За посрещането на летището ....?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Ако пишеш на фонетична, "Ч" се намира там, където е обратния апостроф и вълничката (` ~)
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Angie
6ока(за тия тето ваобсте идва де :D - определението на Joana за розовите о4ила е много то4но) ) идва от това 4е в зависимост от степента на розовите о4ила някои разбират 4е с иммиграцията не е станло исто друго освен замяна на 1вид проблеми с други.
на Стасливците дето не го разбират тва -направо им завиждам.

ина4е и 8 години да се опитва6 -докато не иде6 на място и не те заварти тамо6ната вартележка -няма да рабере6.

becks не вярвам да си живял в Бг в циганска махала нали?
ама ако ако се слу4и това дето пита6 (не ти го пожелавам)

****ОК, изкарваш една седмица в евтин мотел/хостел, но все още нямаш работа, нито някой, който да гарантира, нямаш и пари за наем 6 месеца напред. Кво правиш??***

вероятноста да живее6 в такава в Канада е много голяма -и факта 4е си живял в Бг в големи дупки няма да те успокоява хи4 :D
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Angie,vseki pisal e prav.Ne o4akvai 4e ste ti stane 100% yasno.Moya savet e da se opitash da namerish vse pak nyakoi poznat ot plovdiv,koito jivee v Toronto i da se svarjesh s nego.Ne e nai-dobroto da reshavash vsi4ko sled kato si na letisteto-ste ti kostva ogromen stres i dosta pari.
danini
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:36 am
Местоположение: Toronto

Мнение от danini »

Чак пък трудов договор и извлечения от сметките ...
Сигурно зависи от политиката на собствениците. Нашите собственици искат да се представи документ от работата/employment agreement или служебна бележка/ и банкова бележка с наличните ти спестявания.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Ziliste

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Sled kato prochetoh tova :
всички хора като идват тук, искат да си намерят квартира на хубаво, удобно и спокойно място, съвсем нормално... Само че за хубавите места искат хубави хора (платежоспособни, да не правят проблеми, и евентуално добре изглеждащи ), а хубавите хора имат добра кредитна история, пари и т.н.
se zamislih za temata s transferite na pari v BG do rodnini s debitni karti na ING koito sa poimeni .
Tsjalata tazi operatsia se pravi za da se spestjat 3 -5 dolara.
Ot Toronto imase dosta hora koito pisaha i davaha akal kak da stane transfera s debitnata karta.

Sega vaprosa e dali tezi hora sa?

хубави хора (платежоспособни, да не правят проблеми, и евентуално добре изглеждащи )
Ako sadim po opita za spestjvane na 3- 5 dolara mai ne sa. (платежоспособни, да не правят проблеми ) za izglezdasti dobre? Ne znam.

Ako ne sa togava sledvastia vapros e:
Kade zivejat tezi hora ?
Na hubvi mesta ili ne ?

Samo za razmisal e tozi vapros. Da ne se obidi njakoi sega.

V Ottawa ima motel v tsentara na grada za 550 CAD na mesets. Idealno mjasto za novi emigranti dokato si namerjat kvartira.
Ako njamas garanti i rabota se iziskvat samo 2 naema deposit.
Edin mesets e dostatachno vreme da si nameris kvartira v koito raion iskas.

Pozdravi

Hullboy
bravo

Мнение от bravo »

Opita za spestiavane na 3-5$ ne dokazva neplatejosposobnost, a nejelanie da se davat izli6ni pari za ne6to, koeto moje da se pridobie i s po-malko.

Imala sam momenti v jivota, kogato 1 lev e bil cialo bogatstvo i ne sam go zabravila, kakto i drugi, v koito 10 kinta sa bili ni6to.

Pri vsi4ki slu4ai oba4e, niama da se natiskam da dam pove4e pari ako moga da si nabavia nujnoto ne6to s po-malko. Kat gledam, Bill Gates ne e zastanal na 5te kio6eta da razdava milostinia 6tot ima kini v pove4e.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Kvartira

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Bravo,

Ne se razbira kade zivejat horata?

Hullboy
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Kvartira

Мнение от Aries »

hullboy написа:Zdraveite

Kam Bravo,

Ne se razbira kade zivejat horata?

Hullboy
В жилища. Кво не му е ясното! :D
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: Kvartira

Мнение от KolioBalkanski »

hullboy написа:Zdraveite

Kam Bravo,

Ne se razbira kade zivejat horata?

Hullboy
хехе, ти ме разби
шефа на Икея кара Волво 87 година комби, това което ти продаваш е сервиз а не продукт така че не му поставяй условия от този сорт.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Zilista

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Za zilista e jasno, njama da e v palatki v Canada

Vaprosa e za raiona ( kvartala ) sgradata sasto?

Hubavi li sa ili ne?

Zastoto razbrahme kakvi sa iziskvanjata kam naematelite za da zivejat v hubava sgrada, v hubav kvartal v Toronto

Hullboy
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ами ако хората поживеят в не толкова хубави жилища и изпращат пари ефтино до бг може би един ден ще могат да си купят собственни жилища
от друга страна, ако разхищават живеейки на скъпо место под наем и пазарувайки в лоблоус и изпращайки пари с уестърн юниън то те може никога да нямат достатъчно ресурси да си купят жилище.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Kvartira

Мнение от hullboy »

Zdraveite

A eto ja formulata. Kazete go jasno na vsichki novi emigranti.

Tarsete evtini kvartali, i sgradi, kato doidete v Canada.
Spestjavaite na mesets po 3-5 dolara ot transferi s debitni karti, nisto che moze da si imate problemi zastoto ste dali kartata si na drug.
A njakoi den moze i da si kupite sobstveno ziliste v hubav raion. .


Az bih dal drug savet na novite emigranti.
No samo ako ima takiva, projavat interes i me pitat.

Hullboy
bravo

Мнение от bravo »

Da de, karta ne se preotstapva, osobeno na roditeli, kat ni6to 6a vi ograbiat ili nai-malko razboinicite 6a gi macnat, te i bez tova visiat na ordi pokrai bankomatite.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Kvartira

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam bravo,

Ne otivah v tazi posoka, a kam tazi:
(платежоспособни, да не правят проблеми,
Da ne pravjat problemi !!!!!! Platezosposobni. !!!!

Taka se zapochva. Parvo izvan sgradata s debitnite karti, posle v sgradata.
Nali razbiras sega zasto horata imat iziskvanja za naematelite v hubavite sgradi, i kvartali.

Hullboy
bravo

Мнение от bravo »

Izviniavai, ama nikoi v nikoia sgrada ne moje da mi kazva na kogo i po kakav na4in 6te si davam parite. Ve4e mnogo ekstrapolira6.
Заключено