Нуждая се от вашата преценка :)

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Melita67
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 7:46 am

Нуждая се от вашата преценка :)

Мнение от Melita67 »

Бихте ли ми помогнали със съвет дали аз и моето семейство имаме шансове да бъдем одобрени за Канада? Предварително благодаря!
Става дума за семейство висшисти /37/38г./руска филология и руска и българска филология/. Децата ни са момиче на 5 г. и момче на 14 г. Нивото на английският ни е високо, но не знаем френски. Имаме трудов стаж - за мъжа 6 години - 3 от тях като собственик на фирма за алармени инсталации и видеонаблюдение и 3 като Офис Мениджър/Директор на отдел в кабелна телевизия / за жената - 13 години трудов стаж - 10 г. в Районен съд/Нотариат на голям град и 3 г. секретарско-административна дейност в частни фирми. Имам познати и роднини в Канада, но не поддържам връзка с тях. Необходимо ли е да се поинтересувам да се свържа с някой? Откъде бих могла да получа документи за попълване и въобще за кандидатствуване в посолството /каква е ролята на консулството в София?/ . Много ви благодаря за създаването и поддържането на този форум. Тук могат да се научат доста полезни неща, макар ние все още да сме назад в материала :oops: :D . [/b]
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

първо, отидете в ляво на екрана и изчетете всичко около емигрирането. щом сте се регистрирали тук, значи можете да се справите с търсенето на инфо. четете всичко по два пъти и си водете записки. отидете на официалния сайт за квебек и изчетете всичко. щом знаете английски супер. ако след като сте чели и чели и не разберете нещо, тогава питайте. иначер обяснвенията на парче са трудна работа.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

защо не

Мнение от NaviD »

Според мен имате шанс, ако наблегнете на френския. А отговор на този въпрос най-добре дава имиграционния офис във Виена - подайте си молбата и ако ви поканят на интервю шанса много голям. Естествено ще ви струва някой лев, но ако не ви се дават около 450 доларя за проба и питате тук за да сте 100 процента сигурни...едва ли някой може да ви гарантира нещо...а харчовете нататък са доста по-сериозни. Аз когато кандидатствах не знаех нищо на френски,но сега имам сертификат. Ученето на езика е желателно да става в Алианс Франсез или друг известен център.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Melita67
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 7:46 am

Мнение от Melita67 »

А за Квебек и за другите части на Канада отделно ли се кандидатствува? Дали има начин да кандидатствуваме за цялата страна само с английски? Извинете ме ако обичате за моята неориентираност, но наистина за първи път влизам във форума. Всичко добро на всички тук :D :D :D ![/b]
Melita67
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 7:46 am

Благодаря!

Мнение от Melita67 »

благодаря за отговорите!
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Щом сте сериозни и знаете англииски седнете и прочетете официалния саит ,пиите вода от извора дет има една приказка :) http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html
Много полезна информация ще намериш и тук http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... egory&id=1 ,както и в самия форум и функцията "Search" http://www.bgcanada.com/pforum/search.php .Може би вече си чувала че се кандидатсва по точкова система,самите точки и това колко събираш можеш сама да си сметнеш от тук :

Англииски:
http://www.iijcan.org/qc/laws/regu/i-0. ... whole.html

Френски:
http://www.canlii.org/qc/legis/regl/i-0 ... /tout.html

Късмет и успех каквото и да решите да правите оттук нататък :wink:
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

MOZE da se kandidatstva za Kanada kato cialo, a i mnogo ot provinciite imat sobstveni programi za imigracia.
Procedurata za Kanada i Anglogovoriashtite provincii e po bavna a za Quebec e po barza.
Vazrastta vi nablizava 40 koeto e ot znachenie pri izbora na podhod za provincia.
Imam vpechatlenie che v tazi vazrastova zona shansovete za odobrenie znachitelno namaliavat, ot druga strana i prisposobiavaneto tuk e po trudno otkolkoto za niakoj na po 25 - 30 godini. Ne iskam da vi otchajvam prosto tova e edno mnenie.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

