Още за визите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
leo
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 5:44 am

Още за визите

Мнение от leo »

Здравейте!
Ч.Н.Г. 2006 на всички!
Бих искал някой от получилите вече визи да ми каже как е издадена визата в паспорта - имам предвид как е описана в паспорта : с 1 година от датата, когато са я издали или спазвайки медицинските са му сложили дата съответно до 1 година след медицинските?
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

viza

Мнение от pol »

Sled kato vi bade izdadena viza ot saotvetnoto Canadsko predstavitelstvo opredeleniat srok posochen tam .Zashtoto toi estestveno podlegi na promiana,po nai razlichni prichini.Ot kade na kade sled med. pregledi,sanishta halutsinatsii,predskazania i t.n..Ne sluchaino za fed. sistema za Canada edno vreme osnovno iziskvane beshe-broia na godinite uchenie.Kolkoto ida e tap edin chovek sled kato e uchil ili dori prisastval na dosta godini uchenie bi mogal pone chstichno ,da ne govorim intuitivno da si otg. na podoben vapros
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Още за визите

Мнение от VanBC »

leo написа: ... имам предвид как е описана в паспорта : с 1 година от датата, когато са я издали или спазвайки медицинските са му сложили дата съответно до 1 година след медицинските?
Срокът на визата е една година след медицинския преглед. Датата на издаването на визата не влияе с нищо.
Obey gravity ... It's the law!
todoto

Мнение от todoto »

Pol имаш ли виза, че твърдиш такива неща, не обърквай хората.

VanBC go e казал точно, 1 година валидност от датата на медицинския преглед. При мен той беше Март.2004 последен срок на влизане Март.2005. Визата ми е издадена в края на май 2004. Така че ако закъсняват от ИОМ с резултатите от медицинските ги притискай по телефона. Обикновенно при добри резултати отговарят за 1 месец. Обикновенно идва 2 седмици след плащане на втората такса.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

todoto написа:Pol имаш ли виза, че твърдиш такива неща, не обърквай хората.
...
Той само си бръмчи и цапоти форума от време на време, не му обръщай внимание. ;) :lol:

Срокът е точно една година от медицинските. Няма значение, кога е издадена визата.
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Уточнение:

Мнение от Dino »

Подкрепям твърдението на VanBC.
На официалния сайт на Citizenship and Immigration Canada, на страницата Visa Office Specific Forms, точка 4. Visa Office Forms, в документацията за Bucharest, Romania, Appendix D Medical Instructions пише:
The permanent resident visa has the same validity period as the medical results, that is, 12 months from the date of the first examination or test.
забележка:
За поредно използване на груб език и обиди към други потребители, отправям официално предупреждение (2-ро досега) към
pol.
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

viza

Мнение от pol »

Mislia che ne kazah nishto podvegdashto ,kato se izdade vizata tam pishe.Ili do kato se stigne do tam ima korespondentsii intervuta togava ako ne epopital-niama strashno canadtsite sa tsivilizovani hora moge da se obadite po tel.PITAITE .I kakto kazah neshtata se izmeniat.Minalogodishnite pravila-uslovia,ne e garantsia che shte sa sashtite za tazi ili sledvashtite godini
leo
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 5:44 am

Мнение от leo »

О.К. Ако съм задал глупав въпрос то в случая това бе донякъде нарочно понеже си имам проблем! И питах тези които са си виждали визите... а пък pol май няма... И не беше лошо все пак да пише на кирилица , макар че това доста бе дискутирано през годините, ама хайде!
А сега по-сложно - някой успял ли е да си удължи срока на визата преди или след като е била издадена? Просто ми е невъзможно да влеза в Канада 1 год. след медицинските! Някой някога успявал ли е нещо такова?
А сещате ли се - имаше една българка , която работеше в посолството в Румъния? Дали още е там ? Имах й името и телефона, но съм ги загубил?
Всякакво инфо ще ми е от полза!!!
Аватар
Pate Jaki
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 10:22 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Pate Jaki »

Лео,

Не сьм удьлжавала, но знам, че е крайно препорьчително кандидатьт да влезе в Канада В РАМКИТЕ на срока, поставен от медицинските. Ако срокьт бьде пропуснат, има вероятност да се почне всичко отначало, или поне от медицинските, не сьм сигурна.

Ако трябва - ще кацнеш в Канада, а после ще се вьрнеш в Бьлгария. Разходи за билети в две посоки - да - но поне си активираш permanent residence и после можеш и по-кьсно да дойдеш zа постоянно, май беше до три години след кацането. Правили са го доста хора.

Успех.
Hristova
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 2:59 am
Местоположение: Vancouver

телефони

Мнение от Hristova »

Лео,
ето телефоните: 0040 213 075 014 и 0040 213 075 005, г-жа Баховски.
Успех!
Аватар
rafta
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Ное 04, 2005 1:00 pm
Местоположение: Vancouver

za leo

Мнение от rafta »

zdravei leo! Dneska 13.01.2006 si poluchihme pasportite s vizite. Na tjah pishe : izdadena na 04.01.06 vagi do 17.05.06, zastoto medizinskite si gi pravihme na 17.05.05. Sashto taka doidoha i njakolko pisma v ednoto pishe prepisvam doslovno: You will need to land in Canada before the expiration date indicated on the visa (May 17, 2006). V drugoto pismo pishe prepisvam doslovno: If you do not use your visa before it expires, you must reapply for immigration to Canada. You will have to go through all processing steps again i taka natataka.
Nadjavam se informaziata da ti e polezna, a e nai-prjasna
Заключено