има ли рекордьори като моя мъж

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
mama_kenga

има ли рекордьори като моя мъж

Мнение от mama_kenga »

Та днес , 4 дни преди да се търкулне първата ни година в кебек телефонът звънна и един мосю от Имиграцията ми съобщи "благата вест" - мъжът ви от понеделник може да заповяда на КОФИ. Аз му казах " ами много ви благодаря, мосщ, за вашата изключителна загриженост по отношение на нашето семейство, ама мъжът ми докато чакаше КОФИ взе че почти завърши един франкофонски колеж. Благодаря ви, но вече няма нужда.
Има ли други рекордьори?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: има ли рекордьори като моя мъж

Мнение от filipne »

mama_kenga написа:Та днес , 4 дни преди да се търкулне първата ни година в кебек телефонът звънна и един мосю от Имиграцията ми съобщи "благата вест" - мъжът ви от понеделник може да заповяда на КОФИ. Аз му казах " ами много ви благодаря, мосщ, за вашата изключителна загриженост по отношение на нашето семейство, ама мъжът ми докато чакаше КОФИ взе че почти завърши един франкофонски колеж. Благодаря ви, но вече няма нужда.
Има ли други рекордьори?
Браво на него ! Някои за една година ходене на френски само не го научават, а той за същото време и диплома е взел !

Ама щом е успял да вземе диплома, значи езика не му е бил на много ниско ниво. Следователно не му е трябвало КОФИ !

Щото едва ли е имал възможност да учи и френски в "движение" в колежа.

Cheers !
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Разбира се че няма вие сте изключителни :beer:
mama_kenga

Re: има ли рекордьори като моя мъж

Мнение от mama_kenga »

filipne написа:
mama_kenga написа:Та днес , 4 дни преди да се търкулне първата ни година в кебек телефонът звънна и един мосю от Имиграцията ми съобщи "благата вест" - мъжът ви от понеделник може да заповяда на КОФИ. Аз му казах " ами много ви благодаря, мосщ, за вашата изключителна загриженост по отношение на нашето семейство, ама мъжът ми докато чакаше КОФИ взе че почти завърши един франкофонски колеж. Благодаря ви, но вече няма нужда.
Има ли други рекордьори?
Браво на него ! Някои за една година ходене на френски само не го научават, а той за същото време и диплома е взел !

Ама щом е успял да вземе диплома, значи езика не му е бил на много ниско ниво. Следователно не му е трябвало КОФИ !

Щото едва ли е имал възможност да учи и френски в "движение" в колежа.

Cheers !
Учи към 3 месеца френски , но го приеха под условие вколежа - разговори с директора и т.н. дали ще се справи, защото изпитът му по френски е бил ..... :D Птк за нивото на френски - знам не един и два случая на хора с френски гимназии, които са започнали от 1 ниво КОФИ.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: има ли рекордьори като моя мъж

Мнение от yahoo »

Е, аз познавам и емигранти от Франция и Мароко с перфектен френски да почват от първо ниво КОФИ 8)
Въпрос е на колко шантав ще се представиш на събеседването.
Когато ние дойдохме навремето също беше трудно да се добереш до КОФИ - насрочиха ни час за интервю за след 4 месеца, а кога щяхме да почнем никой не можеше и да гадае. НО с добра тактика и всекидневно "нахалстване" на място си издействахме да почнем след месец. Тогава ми просветна защо арабите "успяват" - чрез нахалство към прогрес :D
Ако си знаеш интересите и си ги отстояваш, няма кой да те спре - това общество тук не е толкова непробиваемо колкото изглежда и не е нужно да си рекордьор за да успееш :wink:
"FJ не е направена за хора с тънки портфейли, търсещи икономичност, а за тези на които живота им е по-ценен от икономисана цистерна бензин."

