Кметицата на ville de Quebec ще е в София

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
georgyboy
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 10:24 am
Местоположение: Montreal

Мнение от georgyboy »

goljma me4ko,ako 4ete6e malko pove4e 6te6e da znae6, 4e pepsi izprevari koka kola po prodajbi v globalen ma6tab
victor7
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 10:22 am
Местоположение: Calgary

ех

Мнение от victor7 »

[color=brown]Вьв град Квебек, според мен, се живее много добре. 4исто и просто, управниците имат дьлгосро4ни планове за развитие и имат нужда от раборна рька. Тоест, иска им се да им е още по добре. Не знам дали си ходил вьв Квебек, но е много красив град. Ако отидеш там без да знаеш много добре френски и искаш да пе4елиш горе долу добри пари е вьзможно да не ти се стори дори отвратителен град.[/color]Това някакъв нов виц ли е? Майтапчия(ка)!!!
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

ако горното в червено е майтап, тогава кажи нещо, което не е!
обоснови се защо мислиш, че животът в квебек вилъ не струва, ти нали си там? или бъркам. твоите впечатления и опит са нужни на всички, които ще се втурнат към този "град на мечтите" след шумната агитасион на метрицата на града.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

georgyboy написа:goljma me4ko,ako 4ete6e malko pove4e 6te6e da znae6, 4e pepsi izprevari koka kola po prodajbi v globalen ma6tab
напълно си прав. особена заслуга за горното има J Lo, която играе ролята на шаолинска каратистка.
всички щом видяха как Джей Шаолин Ло осъществи страхотния "контакт" с машината на пепси вкупом се втурнаха да купуват "Dare for More".
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

Мнение от pol »

Mr and Mrs Smith написа:Ами Mr Geek,кока кола си прави реклама,понеже се страхува пепси да не и завземе пазара/например/.А иначе марката продава стоката. Например мерцедес не се нуждае от реклама-бих си го купил без да гледам реклама за него.А за Ню йорк явно не си ме разбрал-просто идват хора от някъде и ти казват:ела ,при нас всичко е ОК,понеже никой не иска да остане при тях.Та мисълта ми бе,че ако беше хубаво там,то всички щяха да си стоят там/ville de Quebec/и никой нямяше да идва да те агитира.
kak da ne e dobre v bg. li e po-dobre za masovia chovek v momenta.dobre e doshla genata da pomogne na onezi koito plazvat iz evropa za maslini i portokali i da se ligaviat gartsi i dr.podobni
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

nikito написа:ако горното в червено е майтап, тогава кажи нещо, което не е!
обоснови се защо мислиш, че животът в квебек вилъ не струва, ти нали си там? или бъркам. твоите впечатления и опит са нужни на всички, които ще се втурнат към този "град на мечтите" след шумната агитасион на метрицата на града.
Ами,
аз ще ти кажа,нещо което,НЕ Е МАЙТАП :
- Не си и помисляй,да идваш,в град Квебек, БЕЗ ДА ЗНАЕШ ФРЕНСКИ И ТО НА ЕДНО МНОГО, МНОГО ДОБРО НИВО.

- Не си и помисляй,да идваш,в град Квебек,ако нямаш идея - какво ще работиш през ЗИМАТА в този град !

- Не си и помисляй,че ще работиш за добри пари,АКО НЯМАШ ДОБРИ ПОЗНАТИ И ПРИЯТЕЛИ в този град ! - или не идваш тук,посредством предварителен контракт. /там обаче е друга история .../
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

Ето ти и нещто друго,което,въобще не е майтап:
- това са нужните,на управниците на града работници..........
И ТО В ПЕРИОДА НА ЗАПОЧВАЩИЯ БУРЕН СЕЗОН ЗА ГРАДА......


това са кам 250 - 300 човека ........ , е истината е че , това са към 20 - 30 % от наличните работни места - останалите са от рода на "на ушенце , казаха ми, наш човек и т.н."
НО ЗА ДА СЕ ДОБЕРЕШ ДО ТЕЗИ ОФЕРТИ - ТИ ТРЯБВА П О З Н А Т И и то добри познати , като ще направя уговорката че, и това не е 100% успех при самото интервю.



