България през погледа на един англичанин-доста интересно

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Philip
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:35 am
Местоположение: Sofia

България през погледа на един англичанин-доста интересно

Мнение от Philip »

Здравейте,

Попаднах на тази статия и ми се стори много интерсна.

http://www.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=868225
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Добре е, че има и такива погледи върху БГ, че един ингилизин преди време ни беше насякъл като краставици, хем беше прав за всичко човека (затуй тогава аз пуснах тема, та сега приветсвам другата гледна точка).

Само не мога да загрея сегашния ингилизин като как е увидял в София следното
"Общественият транспорт е не само евтин, но също чист и пристига навреме"
ама да речем, нещо се е променило за 1 година :)

Иначе другите красоти си ги има, хубава си ни е Българията
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

За онези, които искат да преживеят "изостаналата" Източна Европа, именно България - а не Унгария, Словакия, Чехия или Полша - е истинската. Непременно опитайте от тази прекрасна страна преди акулите от бизнеса с недвижими имоти, еврокомисарите и другите емисари на "напредъка" да я повредят завинаги.

Tova e #1
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

Abe az ne bih kazal,che evrokomisari i vsiakakvi drugi evro-ta shte ia povrediat.Ne namiram nishto loshto v tova chujdenci da kupuvat imoti v BG.Obiknovenno tezi imoti sa v selski raioni,a selskite raioni ne blestiat s koi znae kakvo finansirane.Vse pak novite sobstvenici shte si harchat parite imenno v tezi sela,koeto si e hubavo.
Osven tova mai nie si povrejdame BG-to,a ne evro-horata :roll:
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Ами нищо чудно че на Англичанина му се е видял така транспорта в БГ. Само онзи който не се е качвал на автобус в Англия не знае за какво става въпрос там. Стъклените спирки са постоянно строшени от вандали, в автобусите е толкова мръсно, че ако се качите вечер ще имате чуството че някой е изсипал боклуджийско кошче вътре. Тинейджарите пушат вътре, и се носят кълба пушек отзад и шофьора си трае въпреки че автобуса е вмирисан на марихуана.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Супер е статията :D Ама не разбрах защо казва че "средната цена на едно основно блюдо е 50 пенса" за ресторант в Банско ? 1.50 лв ? Жорето от Банско, къде си бе бандит, толкова време ни лъжеш че цените били станали космически :lol:
Тази статия също е интересна:
http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=791666
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

pepiliverpool написа:Ами нищо чудно че на Англичанина му се е видял така транспорта в БГ. Само онзи който не се е качвал на автобус в Англия не знае за какво става въпрос там. Стъклените спирки са постоянно строшени от вандали, в автобусите е толкова мръсно, че ако се качите вечер ще имате чуството че някой е изсипал боклуджийско кошче вътре. Тинейджарите пушат вътре, и се носят кълба пушек отзад и шофьора си трае въпреки че автобуса е вмирисан на марихуана.
Тц,тц,тц,брях маа му стара! Направо ще взема да ти повярвам :D :D
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Guiness, живял съм 3 години в Liverpool и поне там е така. За Лондон не знам, ама ще се съгласиш че Англичаните са много луди особено след като ударят някой и друг pint lager. Виждал съм ги всяка Събота вечер в центъра на Liverpool какво правят.
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

наистина България е уникална страна ,,,мисля 4е много си заслужава да се посети.
А Англи4аните наистина са луди,,,имам спомени от по времето на комунизма когато идваха на талази по нашите курорти.Родителите ми работеха на Пампорово и можех да виждам тези луди представители на Западна Европа.
Ехххххх спомени
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

България през погледа на един англичанин - доста интересно

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 12:21 am, променено общо 1 път.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

pepiliverpool написа:, в автобусите е толкова мръсно, че ако се качите вечер ще имате чуството че някой е изсипал боклуджийско кошче вътре.
ami и тука в метрото е същата работа привечер, само че на сутринта всичко е чисто.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
joro
Мнения: 6479
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

miteto написа:Супер е статията :D Ама не разбрах защо казва че "средната цена на едно основно блюдо е 50 пенса" за ресторант в Банско ? 1.50 лв ? Жорето от Банско, къде си бе бандит, толкова време ни лъжеш че цените били станали космически :lol:
Тази статия също е интересна:
http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=791666
Хайде де, ако ми покажете заведение в Банско, където обядът е 1.50 лева ще ви черпя всичките, освен ако под обяд не се разбира баничка с боза :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Заключено