи адски нелепо. Изобщо не мога да си представя щастието, свързано с политически догми като Родина. Това, което го е казал въпросния политик е нищо повече от поредната политическа глупост и стръв за лапнишарани, действаща на тънка патриотична струна. Винаги съм смятал политиците за най-бездарната част от човечеството.
Подобни "възгледи" могат само да ме разсмеят, при това доста. Аз мога да се чувствам щастлив на най различни места - дори в Космоса бих бил щастлив, стига да са налице някои специални обстоятелства, кото нямат нищо общо с каквито и да било политически терминологии. Преместването ми от България в Канада изобщо не се дължеше на това, че на едното място уж не съм щастлив, а на другото съм.

Не мога да разбера и нещо друго. Ако човек се чувства щастлив на едно място, защо по дяволите тръгва да се мести някъде? :nenam:

Джоана, явно познаствата ти с цвета на българската политическа класа не са ти се отразили особено добре. Подобни чувства биха могли да доведат и до болестно състояние (да не дава Господ).
Джоана, надявам се не се обиждаш, но все пак смятам, че твоето мнение не е различно - то е част от една доста обширна група мнения, намираща се обикновено в единия от двата полюса. ;)
:D :beer: :beer: :beer:
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

Joana написа: Мисля, че имаме различни критерии за успех, постижения, придобивки, щастие...
...мисля, че хората в България, поне тези, които аз съм наблюдавала, ми се виждат по-щастливи. ...
Ей това ме гложди... Странно ми се струва, че на финала не съм обзета от очакване за щастие в Канада, няма ентусиазъм, няма трепет, само тъга..., според мен щастието е пряко свързано с възможността за ежедневното общуване с близки и любими хора и някакво усещане за нормална социална реализация. Ето това ми е достатъчно. Лошото е, че ми трябваха 4 години да го разбера, виж ако бяха ме претупали за 1г., сигурно сега нямаше да се чудя, а да знам тъй като щях да следвам първоначалния си порив... и да съм вече в Ка... Лошо ми се пише като новоимигрант защото за мен този път няма сърце... Всичко това се отнася лично за мен разбира се
AIOMY
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Апр 16, 2004 11:01 am
Местоположение: MONTREAL

Mmmmm.......ДА !

Мнение от AIOMY »

Вече ще внимавам какво питам 8)
:beer: :beer: :beer: За всички щастливи ,нещастни и други 8)
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Angie написа:... според мен щастието е пряко свързано с възможността за ежедневното общуване с близки и любими хора и някакво усещане за нормална социална реализация. Ето това ми е достатъчно.
Аз пък си мисля, че не ти е достатъчно, щом въобще си тръгнала по тоя път. Защо всички четат с такова внимание негативните мнения, а тези, които казват, че изживяването е абсолютно различно за всеки, биват игнорирани?
На едното място имаш едни плюсове и минуси, на другото място други. Никъде няма да си доволна и щастлива, ако не си определиш приоритетите. А след като ги определиш, най-малкото, което ще те притесни, са писанията в тоя форум. Така че избора не е според мен "Канада или България", ами е личен и различен за всеки човек.
Аз от 10 месеца съм тук, липсват ми приятелите, семейството, годеницата ми, родния ми град, но не съм си и помислял нито за миг преди да дойда, че няма да е така. От друга страна тук имам перспектива в професионално отношение, имам финасова стабилност, абе що-годе материални предимства, които обаче дават доста по-добър поглед и върху личния ми живот за в бъдеще. Аз не знам кое е по-добре за мен, но си имам поставени цели, следвам си ги, когато ги постигна, се надявам да имам други цели и други приоритети, които ще ми помогнат да направя избора си. Обаче ще имам избор, колкото и да е лошо или добре това - затова съм тук. Защото хората, които са доволни и щастливи в България, със сигурност са направили своя избор - по един или друг начин, поради една или друга причина. И са щастливи със този свой избор, а не затова, че са в България.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Re: Mmmmm.......ДА !

Мнение от goliama mechka »

AIOMY написа:Вече ще внимавам какво питам 8)
:beer: :beer: :beer: За всички щастливи ,нещастни и други 8)
аа,не се притеснявай,и за времето утре какво ще е да питаш,пак ще се навържат всезнайковци,тук е като развален грамофон(една игра от преди 100 години),всеки си казва болката,следващия - чул-недочул,си казва неговата,някой ако захапе от дадена дума на предния,започва нова тирада..... Цирк.Виж мненията назад за някои от писалите тук в предни теми - едно и също се дъвче от как свят светува :lol: :lol: :lol: Ти си нов тук,както виждам по постингите ги,след една година ще знаеш за какво ти говоря :wink: :wink: :wink:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Angie написа:
Joana написа: Мисля, че имаме различни критерии за успех, постижения, придобивки, щастие...
...мисля, че хората в България, поне тези, които аз съм наблюдавала, ми се виждат по-щастливи. ...
Ей това ме гложди... Странно ми се струва, че на финала не съм обзета от очакване за щастие в Канада, няма ентусиазъм, няма трепет, само тъга..., според мен щастието е пряко свързано с възможността за ежедневното общуване с близки и любими хора и някакво усещане за нормална социална реализация. Ето това ми е достатъчно. Лошото е, че ми трябваха 4 години да го разбера, виж ако бяха ме претупали за 1г., сигурно сега нямаше да се чудя, а да знам тъй като щях да следвам първоначалния си порив... и да съм вече в Ка... Лошо ми се пише като новоимигрант защото за мен този път няма сърце... Всичко това се отнася лично за мен разбира се

Angie, ne moga da povjarvam na ochite si. Oshte dori ne si zaminala, ne ti se idva, chudesno! Kakvo tolkova gubsih ako se otkazhesh?
Ti shte se ostavish po techenieto i shte napravsih tova, koeto otsega znaesh che ne e dobre za teb, samo da ne se minesh s tezi 4 godini chakane :shock: Njakoi hora pravjat nevazmozhnoto za da promenjat zhivota si taka kakto iskat, a ti...
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:21 pm, променено общо 1 път.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Пък аз не исках да слезна от самолета.Те ме дърпат на вън,аз пък се дърпам на вътре и така,ама много силни се оказаха и ма свалиха и си викам щом слезнах , са пък повече нема и да са кача и така си останах в Канда да се мъча. Пуста емоционалност :? .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Браво, PoLuX, много добре го каза. Подкрепям с две ръце :)
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

И още нещо. Има хора, които могат да бъдат щастливи навсякъде, а има и такива, които НИКЪДЕ не могат да бъдат щастливи. Като извадим тези две групи, остава най-масовата група от хора, които могат да бъдат щастливи на различни места, взависимост от най-различни субективни и обективни фактори. Вие от кои сте?
Когато на много краткия и лесен въпрос "Ти щастлив ли си?", можете да отговорите "Да", тогава не ви трябват промени - независимо къде се намирате.
Поздрави
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Joana написа:Виж какво сега, Geek, за твоите антибългарски настроения всички разбрахме. Обстоятелството, че понятието Родина за теб няма значение, и това ни стана ясно.
...
Опасявам се, че абсолютно нищо не си разбрала, скъпа Джоана. ;) :lol: :beer: :beer: :beer:
Заключено