"Programiran" srok na godnost

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

"Programiran" srok na godnost

Мнение от shnorhela »

Днес поизчетох доста от статиите на Светон в другия форум известен на всички. Пича наистина е достоен за награда, нещата които пише и които знам се покриват с истината 100%. Но има нещо което чух от друг имигрант с стаж от кубинските полети. Но тези фаталисти почти не им обръщам внимание, но това което четох при Светон бешо същото. Та става въпрос за много продукти, най-вече електроника, се развалят няколко дена след края на гаранцията им без значение кой е производителя им (дали наистина ги програмират или нещо такова ?!?!). Другите механични продукти, по-трудно ги правели по този начин, така че те издържали малко повече. Става дума на-вече за битови потреби, телвизори и всякви такива. Според този имигрант това почнало да става след 96 година, като всичко което имал преди това още работи, а всичко след въпросната година е работило няколко месеца след изтичането на гаранцията. Та както казах на тези фаталисти "старите" имигранти много не им вярвам, но съм го чувал намеци за това и от местни, както и от този сайт. Учудващо обаче е че пък колите траят доста и не мисля че имат същия проблем.
Споделете нещо по въпроса, ако има стоки с които да се внимава да знаем или по принцип да знаем, че ще купуваме всяка година.
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Антон »

Сигурно има нещо вярно. Ние имахме машина за хляб, не от най-евтините, но не и скъпа. Работи точно една година. Аз не вярвам такива неща да могат да се програмират, по-скоро китайските критерии за качество завладяват света. Нали на времето Мао беше казал, че всяко село трябва да си има металургична фабрика, та и сега май стоманата на китайците е от същите глинени пещи. По-лошото е че независимо от цената, уредите са непоправяеми - сглобени са с еднократни сглобки, резбонарязващи винтове (от същата "стомана") и всякакви подобни извращения. И с електрониката е така. Може да разбереш че ти е изгорял кондензатор, но да го смениш - забрави.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Абе и на мен ми е странно, но когато едно съвпадение се повтаря често има нещо гнило.
Аватар
vladi64
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 4:24 pm
Местоположение: Montreal-не за дълго
Обратна връзка:

Мнение от vladi64 »

shnorhela написа:Абе и на мен ми е странно, но когато едно съвпадение се повтаря често има нещо гнило.
Shnorhel , zamislql li se nqkoga kakvo znazi "Proizvedeno v Canada"(i zasto li tretiqt nadpis e na ispanski?!?!) Ne ti li se struva,4e ozna4ava nesto proizvedeno kolkoto se moje po-evtino,ako moje i ot plunka i prust,izglejdasto kato za vremenno polzvane,no za smetka na tova prodavasto se na zena kato za kosmi4eska tehnologiq i suotvetnata kosmi4eska zena :roll: :roll: :roll:
Would you like to see Britania Rule again,my friend?
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 11:57 am, променено общо 1 път.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Shnorhel, nyama logika. Tuk nyama problem edna stoka de se varne v magazina, znachi targovskite verigi nyamat nikakva smetka da predlagat stoki, koito sled nyakolko dni shte gi varnat. Tova oznachava parvo plateno rabotno vreme za kasierkata, vtoro - za sluzhitelite v "service a la clientele", a tuk si pravayat smetka za takiva razhodi. Za men vaprosat e po-skoro dali za byalata tehnika naprimer ima smisal da se kupuva skapo, ili mozhe i evtino. Znachi mikrovalnova, mashinka za hlyab, furnichka i drugi takiva sme kupuvali ot nay-evtinoto (kitaysko) i rabotyat bezotkazno, izobshto ne stava vapros za dni ili meseci. Prahosmukachka si kupih sashto ot nay-evtinite, ama s mnogo niska moshtnost. Kazvaha mi kato ya izbirah che e napalno afif, ama kato novopristignala imigrantka se strahuvah da harcha mnogo (may beshe 60 ili 80 dolara). Za tova veche sazhalih. Ne se razvali, ama s tazi niska moshtnost mi kasashe nervite. Kupih si sled tova nova za 150 dolara, ama beshe s namalenie, raboti kato zmey. Pak e kitayska. Yutiyata mi ya byaha kupili ot USA, estestveno e bila ot nay-evtinite, ama ne mi e udobna i may shte ya smenyam. Taka che osven za prahosmukachkata i jutiyata za vsichko drugo evtino, koeto sam kupila, ne sazhalyavam. Estestveno, kogato imam vazmozhnost da vzema neshto ot po-dobra marka, no na namalenie, ne se kolebaya. :D Za obuvkite - vednazh kupih ot Wal-Mart edni brazilski sandali, koito se iztarkaha strashno barzo. Obshto sam kupila 10-15 chifta obuvki, edinstveno s tezi sandali imah problem. Tuk stignah do izvoda, che kitayskite stoki v BG ne sa kato tezi tuk.
A za tova, che stoki se nadpisvat i na ispanski - znam che tova stava chesto v USA (poznayte zashto :wink: ). Na nashite blizki v USA momcheto si beshe otishlo za malko v BG. Noselo markovi maratonki. Vednazh nyakakvo huligani go nakarali da si gi svali, toy estestveno se podchinil, ama te kato im videli nadpisa na ispanski, si kazali" Mente"! Taka che momcheto imalo kasmeta da se pribere vkashti obuto. :D
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