Offre(s) trouvée(s) dans la région Québec (Capitale-Nationale)

Territoire du lieu de travail Nombre d'offre(s) trouvée(s)

Baie-Saint-Paul 9 offres

Beauport 26 offres

Charlesbourg 12 offres

Côte-de-Beaupré 2 offres

La Malbaie 9 offres

Limoilou 15 offres

Loretteville 11 offres

Portneuf 7 offres

Quartiers-Historiques
(Haute-ville et Basse-ville de Québec) 65 offres

Sainte-Foy 108 offres

Vanier-Des Rivières (Duberger) 53 offres
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

nibis написа: Вьв град Квебек, според мен, се живее много добре.
Az predlagam purvo da kaje6 ot kolko vreme jivee6 v grad Québec i kakvi yspehi ima6 do sega 4e taka burzo re6i 4e se jivee mnooogoo dobre....
Ako niama6 pone dve godini prestoi v tozi grad vuob6te ne oburkvai horata. Kazvam nai-malko dve godini za6toto kalkyliram edna godina hodene na KoFI i edna-y4ene . Sled kato trugne6 da si tursi6 rabota (otgovaria6ta na obrazovanieto ti a ne miene na 4inii i ne obyvna fabrika) razbira6 kakuv e grada...
nibis написа:4исто и просто, управниците имат дьлгосро4ни планове за развитие и имат нужда от раборна рька. Тоест, иска им се да им е още по добре..
Tova puk otkude go izmisli...YPRAVNITZITE NIAMAT NIKAKVI PLANOVE ZA NAS 4YJDENTZITE O6TE PO-MALKO RABOTODATELITE...Vsu6tnost imat edin edinstven plan da hvurliat prah v o4itene ha danukoplatzite 4e vijdate li kude otivat parite ot va6ite danutzi...Kolkoto do tova 4e "velikata kmetitza" 6te se sre6tne s bude6tite imigranti, izbiite si go tova ot glavata. TIA NIAMA DA PRISUSTVA 100%, i ako se pitate za6to sum tolkova sigyrna 6te vi kaja da pro4etete niakoi broi ot vestnika "journal de Québec" (ejednevnik) za da razberete kolko hora moliat za sre6ta s neino viso4estvo po mnogo po spe6ni vuprosi ot tezi na imigrantite.
nibis написа:Не знам дали си ходил вьв Квебек, но е много красив град. Ако отидеш там без да знаеш много добре френски и искаш да пе4елиш горе долу добри пари е вьзможно да не ти се стори дори отвратителен град.
Da mnooogoo e krasiv grada osobeno ako si 12 4asa v niakoia durvodelska fabrika i 4yka6 s 4yka .... ili mie6 4inii do 3h prez no6ta... Kolkoto do nivoto na frenski ami 6te ti kaja samo 4e kakvoto i da ti e nivoto znai 4e ne moje6 da promeni6 misleneto na horata, o6te po-malko selskiat im mantalitet....Za ostanaloto ti sam 6te se doseti6...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

alen vid написа:Ето ти и нещто друго,което,въобще не е майтап:
- това са нужните,на управниците на града работници..........
И ТО В ПЕРИОДА НА ЗАПОЧВАЩИЯ БУРЕН СЕЗОН ЗА ГРАДА......
това са кам 250 - 300 човека ........ , е истината е че , това са към 20 - 30 % от наличните работни места - останалите са от рода на "на ушенце , казаха ми, наш човек и т.н."..............
Hehe da da ami ot tezi 250-300 rabotni mesta pone 50% sa stari obiavi (makar 4e pi6e 4e sa nai-novite). Prosto goliama 4ast ot rabotodatelite ne mahat obiavata makar ve4e da e nazna4en 4ovek. $ak kogato izte4e srokut na pyblikyvane (1-2 mesetza) obiavata otiva pri "starite". Takuv e sly4aia s predpriatieto v koeto rabotia...i dvete obiavi si stoiat makar da ima ot 3 sedmitzi nazna4eni hora....
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

sony написа:Днес и ние получихме покана от La maitresse de Québec.
Та значи вие сте получили покана от la MAIRESSE Andrée P. Boucher, която няма да си вдигне овчия задник за да дойде в Бг, още повече че в предизборната си кампания отказваше да присъства на дебати отнасящи се до имиграцията.

Та тогава в едно изявление в пресата каза че предпочита имигранти от Африка говорещи френски от колкото хора от източна Европа.

Предаването в София за вас ще води от Надя Кишкина.

Та много жалко за хората от провинцията ако вземат та се грабнат да ходят на тази презентация, че и да харчат пари. Ние така направихме и ето ни тук и псуваме нон стоп Nadia дето си получава паричките от кметството за да зариби някои българи да се ИНСТАЛИРАТ /неин превод/ в la capitale nationale.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Tomi2005
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 5:00 pm
Местоположение: Ca

Мнение от Tomi2005 »

Bis,

На тебе от къде ти е информацията, че Кишкина ще води срещите, голямо зарибяване ще падне. За хората да кажем, че тя говори с българи на френски език и ги нарича неокебекоа.

