Има ли някой настоящ/бивш MBA студент

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Има ли някой настоящ/бивш MBA студент

Мнение от becks »

Здравейте ;) ;)

Интересува ме да ли някой от вас е кандидатствал / учил / пробвал да учи MBA в някой от тези у-ти

U of Toronto - Rotman
York - Schulich
Queens

McGill

:?: :?: :?:

Значи интересува ме следното:
- какъв е шанса това обучение да се финансира изцяло със заеми (правителствени и от банки). Става дума за новопристигнал емигрант или прекарал около година в Канада.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

За МакГил нямаш грижи АКО имаш Сертификат за Селекция от Кебек.

първо проверяваш в www.mcgill.ca дали твоята специалност е в програмата за стипоендии/заеми и колко точно са таксите за обучение, после изчисляваш горе-долу колко ще вземеш с калкулатора от тук
http://www.afe.gouv.qc.ca/english/rense ... ul1Ang.asp

за Онтарио други да кажат
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Thanks c200,

За McGill, малко или много ми е ясно, а и влиза в класацията само защото е 5-10 пъти по-евтин, поне на пръв поглед. А и имам сертификат за селекция от Квебек

Онтарийските са ми по-голямата мъка. Суми от порядка на 30 - 50 К са сериозни, но бих се навил да ги изплащам стига да има кой да ми ги даде.

Та някакви други мнения??
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

becks написа:Онтарийските са ми по-голямата мъка. Суми от порядка на 30 - 50 К са сериозни, но бих се навил да ги изплащам стига да има кой да ми ги даде.
Има ОСАП http://osap.gov.on.ca/eng/eng_osap_main.html ама не им се надявай много за МБА. И да се поправя - МБА-то не е за бедни и няма фрии-лънч. За заемите трябва да докажеш платежоспособност :)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

ама не съм казал, че искам да е фрий ;) искам заем да взема и да го изплащам кат' завърша. ама като гледам и на ОСАП максимума не стига да платя таксите. :lol:

а че МБА не е за бедни е вярно, но пък е начин да влезеш в клуба на по-богатите.

интересно ми беше дали някой е успял без пари кеш да се пребори със системата.

имам доста познати из щатите които учиха МБА в престижни и не толкова престижни университети и се оправиха...

такова чудо като graduate assistantship има ли в Канада?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

becks написа:ама не съм казал, че искам да е фрий ;) искам заем да взема и да го изплащам кат' завърша. ама като гледам и на ОСАП максимума не стига да платя таксите. :lol:
Освен това за да кандидатстваш за ОСАП трябва да си живял последните 12 месеца в Онтарио :wink:
Студентски заем от банка бе, бате - почваш да ги крънкаш една по една, може и да стане :roll:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз пък немога да разбера, като завършиш това МБА, какво точно ще правиш? Надали някой ще те назначи направо за директор...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Що бе? На мен ми казаха, че за онзи големия водопад търсели доста директори ;)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Тука някой от форума вече го зае този пост миналата година...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

becks написа:интересно ми беше дали някой е успял без пари кеш да се пребори със системата.
Има. Намираш си "спонсор". :mrgreen:
becks написа: имам доста познати из щатите които учиха МБА в престижни и не толкова престижни университети и се оправиха...
И аз имам такива и така ги оправиха че ще се оправят следващите 20 години с ипотека и студентски заем. Гледай само да не взимаш по-малко след МБА отколкото преди, защото и такива случаи познавам в IT-то.
becks написа: такова чудо като graduate assistantship има ли в Канада?
Има но пак не става предварително. Като влезеш в школото, търсиш при някой професор в кампуса. Асистаншип при прием в МБА директно е малко вероятно да получиш дори и САЩ.

Можеш да се реферираш към следната тема в Шипките:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=19857
Има разни суперлативи за МкГил и ХЕК но всеки сам си решава дали да се забие в МБА в Кебек.
liliapeeva
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:42 am

Мнение от liliapeeva »

Pratix ti L.C
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

liliapeeva написа:Pratix ti L.C
Това към мен ли беше? Щото ако е към мен, нищо не съм получил

Foxxbatter, тенкю за подробния отговор. За ХЕК само мисля, че е франкофонски университет и не ме кефи поради това.

И ако някой иска да се включи в темата, да я попроменя малко - 'Заслужава ли си да се забиеш 1-2 години в Квебек за едното образование?' :mrgreen:
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

не съм МБА,
ама ако е това искаш да учиш, май ще е по-добре в щатите (еле па МБА на френски :lol: )
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Мнение от moni »

Za biznes schoola na McGill ne znam, no kato tzialo v Ontario, a i Kanada, sled UofT, mnogo dobre klasirani i utvardeni sa business schools na U of Western Ontario (Ivey) i tova na Queen's University.
Moje McGill da e po-evtino, no e dobre da reshish i kade eventualno iskash posle da rabotish i da jiveesh, za da izberesh i u4ilishteto.

UofT, opredeleno ima smisal, ako iskash da rabotish v US, Rotman e dobre izvesten tam i ot moi kolega,koito sashto u4i MBA znam, 4e mnogo US kompanii recruitvat on campus. Taksata v Rotman za edna godina e 25K, koeto v sravnenie s vsi4ki ostanali business schools v Canada e mnogo po-skapo, da ne kaja dvoino.
Заключено