Защо не?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
billybg
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:41 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

see

Мнение от billybg »

mms://ctvbroadcast.ctv.ca/video/2005/11/18/ctvvideologger3_143kbps_2005_11_18_1132346633.wmv
"Каквото и да ви говорят,трябва да знаете,че става дума за пари...." Н.Б.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Пичуви, аз за това почнах да следвам изцяло наново.
Пак ще е по добре, отколкото в бг за 200лв или тука на социал.
Няма да им ставам тор за системата

We shall prevail :lol:

кефи ме филмчето. Как имате време да намирате такива ?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Lub0 написа:Това с канадският опит са малко митове и легенди, щом имаш опит, им обясняваш какво точно си правил и как си го правил и ако е същото като тук, нямаш проблеми. .
Hich daje ne e mit ! Ako niamash canadian experience vav CV-to niama dori da stignesh do interview (ne vaji za vsichki specialnosti ) na koeto da mojesh da obiasniavash kak tvoia opit ot BG e sashtia kato toia kojto bi pridobil tuk.

Taka kakto kazvash ti Lub0 e bilo predi godini , sega veche ne e .

Vaobshte malko se preigrava s tezi non-stop obvinenia za plachene.

Niakoi moje i da si plachkovci obache za men e vajno da niama diskriminacia na osnovata na nashi (quebeqois) i grugi (imigranti) , na hora s nisko obrazovanie, poznania i vazmojnosti obache poznati, i drugi s daleche po-visoki ama nepoznati . S dve dumi niama pone priblizitelen Fair Play !

Cheers !
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

filipne написа:...
Niakoi moje i da si plachkovci obache za men e vajno da niama diskriminacia na osnovata na nashi (quebeqois) i grugi (imigranti) , na hora s nisko obrazovanie, poznania i vazmojnosti obache poznati, i drugi s daleche po-visoki ama nepoznati . S dve dumi niama pone priblizitelen Fair Play !

Cheers !
Смени провинцията. Моят личен опит показа точно обратното - много по-лесно е да получиш добра оферта, ако имаш сериозен източноевропейски (въобще европейски) опит (говоря за IT, за другите специалности не знам), от колкото мижав канадски, независимо какви канадски университети си завършил. Дори оставам с впечатление, че има скрита дискриминация към местните кадри без опит, колкото и странно да ви звучи.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

А моят личен опит доказва следното,така да я наречем политическа дискриминация няма ,никой не му дреме какъв ти е цвета на кожата важното е на твоя гръб да прави кинти.Когато обаче ти искаш да влезеш в играта и ти да правиш кинти се намесва така наречената икономическа дискриминация в която ти изгаряш понеже нямаш позициите,симпатиите и връзките на местните които са с няколко гърди преди теб по разбираемата причина ,че са местни.И тук фактори като ум,интелект,пробивност,трудолюбивост,постоянство и ред други позитивни такива имат единственно значението да се задържиш на едно ниво като уважаван партньор изпълнител,но само до тук ,ако искаш нещо по вече или трябва да им се навеждаш или да си достатъчно силен с пачката в ръцете и да ги биеш по челата за да не позволиш да ти се качат на главата ,както например правят другарите евреи които много уважавам точно заради това.
Само ми е жал за хилядите излъгани камилчета от Слънчев бряг на които им се налага да доказват ,че сестра им не е гейша ,щото нямат такав а,като ги разиграват по колежи и университети,след като са си кадърни хора и имат възможности да заемат достойно подобаващата им позиция в професионалната им област в която са се доказали ,както например разните видове компютърджии там дето си нямат и хал хабер от мъките на редовия имигрант по ред глобални стечения на обстоятелствата .
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

MrGeek написа: Дори оставам с впечатление, че има скрита дискриминация към местните кадри без опит, колкото и странно да ви звучи.
Изобщо не ми звучи странно, напоследък точно това ми прави впечатление ... и не съм във ВС, а в Квебек .... И разпрвях преди няколко дни на един известен съфорумник, че кебекуата са си направо дискриминирани от имигрантите :shock:

Определено разсъждавах като filipne за състоянието на нещата в моята професионална област ... обаче мина време, огледах се, ослушах се
и май охлювът се шмугна :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ей сега остана обаче да поискаш 25-30 долара на час и ще видиш как ще ти го ;шмугнат; и то не с скороста на охлюв.
Всъщност що не си кажеш областа и заплащането ,та да можем и ние да ти преценим критерия ,така де за да няма разминаване.Иначе ще си остане само хвалба .Ако не искаш не дей ми отговаря ,но ми се струва,че си се докопала до трохите дето в твоите очи са златни яйца.Мен всъщност не ме интерисуват нито кариерата ти нито доходите ти,но ме е страх да не подведеш някой нахъсан кандидат имигрант с изказването си .
Та Кримон в този смисъл _какво работиш и колко получаваш.
Аз работя като шофьор и ми се вързват около 4-5000д. на месец ,като работя доста по вече от 8 часа на ден.
Ти си на ход.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Батка, добре че беше ти та да си сметна часовата ставка - никога не бях се замислял досега колко вадя на час. Та ето сметките:
И така, основах скромната си компанийка преди точно 31 години през 1975 в Albuquerque, New Mexico. Това значи прави 271,560 часа.
Последните борсови данни сочат следното:
Sun Mar 12 23:48:42 EST 2006
Microsoft Stock Price: $27.17
My Wealth is: $64.655071 billion
Значи сметката дава: $238,087 на час (при това американски, долари де то часовете май са еднакви).

