Mississauga

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
pi4agata
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 8:43 am
Местоположение: Filibeto-Tlv

Mississauga

Мнение от pi4agata »

Zdraveite na vsi4ki i uspe6na 2006!
Molya ako nyakoi moje da mi dade informaziya za jivota i rabotata v Mississauga v cravnenie c Montreal.Blagodarya vi predvaritelno. :lol: :beer:
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

Май никой не ще да си признае че живее на село, така че да зема да отсрамя наше село - в Монреал не съм живял и работил, само съм ходил на туризъм, но в града си е друго. Мисисага е много динамично развило се село, превърнало се в град през последните 20-30-ина години. Има по добра градска планировка в тоя смисъл, по-широки улици. Все още паркирането е безплатно, както се полага да е на село. В началото е било доста бачкаторско предградие - Перника на Торонто и все още си има доста фабрики, но има и много други бизнеси т.е. офиси. Офисът на една от фирмите, за които рабтих, преди 10-ина години е бил на Front str в центъра на Торонто, сега е в Мисисага. По ниво на безработица е по-добре от Монреал, но това е много относително. Има градски транспорт но не е толкова добър както в Торонто или Монреал. Во кратце е това.
Кажи какво точно те интересува, защото както си поставил въпроса може да се напише цял докторат, за да се отговори?
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Живяла съм в Монреал, сега живея в Мисисага. Задай си по-конкретно въпросите, много общи са.
Изображение
Аватар
qbq
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 10:57 am

Мнение от qbq »

По телевизията казаха че Игнат Канев е построил цял квартал във Мисасага, заедно с българска църква в квартала.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ми кво да ти кажа ,живея в мтл. ама съм бил и доста пъти в Мисисага.Предимството на Мисисага е ,че е възможно най близо до трудовия лагер.Тука има един лаф,че всяка втора канадска стока е произведена в Мисисага,та в тоя смисъл ако се заселиш в мисисага фабриките ще са ти близо.
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Ima edna osnovno predimstvo....Govoriat na anglijski ezik....Vsichko e kato vav Toronto no mnogo pakita...indijci..paplach. Novapreki vsichko 6te kupuvame sled mesec kondo tam.Zivotat tam e malko po evtin.
kakвото потърсило,такова намерило
Miroslava
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 7:04 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Miroslava »

Az veche si kupih condo v Mississauga i hich ne sajaliavam. Jiveia i rabotia tuk. Deteto mi hodi v katolichesko uchilishte. Raiona e sravnitelno chist ot pakita i cherni, koeto ne moga da kaja za Down Town Toronto, kadeto jiviah predi tova.
Chisto e, spokoino i prostorno. Nai straite sgradi sa na okolo 30 god., t.k. kvartala e zastroen priblizitelno togava...
Za Mntr niamam danni.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

potrebitel написа:Ima edna osnovno predimstvo....Govoriat na anglijski ezik....Vsichko e kato vav Toronto no mnogo pakita...indijci..paplach. Novapreki vsichko 6te kupuvame sled mesec kondo tam.Zivotat tam e malko po evtin.
ako ti e domachnialo za pakita i indici otidi v Brampton :D tam jivota e oshte po evtin .dvama moi kolegi si prodadoha kashtite v Miss. i otidoha v Brampton.za jilishtata ne znam ,inache rabota kolkoto iskash
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Sneji написа:Живяла съм в Монреал, сега живея в Мисисага. Задай си по-конкретно въпросите, много общи са.
Koj sa ne6tata, koito ti lipswat ot Montreal, i koi sa tezi, zaradi koito 6te ostane6 tam, kadeto si sega ?

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

:D :D :D

Здравейте.
Не мога да се въздържа и да не постна малко факти за нашето селце:

Formed in 1974, Mississauga is now recognized as Canada's 6th largest and fastest growing major city with a population of 695,000 residents representing cultures from around the world.

Mississauga Is Canada's Gateway
Mississauga is home to Lester B. Pearson International Airport and the greatest concentration of major highways in the country, all of which position Mississauga to serve local, national and international markets and travelers. Local public transit is linked to Toronto and other neighbouring cities, offering a comprehensive network of bus, subway and commuter train routes.

Mississauga Is Safe
Recognized for being the safest city in Canada, Mississauga is a known major focal point for commercial activity, rich in arts, cultural facilities, parks, entertainment, nightlife and world class sport and recreational facilities for all interests that attract residents and visitors alike.

Mississauga Is A Corporate Capital
Home to more than 18,000 businesses and a major employment centre within the GTA, Mississauga houses 50 of Canada's Fortune 500 offices providing residents with an opportunity to work close to home.

Mississauga Is Green
We have over 481 parks and woodlands with serene tranquil settings or passive and active recreational facilities with our lakefront parks becoming a boaters haven.

Ето и няколко фабрички, чиито head offices са у наше село:

ICT companies:
Bell Canada
CGI Information Systems & Management Consultants
Canon Canada Inc.
Fujitsu Canada Inc.,
Hewlett-Packard (Canada) Ltd.
Ikon Office Solutions Inc.
IMAX Corp.
Ingram Micro
Microsoft Canada Co.
Oracle Corporation Canada Inc.
Siemens Business Services Canada Inc.
Xerox Research Centre of Canada
Ericsson Canada Inc.

