kak da emigriram ot usa v canada?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
mitkodimitrofff
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Фев 01, 2006 11:22 pm

kak da emigriram ot usa v canada?

Мнение от mitkodimitrofff »

mnogo shte bada blagodaren ako niakoi spodeli informacia otnosno vazmojnosta za emigracia ot usa v canada. A z v momenta se namiram v usa i sam s turisti4eska viza. Imam li niakakva vazmojnost da podam dokumenti i da se iavia na interviu v canada?
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Re: kak da emigriram ot usa v canada?

Мнение от kosciuszko »

mitkodimitrofff написа:mnogo shte bada blagodaren ako niakoi spodeli informacia otnosno vazmojnosta za emigracia ot usa v canada. A z v momenta se namiram v usa i sam s turisti4eska viza. Imam li niakakva vazmojnost da podam dokumenti i da se iavia na interviu v canada?
dali podavash dokumenti ot USA, ot Afghanistan ili Burma, procedurata e edna i sasta.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

mitkodimitrofff ами 4ети приятелу -сдавкано и наготово няма
ето ти мястото кадето е извора на инфо
http://www.cic.gc.ca/english/index.html


- но само с няколко изре4ения-за имиграция в Кнада се подават док по местоживеене-а ти с туристи4еска виза няма6 статут на постояно пребиваваст в америка -така 4е мястото дето требе да подава6 док е Букурест. ти ако иска6 и от от луната подауи ама сте ти прехварлят делото на офиса дето е отговорен за Бг граждани.

говорим за официялния пат- подразбира се нали?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bp_de написа:...
- но само с няколко изре4ения-за имиграция в Кнада се подават док по местоживеене-а ти с туристи4еска виза няма6 статут на постояно пребиваваст в америка -така 4е мястото дето требе да подава6 док е Букурест. ти ако иска6 и от от луната подауи ама сте ти прехварлят делото на офиса дето е отговорен за Бг граждани.

говорим за официялния пат- подразбира се нали?
Когато аз навремето подадох документите от България (лятото на 2001) в канадското посолство в Берлин нямах никакви проблеми. Цялата процедура, кореспонденция и накрая визите ми дойдоха от там. Не знам сега как е.
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Мнение от moni »

Applicants for Permanent Residence
You must apply in your country of residence, your country of nationality or the country where you have been legally admitted for at least one year.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

MrGeek - ot 2002 ima now imm zakon i izwadkata na moni e to4na i mislq 4e talkuwaneto na glagola must e ednozna4no. .
to i sega move da podade6 i w banglade6 -ama ste ti prehwarlqt slu4aq w saotwetnoto posolstwo.
mitkodimitrofff
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Фев 01, 2006 11:22 pm

blagodaria

Мнение от mitkodimitrofff »

blagodaria na vsi4ki koito vzeha otno6enie po moia vapros...i nai ve4e na bp_de i moni.....i samo oshte neshto....

Abe 4ove4e(bp_de)....kakvo sam ti napravil 4e taka iarostno se nahvarliash sreshtu men ...prosto popitah nai liobezno za sadeistvie...ne sam te karal da pravish neshto na sila ili da mi pomagash....neznam kak e pri teb no tuk se raboti dosta...po4ti ne ti ostava vreme da se rovish iz internret...ta zatova rekoh da popitam ....no vse pak blagodaria....

I otnosno moni ....dali ako si legalno prebivavash pove4e ot edna godina v usa mojesh da podadesh dokumenti za viza v canada ..i kade(usa ili canada).....blagodaria

...i ne e nujno pak da me pravite na 2 stotinki:)))))
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: blagodaria

Мнение от Koko »

mitkodimitrofff написа:
I otnosno moni ....dali ako si legalno prebivavash pove4e ot edna godina v usa mojesh da podadesh dokumenti za viza v canada ..i kade(usa ili canada).....blagodaria
Ако питаш за федералната процедура - документите в такъв случай може да се подадът в канадското консулство в Бъфало.

http://www.dfait-maeci.gc.ca/can-am/buf ... g_update=1
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Re: blagodaria

Мнение от moni »

mitkodimitrofff написа:blagodaria na vsi4ki koito vzeha otno6enie po moia vapros...i nai ve4e na bp_de i moni.....i samo oshte neshto....

Abe 4ove4e(bp_de)....kakvo sam ti napravil 4e taka iarostno se nahvarliash sreshtu men ...prosto popitah nai liobezno za sadeistvie...ne sam te karal da pravish neshto na sila ili da mi pomagash....neznam kak e pri teb no tuk se raboti dosta...po4ti ne ti ostava vreme da se rovish iz internret...ta zatova rekoh da popitam ....no vse pak blagodaria....

I otnosno moni ....dali ako si legalno prebivavash pove4e ot edna godina v usa mojesh da podadesh dokumenti za viza v canada ..i kade(usa ili canada).....blagodaria

...i ne e nujno pak da me pravite na 2 stotinki:)))))

V Buffalo, no imai predvid, 4e kam momenta na podavane triabva da si legalno, shte ti iskat proof of status plus za pone edna godina da li bil admitted in the US.

Uspeh.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Viza za Canada

Мнение от hullboy »

Zdraviete

Malko za raznobrazie. I za orientatsia kolko struva turisticheska viza za Canada.

Ako ne stane v Bafalo ili njakade drugade
Srestu 8000 CAD moze v Varshava, Poland

Viz tuk

http://ottawasun.com/News/National/2006 ... 8-sun.html

Pozdravi

Hullboy
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: kak da emigriram ot usa v canada?

Мнение от bgmontreal »

kosciuszko написа:
mitkodimitrofff написа:mnogo shte bada blagodaren ako niakoi spodeli informacia otnosno vazmojnosta za emigracia ot usa v canada. A z v momenta se namiram v usa i sam s turisti4eska viza. Imam li niakakva vazmojnost da podam dokumenti i da se iavia na interviu v canada?
dali podavash dokumenti ot USA, ot Afghanistan ili Burma, procedurata e edna i sasta.
ти може да си подал от Бурма, ама човека пише от САЩ, а по-точно МОЖЕ ли

САМО ако ти с виза друга от туристическа
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Митко Димитров, ти къде живееш в Америка? Аз имам приятел който се казва така и живее в Чикаго?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Митко приема6 нестата ли4но - а в отговора ми няма нисто ли4но-
малко обяснение-
в момента на постинга ти - си пи6е 4е има6 2 поста в тоя форум - сте ре4е 4еси нов => когото тарси6 инфо => 4овек се напава и про4ита -това го прави сам- и ако не му е ясно тогава пита.
в твоя слу4аи - мисля 4е е елементарно да се досети6 4е може би вапроса едискутиран- а и отгоре на това има тарсене в форума - с 2-3 проби -тарсене по клу4ови думи - уса , канада и от сорта -сте види6 поне осте 3-4 питания абсолутно еднакви с твоето с достата4но отговори и инфо.


и несто друго - в тоя форум има 10-20 4овека които имат цялостн поглед кам нестата- оба4е ако трябва да отговарят на едни и састи вапроси -по 10 пати и то при положение 4е е савсем лесно да се намери отговора!!!!!

а ина4е относно ка се работи и така нататака- аз работя в американска фирма .....
Заключено