Обаче в тази сметка изобщо не влизат парите и бенефитите, които онези балъци от борда ми гласуват всяка година.
Вдигам наздравица за твоите еврейски приятелчета. ;) :lol: :rotfl: :beer: :beer: :beer:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

MrGeek, за мен това ако може - по приятелсаки, тъй да се каже, не вярвам да ти накърни сериозно бюджета. :lol: А и за онази разлика от 71,560 на час бих ти помогнала, следващият път като си смяташ часовата ставка, направо с 200 ще ти е по-лесно. :lol:


Изображение
Let it go...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Ivet написа:MrGeek, за мен това ако може - по приятелсаки, тъй да се каже, не вярвам да ти накърни сериозно бюджета...
Скъпа Ивет. Нещата изобщо не опират до бюджет (при мен винаги е така). Проблемът идва от онзи немски булдог Хелмут, който веднага ще ме обвини, че подпомагам конкуренцията от Ford (Хелмут Панке е чеърман на BMW, AG и по стечение на обстоятелствата е един от моите директори в борда). Сама разбираш, че по независещи от мен обстоятелства ще трябва да избереш нещо от колекцията на баварците за да не разбунваме излишно корпоративните духове. ;) :lol: :rotfl: :beer: :beer: :beer:


Аз бих ти предложил това:
Изображение
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Абе, знаех си аз, че има нещо гнило в Дания! :lol: Ама ще се прежаля с това, колкото и да ми е трудно да го преглътна... :lol:

Изображение
Let it go...
todoto

Мнение от todoto »

Абе не знам дали япончето е много право да очаква на втората седмица работа. Лично аз се съмнявам, че ако кацна в Япония и претендирам като него едва ли ще ме огрее и 10 години. Като знам колко затворени са като култура и т.н. Те са едни от тея дето най-малко е редно да се оплакват, дошъл видял и си отишъл в Япония и похарчил за процедурата пари за една лятна почивка сигурно по техните стандарти. Пък и нали са и втората икономическа сила в света, какво очаква от по-малко икономически силна държава от Япония. Май е по-редно да дойде тук с пари от Япония и да отвори бизнес . :)

Обаче я вижте канадчето какво е написало :wink: :lol: .

January 2 - 2006
I am a Canadian born citizen who works for local government in the area of diversity. I must say that unfortunately, the comments here ring very true. Not only are prospective immigrants being given false information about the prospects here, racism and discrimination do exist - along with tolerance and acceptance (not all of us are racist).

I believe that things will improve for professional immigrants in the future, as the Canadian "baby boomers" (born after World War II) retire. Canada, at least, will have a shortage of professionals such as doctors, nurses and teachers, and presumably will have more of an incentive to recognize foreign credentials.

Right now, it is the unskilled jobs (read: low-paying) that are going begging, so if you are a professional considering coming to Canada, my suggestion is to wait a bit longer.

I will continue to advocate to the Federal government to:
a) be more honest with people considering emigration to Canada, and
b) recognize foreign credentials.

The cynic in me believes that the federal government is bringing people in to the country despite the fact they as individuals will be worse off, because it does benefit the federal government. But what a waste of human potential!

I really like the idea of having credentials and experience recognized in Canada BEFORE you come to Canada - wouldn't it be nice to be able to apply to do that from your home country, so you arrive in Canada ready to work?
Robyn. North Vancouver, B.C.

:? :roll: :roll: :?:

П.П. Бате това дето ти се иска го няма никъде по света. Никой не изгражда бизнес мрежа за да ти я подари. За тая работа войни се водят ти искаш да ти подарят вход в бизнес мрежата :). Сещам се тук един мениджър на клон на Wells Fargo обяснаваше с хъс, че той е на тая позиция да си пази бизнеса, клиентите и добрите служители - това казано след като бяхме останали около един час след работно време да му решаваме един проблем и той се поотпусна малко щото нямаше с кого да си говори :D .
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз бих искъл някой да разкаже как точно са го излъгали и какво точно са му обещали на интервюто преди да дойде в Канада.

П.С. Мене лично на интервюто никой нищо не ми е обещавал (може би защото не съм ходил на интервю :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Гледайте сега - за сравнение с Франция :
Казвам се Софи Тално и съм на 28 години. Завърших едно от най-добрите бизнес училища във Франция, но съм без работа от 2001 г. Само допреди няколко години щяха да ме помислят за проблемно момиче, което само си е виновно за тази ситуация. За съжаление, днес близо 22% от младите французи търсят работа. Така че единствената ми грешка е, че съм част от поколението, родено без късмет. Да, принадлежа към онази златна кохорта, която е получила най-доброто образование, предлагано в момента, но парадоксалното е, че връстниците ми не могат дори да започнат работа. Не е честно. Но това е положението.
Още потресаващи истини тук в Историята на едно обикновено момиче, не може да намери работа вече 5 години.

Канадски опит ли :(
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Кримон, същото може да каже и Софи Тално от Квебек. И ще е също толкова права колкото французойката. За разлика от французите обаче, през 2003 кебекарите разправяха, че до 2007 в провинцията ще има около 600000 свободни работни места, 60000 от които в наше село и околностите. И обясняваха как бейби бумърите едва дочаквали да навършат 55, че да се пенсионират.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Заключено