Още няколко фабрички с head offices в селото:
Canon Canada Inc.
Fuji Photo Film Canada Inc.
Hitachi Canada Ltd.
Komatsu Canada Limited
LG Electronics Canada Inc.
NEC Canada, Inc.
Nippon Express Canada Ltd.
Nissan Canada Inc.
Robert Bosch Inc.
Samsung Electronics
Sharp Electronics of Canada Ltd.
Subaru Canada Inc.

и още:
American Standard
AECL/Atomic Energy of Canada Limited
Boeing Toronto, Ltd.
DuPont Canada Company
Federal Express Canada Ltd.
General Electric Canada Inc.
Gillette Canada Co.
Hershey Canada Inc.
Moore Canada
N C R Canada Ltd.
Office Depot
Pitney Bowes
Staples Business Depot
Tech Data Canada Inc.
United Parcel Service Canada Ltd.
Wal-Mart Canada Inc.
Wells Fargo Financial Corporation Canada
Whirlpool Canada Inc.

А ето и малко Biomedical фабрички:
Abbott Laboratories Ltd
Alcon Canada Inc.
AltiMed Pharmaceutical Company
Amgen Canada Inc.
AstraZeneca Canada Inc.
Baxter Corporation
Bio-Rad Laboratories (Canada) Ltd.
Biovail Corporation International
Bodycote Ortech Inc.
Cangene Corporation
Carter-Horner Inc.
Contract Pharmaceuticals Ltd.
Dade Behring Canada Inc.
GlaxoSmithKline Inc.
Hemosol Inc.
Hoffmann-La Roche Limited
Monsanto Canada Inc.
Novartis Consumer Health Canada Inc.
Novo Nordisk Canada Inc.
NPS Pharmaceuticals
Patheon Inc.
Pfizer Global Research and Development Canada (Sheridan Park Laboratories)
Pharmacia Corporation
SYNX Pharma Inc.
Whitehall-Robins Inc.


Ето и малко снимки от селото:
http://www.emporis.com/en/il/pc/?id=100996&aid=3&sro=1

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от Val на Пон Яну 16, 2006 12:05 am, променено общо 2 пъти.
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Малко снимки от Port Credit, including лодките на селяните:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
[/url]
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Вал, ти голяма реклама му направи на нашето "селце" :D
Mark написа:
Sneji написа:Живяла съм в Монреал, сега живея в Мисисага. Задай си по-конкретно въпросите, много общи са.
Koj sa ne6tata, koito ti lipswat ot Montreal, i koi sa tezi, zaradi koito 6te ostane6 tam, kadeto si sega ?
В Монреал оставих много приятели и за това винаги ще се връщам с удоволствие там. Имаче ми липсва добре уредения транспорт - монреалското метро е супер.
Мисисага се води нов град - ново строителство, широки улици, много плаци, удобен транспорт. Живея на 5 мин. от болница и walk in клиника, фамилният ми доктор ми е на 15 мин. пеша, зъболекарката също. Наблизо имам и полски и арабски магазини, продаващи български храни. Зад блока имам парк с 2 детски площадки, а училището на дъщеря ми е на 15-20 мин. пеша. Живот и здраве до края на годината смятаме да станем собственици на жилище тук.
Изображение
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Ааа, Снежи, супер новина. :D Ще ви стискам палци плановете ви да се осъществят и да си намерите мечтаната къща. :thumbsup:

Ние наскоро станахме собственици на страхотна къщичка с разкошен двор, всъщност във вторник ще си получим ключовете и малко вече започва да ме обхваща еуфорията. :duga:

Честно казано, от GTA най ми харесват Етобико и Мисисага (естествено, най-източната й част, западната наистина си е село :wink: ). Разгледахме много къщи и в двата района, но не можахме да си харесаме в Етобико, тъй като повечето къщи там са доста стари. Както казваш, Снежи, предимството на Мисисага е, че е млад град и най-старите къщи са към 30-годишни, не повече. Модерна инфраструктура, the safest city in Canada, много млад град не само като строителство и история, но и като население - това ми харесва в Мисисага. Липсват блъсканицата, задръстванията и клошарите на downtown Toronto, в същото време CN tower се вижда от нашия блок (както и от вашия :D ), High Park е на 15 мин с кола, а downtown на 25-30 (ако не е rush hour, разбира се :D ).

Cheers! :D
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

ОК, убедихте ме :-) вземете ми и на мен къща... ако не ви хванат :-)
И все пак какво е населението там - какви раси преобладават - един казва пълно с "pakita...indijci..paplach", друг - в Брамптън имало повече... та не разбрах? А никога не съм стъпвал в Мисисага, още не ми е дошло времето :-)
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Брамптън е индийско местенце. При нас има горе-долу еднакво количество индийци и китайци + много поляци, украинци, сърби... всякакви. Имам чувстото, че и българчетата нарастваме като количество с всеки изминал ден - почти няма случай да вляза в магазин и да не чуя българска реч.
Изображение
Заключено