Dokument za razvod

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
tasdevil
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 1:19 pm
Местоположение: Vancouver

Dokument za razvod

Мнение от tasdevil »

Zdraveite imam edin vapros.
S parvite dokumenti za Viena tryabva li da izpra6tam i re6enieto za razvod i neobhodimi li sa nyakakvi dokumenti za decata ot parviya brak, te sa prisadeni na majkata i nyama da patuvat s mene.
Izvinyavam se za latinicata, no skoro preinstalirah sistemata i o6te ne sam slojil kirilica!!!
Живей ДНЕС, защото ВЧЕРА няма да се върне, а УТРЕ може и да не дойде :))
интервю 06.12
Аватар
SAVANNA
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 8:39 am
Местоположение: някъде из Montreal
Обратна връзка:

Мнение от SAVANNA »

Със сигурност ще трябва да се прати документа за развод. За децата само предполагам, че ДА, но нека накой с опит да каже това.
калпазанка
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от калпазанка »

Здравей!
Освен преведеното решение на съда, че детето(децата) е присъдено на теб, ти трябва и нотариално заверена декларация,че баща му е съгласен то да пътува и живее с теб извън страната.
Трябва да си малко луд, за да не полудееш съвсем!!!
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

kato nyama da patuvat s tebe, nyama da gi i ma i v dokumentite ti- sledovatelno nyama da ti tryabva nikakvo razreshitelno ot zena ti, a prevod samo na notarialno za verenoto ti reshenie za razvod:) kasmet
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Re: hi

Мнение от tornado »

borsay написа:....................................................
не е така...
ако децата от първия брак са още непълнолетни- вероятно е присъдена и издръжка на бащата...
следователно - не може без нотариално заверено съгласие на майката, независимо, че няма да взимаш децата със себе си!

Идеята е, че издръжката трябва да се плаща !
Изображение
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

ok, moze i da gresha ,ama ako si e plasthal redovno izdrazkata v bg, kakvo mu prechi da go varshi i ot kanada? to po taya prichina polovinata moryatzi da sa se zazemili i da chakat na bivshata golyamoto "DA", za da plavat pak. sestham se za 1 brakorazvoden advokat deto shte go chuya skoro i sthe go pitam, kak stoyat nesthata. a moze i samite kanadzi da iskat takova razreshitelno, ama te ako go iskat izrichno sthe go possochat. na nas ni iskaha saglasieto na bivshiya maz na zenata, koito ne se starpya da ne ni iznudva, ta i nakara zena mi ,da se otkaze ot izdrazkata na detzata- notarialno zavereno- ha-ha - mi to tova e reshenie na sada, v smisal che e osaden ot bg darzavata da ya plastha i nyama nikakvo znachenie che sa izvan stranata, a be prostotii, na koito mu se hodi v kanada vse sthe mu nameri nachina
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

8) недей така- това е сериозен проблем за разведените, ако другият родител реши да прави мръсотия...
имате късмет, че сте се разбрали... щото един пич от региона е на предела да плати на някой да гръмне жена му, че да му излезе по-евтино ... :twisted: - сега търсим подходящ "доброжелател"...
Изображение
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Мнение от mirkaa »

според мен е добра идея да се инвестира малко в уреждането на проблема по друг начин и "намирането" на въпросната декларация при положение, че няма съдействие от другата страна. Не е нужно да се стига чак до "гърмене", доста по-скъпо е... :D

аз мисля, че ще имам подобен проблем, и от сега ми е призляло... А какво правим ако бившата половинка се е загубила някъде по света, и не сме чули ни вест, ни кост поне 10 години???? Просто съм в ужас какво ще чуя на интервюто.

По-тъпо изискване от страна на канадците не мога и да си помисля. Особено когато няма замесени деца!! За това, мислете къде си слагате подписа!!!! В повечето случаи не е необходимо ;) Особено като се има в пред вид статистиката, че повече от 50% от браковете завършват с развод.. :cry: :evil: :evil:
third generation immigrant :)
dodo35
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 5:17 am
Местоположение: Sofia

Мнение от dodo35 »

Здрасти tasdevil,
Нека ти кажа моя личен опит по въпроса.
Аз имах същия проблем.Имам дете от първия си брак.Родителските права са присъдени на майката.Не възнамерявам(поне засега)да го вземам с мен или по-точно не фигурира в документите до Виена.
Та писах до Виена до Лиза Шрайбер и ето нейния отговор:

Madame, Monsieur,

Quant а l'enfant d'un premier
mariage - nous aurons besoin d'une dйclaration assermentйe de la mиre de
l'enfant disant qu'elle est au courant de vos plans d'immigration et -
si vous voulez que votre fils vous accompagne au Quйbec - vous aurez
aussi besoin du consentement de sa mиre.

Meilleures salutations

Meilleures salutations
marcho_bg
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 5:43 am
Местоположение: Sofia-Montreal,QC
Обратна връзка:

-

Мнение от marcho_bg »

Здравейте всички.
При всеки случй е необходима декларация от бившата половинка - декларира съгласие че е съгласна съпругът/ата да живее в Канада. Причината е може би, не знам точно, но заради издръжката или някви претенции на по-късен етап спрямо децата. Аз ползвах такива декларации защото ми и ги искаха и нямаше проблем на интервюто
Je vous souhaiter tout le bonheur du monde !!!

DCS Vienna - 25.10.2005
Accuse de .. - 30.11.2005
Entrevue - 14.04.2006 - OK
Médecine - xx.xx.2006
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

dokolkoto znam frenski pishe che se iska deklaratziya che drugiya roditel znae za namerenieto za imigratziya, a ne che e saglasen s tova namerenie
Заключено