Powered by A++ групата
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: има ли рекордьори като моя мъж

Мнение от beckythomas9 »

mama_kenga написа:
Учи към 3 месеца френски , но го приеха под условие вколежа - разговори с директора и т.н. дали ще се справи, защото изпитът му по френски е бил ..... :D Птк за нивото на френски - знам не един и два случая на хора с френски гимназии, които са започнали от 1 ниво КОФИ.
В КОФИ има и вечерни курсове, т.е. може да се ходи на училище/работа и да се учи френски вечер. Освен това КОФИ не е само за новодошли имигранти, а също и за хора, работещи с трудов договор (без да са имигранти). Искам да кажа, че да ходиш в КОФИ не е нещо негативно; напротив. Дават ти безплатен шанс да научиш нов език на добро ниво. Не виждам защо трябва да се отнасяме с презрение към тази възможност.
Stoni

Мнение от Stoni »

Тук нещото е там където му е мястото.Нещото само не влиза в устата,трябва да си го вземеш.Няма кой да ти го набута.
Най-много може след време да те информират.
Дали си жив или си обратно при КОМУКИБИКУС си е твой проблем а не системен :beer:
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Много време е това 1 година бе! Добре, че мен ме извикаха след 3 месеца и то пак по телефона. А онзи ден / на 21.04/ вече завърших КОФИ .
Успех на всички, които им предстои и дано имат късмет с преподавателите!!!
mama_kenga

Re: има ли рекордьори като моя мъж

Мнение от mama_kenga »

beckythomas9 написа:
mama_kenga написа:
Учи към 3 месеца френски , но го приеха под условие вколежа - разговори с директора и т.н. дали ще се справи, защото изпитът му по френски е бил ..... :D Птк за нивото на френски - знам не един и два случая на хора с френски гимназии, които са започнали от 1 ниво КОФИ.
В КОФИ има и вечерни курсове, т.е. може да се ходи на училище/работа и да се учи френски вечер. Освен това КОФИ не е само за новодошли имигранти, а също и за хора, работещи с трудов договор (без да са имигранти). Искам да кажа, че да ходиш в КОФИ не е нещо негативно; напротив. Дават ти безплатен шанс да научиш нов език на добро ниво. Не виждам защо трябва да се отнасяме с презрение към тази възможност.
Ами и мъжът ми искаше да му дадат шанс да научи новия език, подаде документи веднага след пристигането. Не е нещо негативно( къде го прочете това) - само ми се вижда губене на време да караш 6 месеца КОФИ ако идваш от френска гимназия. А мъжът ми ходеше вечер на някакви курсове, ама не КОФИ.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

trans написа:Разбира се че няма вие сте изключителни :beer:
:beer: :beer: :beer:
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Mark написа:
trans написа:Разбира се че няма вие сте изключителни :beer:
:beer: :beer: :beer:
Марк, що не си гледаш социала! :evil: Не е нужно да се изказваш по всяка тема.
Гледам никой не споделя да е чакал по-дълго от година - значи засега "водим".
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Re: има ли рекордьори като моя мъж

Мнение от bis »

mama_kenga написа:Та днес , 4 дни преди да се търкулне първата ни година в кебек мъжът ми докато чакаше КОФИ взе че почти завърши един франкофонски колеж. Благодаря ви, но вече няма нужда.
Има ли други рекордьори?
Не ми стана ясно как така колеж за една година?
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Опс, сестрата въобще не я викнаха :lol: . Забравиха я, тя им се обади да ги пита ,а те викат в списъка сте и така си остана в списъкът. Това беше преди 3 години.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
centuriona
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 26, 2006 11:59 pm

Мнение от centuriona »

moje li vednaga da se zapishe kolej?
ima li vhodqsht izpit po ezik?
kakvo nivo beshe majat ti?
moje li da kajesh koi kolej?
mersi!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

centuriona написа:moje li vednaga da se zapishe kolej?
ima li vhodqsht izpit po ezik?
kakvo nivo beshe majat ti?
moje li da kajesh koi kolej?
mersi!
може - Maisonneuve - има озпит по френски но не е определящ за приема а само за курсовете необходими по френски език тоест ако си много зле се добавя още един - mis a niveau, разбира се има и програми, като ускорените напремер, пак там при които френския е приемен изпит.
Заключено