За посрещането на летището ....?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
AIOMY
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Апр 16, 2004 11:01 am
Местоположение: MONTREAL

За посрещането на летището ....?

Мнение от AIOMY »

Здравеите
Питам ако пристигна ,НО нямам квартира ,нямам познати.....какво
трябва да направя ? В смисъл вапроса ми е следния .......има ли емигрантски общежития или нещо подобно ?Ако това го кажа на лицето на летището той какво би могъл да направи или да ми предложи ? Емигрантските помагат ли с нещо ,та било то и с адрес ?
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

namirash niakoj ewtin hotel/motel i pitash za weekly rate, shte ti e po-ewtino dokato si namerish kwartira. Namiraneto na kwartira otnema dni.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
danini
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:36 am
Местоположение: Toronto

Мнение от danini »

Имигрантските власти с нищо не помагат за квартира. Ако нямаш познати ще ти е трудно да наемеш квартира. Поне за Торонто за да наемеш квартира трябва или да представиш трудов договор от работодател и извлечение от банковите сметки или ако си новопристигнал трябва някой да гарантира за теб, като обикновено му искат да си даде номера не кредитната карта, та ако ти решиш да изчезнеш и да не платиш да изтеглят дължимото от неговата карта.
Като начало можеш да отседнеш в някой по-евтин хотел.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Чак пък трудов договор и извлечения от сметките :shock: ...
Искат адрес и телефон на местоработата, сигурно някой ще се обади за да провери инфото, искат също да имаш банкова сметка, за да си теглят парите за наема оттам. За новопристигнали (които нямат гаранти може би) искат наема 6 месеца или 1 година напред, като гаранция. Пиши на уважаемата съфорумничка Pate Yaki, тя мисля имаше адреса на един евтин и приемлив мотел в Торонто :wink:.
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Ей я на темата с адреса, на Патето може да се има доверие :D
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

ОК, изкарваш една седмица в евтин мотел/хостел, но все още нямаш работа, нито някой, който да гарантира, нямаш и пари за наем 6 месеца напред. Кво правиш??
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Ами намираш си квартира на място, където нямат претенции към наемателите си - и най-вероятно съседите ти ще са каймака на обществото :-)
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:11 pm, променено общо 1 път.
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

Предполагам ползено за хората, които искат да избегнат опасни райони в Торонто.

ТУК
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Joana написа:Непрестанно ти се натрапва също мисълта: "Какво ли правя тука и кой ли вятър ме довя?". И още: "Да не би да съм попаднал на друга планета - ще се събудя ли или така в транс ще си вървя?". (Това са мисли, които ти минават, когато имаш гарант и пари за 6 месеца напред. В случая, който описваш becks, вероятно ще ти минат и по-смели мисли. Дано да греша!)
Ми не знам как ще е с мен, но след дупките, в които съм живял в България се съмнявам нещо да ме уплаши чак толкова че да съм като в транс :lol:

Значи все пак е възможно без гаранти и шестмесечено предплащане и зависи от нейбърхууда и съседите, а? Недейте така да шашкате хората с банкови извлечения и други такива.

А ако дам име на гарант в Монреал става ли?
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

becks написа: Ми не знам как ще е с мен, но след дупките, в които съм живял в България се съмнявам нещо да ме уплаши чак толкова че да съм като в транс :lol:

Значи все пак е възможно без гаранти и шестмесечено предплащане и зависи от нейбърхууда и съседите, а? Недейте така да шашкате хората с банкови извлечения и други такива.

А ако дам име на гарант в Монреал става ли?
Е никой не говори за плашене :-) няма да останеш на улицата. Просто всички хора като идват тук, искат да си намерят квартира на хубаво, удобно и спокойно място, съвсем нормално... Само че за хубавите места искат хубави хора (платежоспособни, да не правят проблеми, и евентуално добре изглеждащи :lol:), а хубавите хора имат добра кредитна история, пари и т.н. и/или гаранти :-)

Съмнява ме за тук гарант да може да ти стане някой от Монреал, ама знам ли...
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:11 pm, променено общо 1 път.
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

Joanna, на мен ми е интерсно да разбера какво имаш предвид, затова питам теб и съфорумците в Канада - Откакто чета форума все се стеле някакъва мрачна загадъчност относно действителността в Канада и вече от 4 години се мъча да се подготвя обаче не съм сигурна дали съм разбрала откъде идва шока. От това, че
- започваш отначало само с два куфара, а в България си бил някой и си имал стандарт на живот и чак сега разбираш че емиграцията значи именно това?
- или си шокиран от гледките и впечатленията на различна среда - Канада не е така модерна и толкова технологично развита както се очакваше, строителството й е безвкусно, шарените тълпи от цял свят я загрозяват?
- или на никой не му пука за образованието ни и работим работа, която не бихме работили в БГ?
Или ... ? Искам да разбера :shock:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

като начало тук има 5045 потребители в момента, като махнеш тези с по няколко регистрации, остават да речем 2000-3000, толкова човешки съдби има, толкова мнения.
аз лично не мога да дам мое мнение, защото никога не съм ходил в Канада, просто всеки си гледа от неговата камбанария, пък и хората много се променят в чужбина, стрес, неизвестности...
Успех.
P.S. ако се върнеш към по-стари теми, можеш да прочетеш мнения на доста хора, които са били в БГ и после са дошли в Канада....ех какви титанични сблъсаци бяха... :D
...мразя мастика без айрян...
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Eagle »

Angie написа:Joanna, на мен ми е интерсно да разбера какво имаш предвид, затова питам теб и съфорумците в Канада - Откакто чета форума все се стеле някакъва мрачна загадъчност относно действителността в Канада и вече от 4 години се мъча да се подготвя обаче не съм сигурна дали съм разбрала откъде идва шока. От това, че
- започваш отначало само с два куфара, а в България си бил някой и си имал стандарт на живот и чак сега разбираш че емиграцията значи именно това?
- или си шокиран от гледките и впечатленията на различна среда - Канада не е така модерна и толкова технологично развита както се очакваше, строителството й е безвкусно, шарените тълпи от цял свят я загрозяват?
- или на никой не му пука за образованието ни и работим работа, която не бихме работили в БГ?
Или ... ? Искам да разбера :shock:


Ами да ти кажа...ама.....някои беше казал, 4е по това, което хората казват/в слу4ая пишат/може преди вси4ко да се разбере, как самите те/хората/ се 4увстват .........брейй..... :oops: А сега някой ако ми каже къде да си намеря "ch", защото пиша с 4 4 4 и не се 4увствам комфортно!!! И да ти кажа аз като съфорумец как мисля/демек 4увствам/ :) Представяй си нещата като една прости4ка аритметика! Сравнявай продава4ка с продава4ка. Шофьор със шофьор и т.н..Или по-обобщено възможности с възможности!!! Това от мен! Няма бяло и 4ерно;хубаво и лошо! Има степени и твоя работа по придобиване на стандарт! .....Ай стига толко, 4е шефа ша мъ усети, 4е маркирам.... :wink:
Заключено