за манитоба ето линк за имиграция
http://www.gov.mb.ca/labour/immigrate/i ... ion/2.html
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Това за възрастта са глупости. Съпругът ми е на 47 и е по-мотивиран да замине в Канада и приспособим от 20 годишен хлапак, който не знае още нищо от живота.
За английската част възрастта няма особено голямо значение, а за френската - да, точките намаляват.....
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Нуждая се от вашата преценка :)

Мнение от VanBC »

Melita67 написа: ... Става дума за семейство висшисти /37/38г./руска филология и руска и българска филология/. Децата ни са момиче на 5 г. и момче на 14 г. Нивото на английският ни е високо, но не знаем френски. Имаме трудов стаж - за мъжа 6 години - 3 от тях като собственик на фирма за алармени инсталации и видеонаблюдение и 3 като Офис Мениджър/Директор на отдел в кабелна телевизия / за жената - 13 години трудов стаж - 10 г. в Районен съд/Нотариат на голям град и 3 г. секретарско-административна дейност в частни фирми. Имам познати и роднини в Канада, но не поддържам връзка с тях...
С тези данни нямате никакви проблеми да се класирате по федералната процедура, особенно след като имате роднини в Канада (това ви носи 5 точки). Исторически, по провинциалната процедура на Квебек става доста по-бързо, но вие сами ще си прецените кой вариант ви устройва най-добре.
Тук са описани всички възможни варианти за официална имиграция в Канада: Immigrating to Canada .
Двете програми които ви интересуват са: Skilled Worker Class Immigration и Quebec-Selected Immigration
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Praseshka mu rabota, sapruga na praseto kato e prisposobim, ta sichki ostanali praseta i te sa prisposobimi.
Mnogo dobre e che za angliiskata chast vazrastta niama znachenie. Ako horata sa motivirani neka probvat.
Ako ne te, to pone za decata shte imat shans da izrastat v biala darzava.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Нуждая се от вашата преценка :)

Мнение от sasho71 »

VanBC написа:
Melita67 написа: ... Става дума за семейство висшисти /37/38г./руска филология и руска и българска филология/. Децата ни са момиче на 5 г. и момче на 14 г. Нивото на английският ни е високо, но не знаем френски. Имаме трудов стаж - за мъжа 6 години - 3 от тях като собственик на фирма за алармени инсталации и видеонаблюдение и 3 като Офис Мениджър/Директор на отдел в кабелна телевизия / за жената - 13 години трудов стаж - 10 г. в Районен съд/Нотариат на голям град и 3 г. секретарско-административна дейност в частни фирми. Имам познати и роднини в Канада, но не поддържам връзка с тях...
С тези данни нямате никакви проблеми да се класирате по федералната процедура...
те че ще се класират и дойдат е ясно, НО големия въпррос е като какви ще работят тука??? Учители по руски и български ли ? А и с 2 деца??? Още по-сложно става ...Идеята "абе ние един път да се доберем до там , а после ще видим " е изиграла лоша шега на много хора
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Sasho e prav za profesiite!
Tryabva da si dadete smetka i da prou4ite tuk s kakvo moje da se zanimavate.
Vijdam 4e ste inteligentni hora i nadali shte iskate da ostareete po fabrikite.
Kysmet!
Аватар
rose
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Май 08, 2004 9:09 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rose »

Това, че не знаете френски не е много добре....Това, че сте над 35 години също, за съжаление....Над 35 години, с всяка година, с която остарявате, губите по 2 точки .... Имате и нетърсени порофесии, с което губите още точки....Мисля, че за процедурата за Кебек, просто ще си дадете парите напразно.... Имате шанс, ако пишете високо ниво френски, например 8-9, но как ще го защитите....? За тази цел трябва да започнете да учите веднага и само с това да се занимавате поне цяла година...Изобщо в момента по процедурата на Кебек е много трудно без френски....По добре пробвайте по федералната процедура, особено след като знаете английски, но парите за разглеждане на документите са невъзвръщаеми.... :roll:
Заключено