Prenasiane na pari ot Kanada v BG

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
miro_m
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:51 pm
Местоположение: Toronto,CA
Обратна връзка:

Prenasiane na pari ot Kanada v BG

Мнение от miro_m »

Zdraveite,nabligavat letnite pochivki i naviarno temata bi bila polezna za dosta ot nas.
Interesuvat me chisto praktichni saveti.Kak e po-dobre i nai-udobno chovek da razpolaga sas parite si v BG 24 chasa .

1.Kesh
2.Izprashtane na parite s Westorn Union i sled pristiganeto si sled 12-14 chasa v BG si gi vzemash sam i si gi slagash v nai-blizkata banka./no ako se razhogdash mnogo iz BG mai ne e mnogo podhodisht variant,kakto i parviat/
3.Debitna karta-do kolko e vazmogno izpolzvaneto i v BG-prez banki i bankomati,pozvoliava li izpolzvane na overdraft ot tam.
4.Kreditni karti-do kolko e vazmogno i tiahnoto izpolzvane ,banki,bankomati,magazini.Do kakva chast ot kredita si imash dostap.
6.Pri prenasiane prez granicata na kartite/kato plastika/-kakvo se deklarira.

Shte bada mnogo blagodaren ako ne se vpuskate v raziasniavane na taksite pri vsiaka tranzakcia-te sa opisani v dokumentite pri izdavane na smetkata ili kartata-interesuvat me varianti da razpolagam s parite si v BG,sashto taka udobno-kakto i v Kanada.
Blagodaria na vsichki,koito shte se vkluchat.
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Най-изгодно ти е да са в брой. ОББ, Булбанк и Банка Биохим приемат канадски долари и курса им е много изгоден. Няма комисионни. Но в БГ можеш да внесеш до 8,000 лева, равностойността, без да ги декларираш, ако са повече плащаш данък. Дано да съм ти бил в полза. Поздрави


Петър
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

И според мен най-добре ще е да си ги носиш в брой, пък ако не ти се носят в брой - ти си го измислил вече - да си ги пратиш там, или пък в пътнически чекове, ама не знам в България къде се осребряват такива, сигурно навсякъде - банки, бюра, ама знае ли човек.

Иначе примерно Ивет беше казала, че е имала проблеми с ползването на дебитна карта в България, кой знае дали няма да ти се случи и на теб :-) гаранция - франция :-)

Кредитна карта можеш да използваш най-вероятно в по-големите супермаркети и хипермаркети (преди година поне беше така).

Деклариране на карти на границата - абсурд.

А между другото мен ако ме питате, все тая дали USD или CAD ще се носят в брой - все ги смятам и ми се вижда една и съща сума (9-10 лв разлика за 1000 CAD в полза на канадския долар, но пък по-удобно ще е да се сменят щатски долари в България).
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

Мнение от pol »

horata obikmovenno govoriat za onova ,koeto niamat
Аватар
Deso
Мнения: 206
Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 2:17 pm
Местоположение: Rive Nord
Обратна връзка:

Мнение от Deso »

Смея да твърдя, че използването на дебитни и кредитни карти в БГ става все по достъпно.
Аз а и мои приятели които живечт в чужбина (Канада, САЩ, Англия) не са имали проблеми при теглена на пари от банкомат.
Плащането също не е проблем стига да има стикер на Борика в търговския обект. На последък много малки магазинчета се оборудват с ПОС терминали така че не се плашете. А и банкомати има на всеки ъгъл.

Само да отбележа че в Метро не приемат кредитни карти, само дебитни!
Не е ясно защо!
Аватар
miro_m
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:51 pm
Местоположение: Toronto,CA
Обратна връзка:

Мнение от miro_m »

blagodaria na otzovalite se-znachi pologenieto ne e tolkova plachevno,kakto predi godini
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

Deso написа:Само да отбележа че в Метро не приемат кредитни карти, само дебитни!
Не е ясно защо!
Nai-veroaitno zashtoto shte triabva da platiat za da imat pravo da mogat da operirat s kreditni karti.Koeto predpolaga i uvelichenie na krainata cena na produktite.
Заключено