ВЪПРОСИ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
ceco1234
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 5:34 am
Местоположение: Ruse

ВЪПРОСИ

Мнение от ceco1234 »

Първо искам да честитя новата 2006 година на всички съфорумници нека тя да донесе много сбъднати мечти.А сега малко въпроси на които моля да ми отговарят ЗНАЕЩИ хора:
1. Как се купува кола в Канада./трудов договр нужен ли е/знам с канадски долари :lol:
2.Как се потвърждава българска шофьорска книжка.
3. Как се наема квартира в Монреал / предплата , наеми, трудов договор изисква ли се?/знам зависи от квартала, но например като за емигрант тръгнал с ограничени средства/
Знам че въпросите ми са доста обширни и може би някой ще си каже този защо не прочете :roll:По скоро мисля че това е работа за модераторите или пък знам ли :wink:
Моля не ми отговаряйте с "като дойдеш ще видиш"
4ovek e tolkova goljam , kolkoto golemi sa me4tite mu
wowbagger
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 5:08 am

Мнение от wowbagger »

Цецо, мисля си, че ако задедеш тия въпроси във форум "Живот в Квебек" ще имаш по-голям шанс някой да ти отговори. Тук повечето сме кандидат-емигранти.
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Porovi se v po starite temi i shte razberesh :)
varvish po moite pateki:)))
sachystvam ti:))
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
fanny
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 8:41 am
Обратна връзка:

Мнение от fanny »

1 - харесваш и плащаш. Прехвърлянето е по-бавно, че се изиска и купувача и продавача да ходяд до СААК-а.
2 - държиш изпит на листовки, после на шофиране и ако не те скъсат ти дават книжка.
3 - наема се като се договориш с наемодателя. Ако той има изисквания, които ти не можеш да покриеш, не ти я дава под наем. Има много случаи, в което единственото изискване е твоята дума, че ще си плащаш редовно наема.
Ами дано да съм ти била полезна поне с малко.
Учи официалните езици за Канада за да нямаш проблеми с 1, 2 и 3!

Фани
jimi
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:30 am
Местоположение: MONTREAL

Отговор

Мнение от jimi »

wowbagger написа:Цецо, мисля си, че ако задедеш тия въпроси във форум "Живот в Квебек" ще имаш по-голям шанс някой да ти отговори. Тук повечето сме кандидат-емигранти.
Багер ми ти си в Живот в Квебек когато ръсиш мозък!!!!!!!
todor++
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 1:13 am
Местоположение: Южната част на Северния полюс

Мнение от todor++ »

Така като гледам, май най-важен е третия въпрос! Подготви се да дадеш 2 наема наведнъж (ако минеш с един е по-добре, но рядко). Т.е. около 1100-1300$.
Кола аз си купих за половин час (с ходенето до СААК-а и връщането).
Книжка вземаш тукашна за 2ч (листовки) и около 1-1.5 (кормуване). Става въпрос за общо време с врътнята и суетнята! :lol:

Мисли за първото, като дойдеш другото ще го видиш на място.
За квартири можеш да се ориентираш горе-долу от тук:

www.rentmtl.com

Успехи на канадска земя!
:lol: :lol: :lol:
wowbagger
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 5:08 am

Мнение от wowbagger »

Багер ми ти си в Живот в Квебек когато ръсиш мозък!!!!!!!
Джими, понякога е по-добре да мълчиш и всички в компанията да се съмняват, че си тъп, отколкото да си отвориш устата и всички съмнения да отпаднат.
Случайно да си си направил труда да разгледаш първо форум "Имиграция в Квебек"? Може би, пак говоря хипотетично, някой от модераторите взел, че преместил темата тук?
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Zdravei, Ceco!

Kolata se kupuva s canadski dolari. Mozesh i s amerikanski. Xaresvash ia , i ia kupuvash. Az skoro si smenix kolata. Iskat sashto taka , ako ia kupuvash ot koncesioner( ne ot ) raka , da namerish zastraxovatelna kompania i da ia zastraxovash. Togava mozesh da ia vzemesh. Ima i drug variant, kupuvash ia ot raka, otivash sas sobstvennika i ia registrirash. Sled tova pravish zastraxovkata.
2. Za apartament, az si namerix apartament- govoria kogato doidox predi 3 godini, ot obiava vav vestnika na Montreal. Davam ti sledniat link
http://www.toutmontreal.ca/. Tam si namerix vtoriat apartament. No za vseki novodoshal poniakoga e trudno s parviat apartament. Vidiat li te 4e, si novodoshal, poniakoga ti niamat doverie i iskat predplata za 2 meseca ili preporaki ot niakoi koito zivee tuk. Az li4no presko4ix tezi varianti . Razli4no e.
3. Za knizkata tuk....ne se priznava...mozesh da karash s neia parvite tri meseca samo. Sled tova izpit teoria, izpit kormuvane.
Dano da sam ti polezen. Ako se nuzdaesh ot pove4e informacia obadi mi se sas saobshtenie v li4ni.
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

mmmdaa

Мнение от dobri4uk »

ELA I 6TE VIDI6 :lol:
DOBRI4UK( ne go durpaite za op6kata)
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Мнение от nikolovata »

Mоже6 да избегне6 предплатата ако си наmери6 гарант, а за 6ьоф. книжка, се запи6и веднага след като пристигне6 за6тото обикновено се 4ака по наколко mесеца.
Заключено