Търся добър учител по френски в гр. Варна

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
userboard
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:05 pm

Търся добър учител по френски в гр. Варна

Мнение от userboard »

Здравейте,
Търся добър учител по френски в гр. Варна, доказано опитен в подготовката на кандидат емигранти за Quebec. Ако знаете такъв човек или фирма, моля пишете. Иначе по обявите се намират много свръх квалифицирани преподаватели, но на мен ми трябва проверена информация. И ако знаете и цените за час или за цял курс ще е супер. Благодаря предварително! :lol:
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Цените за час ще са от порядька на 8-12-15 лв :twisted: на час ако е индивидуално и според зависи.За добьр учител незнам но според мен е добре да изкараш един курс в Алианс франсез http://www.afbg.org/index_bg.html да не стане така да дадеш сумати пари за частен учител и да ти искат примерно да представиш допьлнителен документ за 120 часа от Алианса .Тва е в случаи че не си минал интервюто още,ако си го минал вече е друго.В Алианса 120 часа са около 280 лева и се взима за 6 месеца (тва е в Пловдив) за Варна могат да имат и други курсове.
Поздрави
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

какви са тия цени... :roll:
че тук в софия ще ти се върже "тънканак"
много е важно какво ти е нивото, ако си съвсем начинаещ, по-добре се обърни към частните фирми с курсове и ги попитай, колко ще ти струва индивидуалното обучение..за начало не ти трябва учител с "канадски" опит.
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Учител в гр.Варна

Мнение от toro40 »

Здравей,
Пишем ти с най-доброто предложение за учител по френски в гр.Варна, който можеш да намериш в нашата морска столица.
Това е г-жа Трънкова, но вразката и уговорката с нея ти уставям на теб. Можеш да намериш информация за нея и да се сваржеш с нея като отидеш до Френската Гимназия. По-добре от нея няма кой да те подготви за каквото и да е.
За 60-100 часа от абсолютно нулево ниво е подготвяла за успешно кандидатстване в университети в Франциа с последващи успехи там и за интервюта, но естествено колкото и да е добър учителя най-голямо значение има мотивацията, индивидуалната възприемчивост и положените усилия от страна на изучаващия езика.
Понеже сме младо семейство ние използваме услугите на Алианс Франсе заради ограничени финанси :D
Дано да сме ти били в полза и дано да успееш да намериш г-жа Трънкова.

Поздрави от младо семейство - кандидат емигранти :wink:
КЪСМЕТ
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
userboard
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:05 pm

...

Мнение от userboard »

Благодаря ти toro40,

Все пак на каква ориентировъчна цена са уроците при г-жа Трънкова? :? Доволни ли сте от Алианс Франсе?
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

hi

Мнение от borsay »

moyta direktorka ot edno vreme? ne e li pensionerka veche? maley kvi zabelezki mi pisheshe, po dve stranitzi. da e ziva i zdrava
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Учителка по Френски в гр.Варна

Мнение от toro40 »

Здравейте отново,
Г-жа Трънкова е била бивша директорка на Френската Гимназия и е много уважаван преподавател ветеран и почти всички настоящи учители имат нейни координати.Аз в момента не разполагам с нейни контакти и се извинявам че не мога да Ви предоставя.
Един урок е в порядака на около 15 лв. за нас е тварде скапичко и ще разчитаме на собствени сили и на Алианс Франсе.
Обучението в Алианс Франсе е сравнително на добро ниво. Обучението е по Френска система Панорама, която е доста интензивна. Обучението е в малки групи по 8-10 човека. Има предимство че се говори помежду си, групови разговори, а при частен учител малко или много се свиква с него и трудно се очупваш да провеждаш разговори в друга среда и с други събеседници, особено ако почваш от нулево ниво като нас. Но всичко е много, много субективно.

Поздрави и успех,
И докато размишляваш щеше да научиш 100-150 думи Хи-Хи :wink:
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
userboard
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:05 pm

...

Мнение от userboard »

За мен основния проблем си остава френския език. На кръло нулево ниво съм засега, иначе имам отличен английски и сносен руски. Мисля си дали за около 3-4 месеца може да се научи достатъчно добре френски, за да се мине интервюто без проблеми.
:lol: Цена от 15 лв за урок е доста относително понятие и е важно с каква продължителност и интензитет е самия урок. Ако продължителността му е 2,5 -3 астрономически часа и е запълнен изцяло с усвояване на нов материал, цената е добра. Предимството да се ходи при частен учител е гъвкавото време на уроците според заетостта на обучаемия. За това груповите курсове не са за работещи на смени или с плаващо работно време. В Алианс Франсе с каква продължителност са курсовете за начинаещи? Някакъв тел за връзка с тях :wink: ?
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

Виж тази тема: http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... D%E5%F2%E0

Била съм при трима от изброените и все са добри!!!
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
Аватар
Valerydi
Мнения: 73
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 6:01 am
Местоположение: Торонто

Най-добрия курс по френски е

Мнение от Valerydi »

Най-добрия курс по френски е в Aliance Frances - учи се от учебник "Panorama" сградата им се намира на центъра до офиса на "Алианс" тел им е 631325. Курса е 130ч. по 2.50 лв/ч.
Notia
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 9:58 am
Местоположение: Варна-Calgary

ima dosta

Мнение от Notia »

ima y4itelki, cenite sa ot 5 do 15 lv, no naistina ima smisal da se y4i i v AF, mini na nqkoq sbirka v ALBA, 6te porazpita6 i nameri6 pone 5 y4itelki :) :beer:
... от време на време ми е интересно да играя :)
Заключено