Големина на жилище

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Големина на жилище

Мнение от Ivailo K »

Здравейте ,
има ли изискаване за това какво жилище да наеме семейство с едно дете / две деца и т.н. Т.е. има ли изискване за куб м. въздух на член от семейството . Зная , че в Германия напр. семейство с едно дете не може да живее в гарсониера , има ли такова изискване и в Канада.
Какво означава 2 1/2 или 3 1/2 , колко стаи са това и включва ли се кухнята.
Благодаря предварително.
bravo

Мнение от bravo »

1/2 e baniata, ostanaloto e broia pome6tenia, vkl. kuhniata.
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Благодаря Bravo.
Аватар
Deso
Мнения: 206
Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 2:17 pm
Местоположение: Rive Nord
Обратна връзка:

Мнение от Deso »

bravo написа:1/2 e baniata, ostanaloto e broia pome6tenia, vkl. kuhniata.
Тогава 1 1/2 какво е?
Кухня с баня? :?: :?: :?:
Или хотелска стая?
bravo

Мнение от bravo »

1 1/2 e staia s kuhnenska ni6a i bania. za studenti e idealno.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Големина на жилище

Мнение от IRA »

Ivailo K написа:Здравейте ,
има ли изискаване за това какво жилище да наеме семейство с едно дете / две деца и т.н. Т.е. има ли изискване за куб м. въздух на член от семейството . Зная , че в Германия напр. семейство с едно дете не може да живее в гарсониера , има ли такова изискване и в Канада.
Какво означава 2 1/2 или 3 1/2 , колко стаи са това и включва ли се кухнята.
Благодаря предварително.
1 1/2 е една стая с кът за куня,понякога малък бокс отворен към стаята, понякога куня в коридора + баня.
2 1/2 може да мине за гарсониера по българските стандарти, стая с кухня отделно и баня, ама не вина ги де. 3 1/2 обикновено са отделна
стая ,хол с куня или кухенски бокс и баня. Но всяко жилище трябва да се види предварително че не винаги е ясно защо го броят за 2 1/2 примерно,понякоа 1 1/2 и 2 1/2 могат да се окажат едно и също.
4 1/2 е 2 отделни стаи ,кухня и баня ....
Няма изискване за семейство с дете или ако има то никой не го спазва ,или поне аз не познавам някой който да го спазва :D
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
womanEZ
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 4:26 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от womanEZ »

Здрасти,
няма изисквания относно големината на жилището, но под 3 1/2 ще ви е тясно. Помещенията по правило не са много големи, а и кухнята представлява по-голям или по-малък кухнески бокс. Ако си потърсите по-усилено, можете да намерите изгодно 3 1/2. Зимите тук са дълги (предполагам) и не е добре да се затвори човек на много тясно, нали!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Лично мненеие - с дете в 3 1/2 (двустаен в БГ, даже и минус) е неудобство, което не си струва 100 $ разлика в наема. Няма значение колко е малко детето, щерката ми беше на година и половина като дойдохме и много се радвам, че избрахме 4 1/2 (тристаен в БГ, даже и плюс) и си има собствена стая.
Не съм чак толкоз хитър, стана случайно, и аз търсех 3 1/2, защото не знаех какво е.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
atanas_f
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 4:31 am
Местоположение: Канада-Монтреал
Обратна връзка:

Мнение от atanas_f »

Здравейте и от мен. :D
4 1/2 е 2 отделни стаи ,кухня и баня -Не винаги е това .Аз съм в 4 1/2 и представлява 2-затворени стаи -едната доста голяма,Хол-голям,кухня и баня.Като имам отделно помещение за пералня и сушилня и 4ри дрешника единият е доста голям .За да се избере подходящото трябва много ходене,не се хващайте за първото видяно .Видях 4 1/2 наполовина на квадратите на моето :? а цената беше малко по голяма. :wink: Така че вземете си здрави обувки за начало . :)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Аз само да се намеся за ограниченията. Има такова ограничение и то е, че броя на стаите трябва да е колкото броя на хората, които живеят в него. За семейство с 1 дете (3 човека) това значи 3 1/2. Не знам обаче някой да го спазва. Но ако хазяинът реши, може да го използва като довод да не ви даде апартамента.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Заключено