Kato dade6 50$ za micro-wave, 50 kinta za prahosmuka4ka, 15 kinta za utia, 15 kinta za se6oar,20 kinta za toster, makar i made in china, kakvo ti puka 4e 6te gi hvurli6 sled 1 godina?? Za tazi godina te sa si izplatili cenata 100-kratno. V BG imah peralnia i pe4ka na Indesit. Tova be6e nai- modernoto kato se obzavejdahme. Dadohme suma pari. To4no kato im izte4e garanciata, peralnita ima6e nujda ot nova pompa, a na pe4kata i izgoria reotana na ventilatora i triabva6e da mi go nosiat ot Italie za 95$us :shock: Tuka za 95$ us 6te si kupia nova pe4ka, ega ti.Za gsm, v bg, moia se razvali, ni6to ne se 4uva6e ,zanesoh go v Mtel, a te mi kazaha ami te davat tozi defekt poniakoga, donesete si garanciata 6te vi go smenim. Da ama kude da ti tursia sega garancia, da 4akam, predpo4etoh da si kupia drug.Te dori ne go otvoriha da poglednat kakvo mu ima.Da ne govorim 4e s parite koito broih za toia bokluk tam, tuka 6te si kupia 2. Za po-markovite, ne6ta tuk, dori i te sa po- evtini ot bg. I magasina ti predlaga o6te 2 godini garancia, ako iska6 da se prezastrahova6. Taka se okazva 4e ima6 poniakoga 3 ili 4 godini garancia za edin produkt.
Teoriata za svetovnata konspiracia, vsi4ki sme ia 4eli :wink:
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Аз съм само от година и нещо и сега започват да изтичат гаранциите, та ще видим. Единствения ми опит е с марковото HP Pavilion 510c PC, на което му се пре... записвачката няколко месеца след изтичане на гаранцията. Когато го купувах обаче, аз платих малко отгоре за т.нар гаранция на магазина (ФШоп) и магазина пое подмяната. Уви, вместо ХП са ми сложили Митсуми записвачка, най-шумното нещо в къщата след прахосмукачката ;) та пак ще се караме, само малко да остане време.
Чак "програмиран" не знам дали е срока на годност, но заради конкуренцията нали твоя продукт трябва да е най-евтин, та от всичко се правят икономии за да падне цената. Уви, това "всичко" включва материали и всичко останало, което прави продукта по-дълготраен.
Пък и нали в това консуматорско общество ти все искаш да имаш нещо ново, което зяпаш като теле по рекламите, та след една година си хвърляш телевизора и си взимаш нов, по-убав. И от какъв зор трябва да се хвърлят пари в изработката на нещо, което ти ще хвърлиш след 1 година. На кой му пука дали то може да работи още 1 месес или още 10 години. Логика. :roll:
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

за качеството - ако искаш :-)

Мнение от c200 »

всяка качествена стока си има цена. пример - автоматични перални ширпотреба за около 300 - 600 евро (7-8 години работят с ремонти) и перални Mielle - започват от 1000 евро нагоре. Работят по 15-20 години обаче. (друг е въпроса дали жена ви ще търпи 1 пералня 20 години, по-скоро вас няма да изтърпи :-) ). друг пример - стерео уредба за 100 - 400 евро - LG, SAMSUNG, Technics и прочие срещу BANG&OLUFSEN или както там се пишеше - само за тънки ценители на добрия звук. Е, докато съберат пари за Б & О, вече са на по 40-50 години и чуват до 10 KHz, но такъв е живота. Така че купувайте и мислете, сега поне има информация за всичко. Между другото записвачката на ССттоо ме опровергава донякъде - HP са световна марка, обаче записвачките им не струват - факт, знам 4 различни модела, които умряха даже преди гаранционния срок. купувайте си CDRW PLextor, а ако искате да минете тънко - LITE-ON.
Заключено