Не й се връзвайте на тая, хей хора. Да не похарчите сумати пари да се забиете в тоя град и 2 години няма да можете да се измъкнете от тук. Вижте статия в съседния форум Живот в Квебек, преди е пусната. В нея се казва, че българите напускат град Квебек. Всички те са били зарибени на предишната среща през 2003 г. Идвайте тук, ако се стягате за държавна администрация или сте книжни плъхове за универсистенска кариера. Ето и моите причини НЕ за Квебек

- няма индустрия, за мъжете трудно се намира работа на първо време. Повечето са миячи на чинии за минимална заплата. С това какво може да направите. Нищо

- кебекарският и френският са като македонският и българският, с еднакъв произход, но вече коренно изменени. Тука има имигранти от 1,5 години и не се разбират с местните на улицата, които говорят ужасно. Ако искате да отрепате години, за да научите този език, ваша работа. Но по-добре идете в Гатино, дето и английски може да учите и пак сте в Квебек.

- Не са свикнали с чужденците. Стари българи тука казват, че преди 10 години и за мияч не са давали работа на имигрант, сега поне дават

- ще живеете в изолират балон с други българи и имигранти, с местни трудно и след поне 2 години ще почнете да правите познанства. Хубав изолиран свят на социал.

- местни тука ме питаха дали съм легално. това какво значи, че местните не познават политиката на правителството по отношение на имиграцията. не знаят че сте образовани и сред по-проспериращите в БГ, за да си позволите да дадете по 10 бона за имиграция

Ако някой ми ги беше казал тези неща преди и аз да дойда тука, доста неща щях да си спестя. на здраве :beer:
Äà íå òè ïóêà!
Tomi2005
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 5:00 pm
Местоположение: Ca

Мнение от Tomi2005 »

Вижте и тази статия от миналия месец във в. Политика на български
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... highlight=
Äà íå òè ïóêà!
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

maria29 написа:
nibis написа: Вьв град Квебек, според мен, се живее много добре.
Az predlagam purvo da kaje6 ot kolko vreme jivee6 v grad Québec i kakvi yspehi ima6 do sega 4e taka burzo re6i 4e se jivee mnooogoo dobre....
Ako niama6 pone dve godini prestoi v tozi grad vuob6te ne oburkvai horata. Kazvam nai-malko dve godini za6toto kalkyliram edna godina hodene na KoFI i edna-y4ene . Sled kato trugne6 da si tursi6 rabota (otgovaria6ta na obrazovanieto ti a ne miene na 4inii i ne obyvna fabrika) razbira6 kakuv e grada...
nibis написа:4исто и просто, управниците имат дьлгосро4ни планове за развитие и имат нужда от раборна рька. Тоест, иска им се да им е още по добре..
Tova puk otkude go izmisli...YPRAVNITZITE NIAMAT NIKAKVI PLANOVE ZA NAS 4YJDENTZITE O6TE PO-MALKO RABOTODATELITE...Vsu6tnost imat edin edinstven plan da hvurliat prah v o4itene ha danukoplatzite 4e vijdate li kude otivat parite ot va6ite danutzi...Kolkoto do tova 4e "velikata kmetitza" 6te se sre6tne s bude6tite imigranti, izbiite si go tova ot glavata. TIA NIAMA DA PRISUSTVA 100%, i ako se pitate za6to sum tolkova sigyrna 6te vi kaja da pro4etete niakoi broi ot vestnika "journal de Québec" (ejednevnik) za da razberete kolko hora moliat za sre6ta s neino viso4estvo po mnogo po spe6ni vuprosi ot tezi na imigrantite.
nibis написа:Не знам дали си ходил вьв Квебек, но е много красив град. Ако отидеш там без да знаеш много добре френски и искаш да пе4елиш горе долу добри пари е вьзможно да не ти се стори дори отвратителен град.
Da mnooogoo e krasiv grada osobeno ako si 12 4asa v niakoia durvodelska fabrika i 4yka6 s 4yka .... ili mie6 4inii do 3h prez no6ta... Kolkoto do nivoto na frenski ami 6te ti kaja samo 4e kakvoto i da ti e nivoto znai 4e ne moje6 da promeni6 misleneto na horata, o6te po-malko selskiat im mantalitet....Za ostanaloto ti sam 6te se doseti6...


Имайки предвид, 4е сам бил само като турист в Квебек, имаш право.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Quebec me kefi mnogo, ima mnogo stari sgradi kato dvorci i cyrkvi ( ima6e edna cyrkva koqto be6e izvyn QC grada no me izkefi stra6no, mojete da vidite snimkite na stranicata mi ).
Ina4e mislq 4e e qko kebekarsko v smisyl 4e se govori qko frenski ( quebecois ) i drugite ezici ne gi imat za ni6to.
Dali 6te e dobre da se premestite tam ne znam, az vinagi sym jivql v Montreal ( petnaiset godini ) & me kefi sravnitelno.
Ta uspeh na vsi4ki :) :beer:
Заключено